Obecnie rozmawiamy o:

w czym śpicie?

gorący temat

najtańsza apteka

19 minut temu

Meble

godzinę temu

Sypialnia tapeta

dzisiaj o 16:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

rady wakacje

28 maj 2014 - 15:49:18

Udało nam się z chłopakiem trochę odłożyć na wakacje i chcielibyśmy wyjechać gdzieś z biurem podróży.
Nie wiem jednak gdzie i kiedy rezerwować wycieczkę. Mianowicie chodzi o to, że mysleliśmy, że uda nam się znaleźć taniego lasta tak do 2000zł za osobę(mamy razem 4000), bo nie pracujemy, studiujemy, a nie chcemy brać pieniędzy od rodziców.
Nasz problem polega na tym, że nie wiemy czy później nie zostaną same gorsze oferty i last będzie niewypałem. Z drugiej strony, teraz te oferty są dość drogie, nie chcielibyśmy przepłacić. Jego kuzyn zaproponował, żebyśmy jechali z nim i jego dziewczyną, jednak dla nich cena nie gra roli i na te oferty last minute nie chcą czekać. I moje pytanie czy zaklepywać teraz - Cena za tydzień w Egipcie w lipcu to ok 2300zł. Mi się wydaje drogo, ale nie znam się. I czy w ogóle Egipt to dobry pomysł?

Poczekalibyśmy na ofertę last minute, ale chłopak uparł się żeby jechać z kuzynem, bo nigdy na takiej wycieczce nie byliśmy, nie wiemy czy będziemy potrafili się odnaleźć,. nasz język też bez rewelacji. ;)

niezweryfikowana
Posty: 420
Ostrzeżenia: 1/5

rady wakacje

28 maj 2014 - 15:54:28

Egipt jest fajny na wczasy zima,ja bym poszukala jakichs fajnych wysp z dostepem do morza/oceanu

rady wakacje

28 maj 2014 - 16:03:14

Cytat
karolciammm
Egipt jest fajny na wczasy zima,ja bym poszukala jakichs fajnych wysp z dostepem do morza/oceanu
Coś konkretnego polecasz? Niestety ograniczają nas troche finanse.

rady wakacje

28 maj 2014 - 16:05:14

na prawde nie masz na oku żadnego kraju który chciałabyś zwiedzić? ze pytasz sie nas, gdzie masz jechac na wakacje?
w niektórych biurach jest tak ze im wczesniej załatwiasz wycieczkę tym wiecej mozesz zaoszczedzic np. załatwiajac w styczniu znizka 30%
w zeszłym roku byłąm na wycieczce objazdowej we Włoszech na 10 dni, po znizce zapłaciłam 1800zł oczywiscie do tego dochodza rózne opłaty typu klimatyczne, transportowa, bilety wstepu,przewodnicy itp
najlepiej idz do biura, zaznacz ze dysponujesz tylko taką kwota a oni juz Ci sami pomogą, doradzą i przedstawia oferty



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-28 16:09 przez mycherry.

rady wakacje

28 maj 2014 - 16:08:29

Jak liczysz na nie wiadomo jaki super hotel to te 2tys za osobę to mało. Ale wysłałam Ci na priv stronę do biura podróży gdzie np do Grecji ***hotelu polecisz w sezonie na 9 dni już za 1745zł/os

rady wakacje

28 maj 2014 - 16:14:10

Cytat
mycherry
na prawde nie masz na oku żadnego kraju który chciałabyś zwiedzić? ze pytasz sie nas, gdzie masz jechac na wakacje?
w niektórych biurach jest tak ze im wczesniej załatwiasz wycieczkę tym wiecej mozesz zaoszczedzic np. załatwiajac w styczniu znizka 30%
w zeszłym roku byłąm na wycieczce objazdowej we Włoszech na 10 dni, po znizce zapłaciłam 1800zł oczywiscie do tego dochodza rózne opłaty typu klimatyczne, transportowa, bilety wstepu,przewodnicy itp
najlepiej idz do biura, zaznacz ze dysponujesz tylko taką kwota a oni juz Ci sami pomogą, doradzą i przedstawia oferty
Wiesz chęci a możliwości to 2 różne sprawy, chciałabym najbardziej do Hiszpani ale mnie nie stać. A założyłam wątek bardziej po żeby dowiedzieć się czy bardziej opłaca się kupić teraz, czy czekać do ostatniej chwili.
Nie wiem też czy Egipt jest dobrym pomysłem, czy nie jest za gorąco, czy jest w miarę bezpiecznie? Plus chciałabym się dowiedzieć po prostu jak to jest na takich wycieczkach, bo mam pewne obawy, że się zgubimy albo coś;p

rady wakacje

28 maj 2014 - 16:15:35

Ja też lecę z chłopakiem do Egiptu ale we wrześniu , last minute all inclusive za 1500 na 10 dni (z Kairem - bez 1200zł ) :))
Czekaj do września .

niezweryfikowana
Posty: 168
Ostrzeżenia: 1/5

rady wakacje

28 maj 2014 - 16:24:37

Co roku latam do innego kraju z lastów i radzę poczekać do samego końca jest was tylko dwójka więc nie powinno być problemu.
Egipt w lipcu odradzam, za duże upały, może Grecja - zakynthos, piękna wyspa, warto zamówić wycieczkę morską wzdłuż wybrzeża. :)

rady wakacje

28 maj 2014 - 16:31:12

Cytat
amissuxx3
Ja też lecę z chłopakiem do Egiptu ale we wrześniu , last minute all inclusive za 1500 na 10 dni (z Kairem - bez 1200zł ) :))
Czekaj do września .
We wrzesniu wyjeżdzam do pracy do Niemiec.

zweryfikowana
Posty: 338
Ostrzeżenia: 1/5

rady wakacje

28 maj 2014 - 16:37:55

Ja czekam do września, i wybieram się do Chorwacji, oczywiście all inclusive i jakiś fajny hotel, jak już jadę na takie wakacje wolę dołożyć 500zł i mieć all inclusive i fajny hotelik z basenem, niż jakiś zwykły domek i samemu wyżywienie.

rady wakacje

28 maj 2014 - 16:42:32

Cytat
spocziloczi
Ja czekam do września, i wybieram się do Chorwacji, oczywiście all inclusive i jakiś fajny hotel, jak już jadę na takie wakacje wolę dołożyć 500zł i mieć all inclusive i fajny hotelik z basenem, niż jakiś zwykły domek i samemu wyżywienie.
Te oferty co ja patrzę są all inclusive, hotel 5 gwiazdek.

rady wakacje

28 maj 2014 - 16:44:33

jak macie 4 tys to do Hiszpani ze spokojem Was stać ,chyba że chcecie niewiadomo jaki hotel i 2 tyg wakacje. ale na tydzien ,moze 10 dni napewno :) sama byłam już 2 razy na Majorce,ale bez biura podrózy i koszty nie sa najgorsze. Polecam samemu zarezerwowac wczesniej lot w tanich liniach lotniczych

rady wakacje

28 maj 2014 - 16:47:22

Cytat
ewulek1709
jak macie 4 tys to do Hiszpani ze spokojem Was stać ,chyba że chcecie niewiadomo jaki hotel i 2 tyg wakacje. ale na tydzien ,moze 10 dni napewno :) sama byłam już 2 razy na Majorce,ale bez biura podrózy i koszty nie sa najgorsze. Polecam samemu zarezerwowac wczesniej lot w tanich liniach lotniczych
jakbym umiała mówić po hiszpańsku, albo znała perfect angielski to na pewno bym tak zrobiła:)

rady wakacje

28 maj 2014 - 16:49:25

ale naprawde nie trzeba perfekt,ja znam angielski na poziomie średnim ,mozna sie z luzem dogadac :) i taki plus ze w hiszpani baaardzo duzo osob mowi po angielsku i nie trzeba znac hiszpanskiego :) miłych wakacji życze

rady wakacje

28 maj 2014 - 16:52:14

Cytat
ewulek1709
ale naprawde nie trzeba perfekt,ja znam angielski na poziomie średnim ,mozna sie z luzem dogadac :) i taki plus ze w hiszpani baaardzo duzo osob mowi po angielsku i nie trzeba znac hiszpanskiego :) miłych wakacji życze
Dziękuję:) Postanowiliśmy że poczekamy jednak na jakąś oferte last minute i pojedziemy sami bez kuzyna:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Gdzie? ;)