Obecnie rozmawiamy o:

Meble na wymiar Warszawa

gorący temat

najtańsza apteka

dzisiaj o 20:20

Meble

dzisiaj o 19:04

Sypialnia tapeta

dzisiaj o 16:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 698
Ostrzeżenia: 1/5

Pierwszy raz samolotem

02 kwi 2014 - 13:54:17

Niedlugo będę po raz pierwszy lecieć samolotem.
Boję,się że na lotnisku pójde gdzie nie trzeba albo wsiąde w inny samolot...
Wiem to głupie,bo przecież mnie pokieruja odpowiednio.
Jkaie macie wrażenia po pierwszym locie>??

Pierwszy raz samolotem

02 kwi 2014 - 13:56:35

Cytat
Innaczana
Niedlugo będę po raz pierwszy lecieć samolotem.
Boję,się że na lotnisku pójde gdzie nie trzeba albo wsiąde w inny samolot...
Wiem to głupie,bo przecież mnie pokieruja odpowiednio.
Jkaie macie wrażenia po pierwszym locie>??

Tak, wepchną cię specjalnie do złego samolotu. Myślisz, że tam nie ma ludzi, którzy to sprawdzają?
Ile ty masz lat, że pierwszy raz lecisz samolotem?

Pierwszy raz samolotem

02 kwi 2014 - 13:58:13

Też niedługo lecę pierwszy raz ;) IO w związku z tym mam pytanie: jak to dokładnie jest z płynami kosmetykami, typu perfumy, kremy etc.? Przepisy dotyczące dopuszczalnej objętości dotyczą jedynie bagażu podręcznego, typu torebka, czy także w jakieś walizce nie mogę ich przewozić? Dziewczyny, poratujcie :D

Pierwszy raz samolotem

02 kwi 2014 - 13:58:24

ja bym tam się bardziej bała, że mój samolot zostanie porwany albo nagle zniknie z radarów :P.

Pierwszy raz samolotem

02 kwi 2014 - 13:58:52

Przy każdym locie mam tak samo, nie wiem gdzie iść, szukam strzałek i pytam 3 razy wszystkich naookoło. Stersuję się, że coś zgubię, że pomylę drogę, nie zdążę, że mnie nie wpuszczą do samolotu bo bagaż podróżny będzie za duży. W dodatku mam chorobę lokomocyjną. Ale jak dotąd nic z powyższych się nie stało :P

Cytat
AngelofAvalon
Też niedługo lecę pierwszy raz ;) IO w związku z tym mam pytanie: jak to dokładnie jest z płynami kosmetykami, typu perfumy, kremy etc.? Przepisy dotyczące dopuszczalnej objętości dotyczą jedynie bagażu podręcznego, typu torebka, czy także w jakieś walizce nie mogę ich przewozić? Dziewczyny, poratujcie :D
Przepisy dotyczą podręcznego, w głównym mozna mieć płyny.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-02 14:00 przez incognito85.

Pierwszy raz samolotem

02 kwi 2014 - 14:01:35

Moja siostra jak w zeszłym roku leciała pierwszy raz samolotem to stwierdziła:"e,nic szczególnego to nie było".

Pierwszy raz samolotem

02 kwi 2014 - 14:04:05

Cytat
affectionate
ja bym tam się bardziej bała, że mój samolot zostanie porwany albo nagle zniknie z radarów :P.

o mój boże. Nie wierzę w to co czytam.

Znajdźcie sobie takie informacje na stronie przewoźnika, poszukajcie trochę w internecie.
Czy naprawdę zawsze trzeba zakładać wątek w tak prostych sprawach?
Cytat
incognito85
Przy każdym locie mam tak samo, nie wiem gdzie iść, szukam strzałek i pytam 3 razy wszystkich naookoło. Stersuję się, że coś zgubię, że pomylę drogę, nie zdążę, że mnie nie wpuszczą do samolotu bo bagaż podróżny będzie za duży. W dodatku mam chorobę lokomocyjną. Ale jak dotąd nic z powyższych się nie stało :P
Cytat
AngelofAvalon
Też niedługo lecę pierwszy raz ;) IO w związku z tym mam pytanie: jak to dokładnie jest z płynami kosmetykami, typu perfumy, kremy etc.? Przepisy dotyczące dopuszczalnej objętości dotyczą jedynie bagażu podręcznego, typu torebka, czy także w jakieś walizce nie mogę ich przewozić? Dziewczyny, poratujcie :D
Przepisy dotyczą podręcznego, w głównym mozna mieć płyny.

w podręcznym też, tylko do 100 ml.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-02 14:05 przez characteristic.

Pierwszy raz samolotem

02 kwi 2014 - 14:05:34

Cytat
AngelofAvalon
Też niedługo lecę pierwszy raz ;) IO w związku z tym mam pytanie: jak to dokładnie jest z płynami kosmetykami, typu perfumy, kremy etc.? Przepisy dotyczące dopuszczalnej objętości dotyczą jedynie bagażu podręcznego, typu torebka, czy także w jakieś walizce nie mogę ich przewozić? Dziewczyny, poratujcie :D

Jak leciałam Wizzairem w zeszłe wakacje, to te ograniczenia tyczyły się tylko bagażu podręcznego, w rejestrowanym mogłam przewozić wszystkie płyny, jakie chciałam :)

Pierwszy raz samolotem

02 kwi 2014 - 14:06:18

Cytat
AngelofAvalon
Też niedługo lecę pierwszy raz ;) IO w związku z tym mam pytanie: jak to dokładnie jest z płynami kosmetykami, typu perfumy, kremy etc.? Przepisy dotyczące dopuszczalnej objętości dotyczą jedynie bagażu podręcznego, typu torebka, czy także w jakieś walizce nie mogę ich przewozić? Dziewczyny, poratujcie :D

No więc... W większości linii lotniczych jest tak, że możesz przewozić ( w bagażu podręcznym) nie więcej niż 10 buteleczek o pojemności nie przekraczającej 100ml.
Więc jeżeli masz np. balsam, przelej go do buteleczki 100ml (kupisz je w Rossmanie), z perfumami jest różnie. Raz mi się doczepili i musiałam zostawić perfum- bo był w szklanej butelce... Z kolei, wiele razy były też tak, że buteleczka 100ml szklana przechodziła bez problemu- baa.. co więcej przeszły też jednorazowe maszynki do golenia.
Jak masz więcej pytań- zapraszam na priv.
Cytat
hessa
Cytat
AngelofAvalon
Też niedługo lecę pierwszy raz ;) IO w związku z tym mam pytanie: jak to dokładnie jest z płynami kosmetykami, typu perfumy, kremy etc.? Przepisy dotyczące dopuszczalnej objętości dotyczą jedynie bagażu podręcznego, typu torebka, czy także w jakieś walizce nie mogę ich przewozić? Dziewczyny, poratujcie :D

No więc... W większości linii lotniczych jest tak, że możesz przewozić ( w bagażu podręcznym) nie więcej niż 10 buteleczek o pojemności nie przekraczającej 100ml. I musisz je mieć w foliowej zamykanej torebce...
Więc jeżeli masz np. balsam, przelej go do buteleczki 100ml (kupisz je w Rossmanie), z perfumami jest różnie. Raz mi się doczepili i musiałam zostawić perfum- bo był w szklanej butelce... Z kolei, wiele razy były też tak, że buteleczka 100ml szklana przechodziła bez problemu- baa.. co więcej przeszły też jednorazowe maszynki do golenia.
Jak masz więcej pytań- zapraszam na priv.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-02 14:07 przez hessa.

Pierwszy raz samolotem

02 kwi 2014 - 14:07:40

Cytat
characteristic


w podręcznym też, tylko do 100 ml.
w domyśle było "bez ograniczeń" :P Ograniczenia (opakowania do 100 ml zapakowane w strunówkę o pojemności do 1 litra) dotyczą tylko bagażu podręcznego.

Pierwszy raz samolotem

02 kwi 2014 - 14:12:45

Cytat
Innaczana
Niedlugo będę po raz pierwszy lecieć samolotem.
Boję,się że na lotnisku pójde gdzie nie trzeba albo wsiąde w inny samolot...
Wiem to głupie,bo przecież mnie pokieruja odpowiednio.
Jkaie macie wrażenia po pierwszym locie>??

Przede wszystkim, jak będziesz już na lotnisku, sprawdź na tablicy numer lotu i numer bramki. Następnie- w zależności od rodzaju bagażu udaj się w odpowiednie miejsce:
- jeżeli podróżujesz tylko z bagażem podręcznym, udaj się do kontroli bezpieczeństwa. Następnie poszukaj bramkę, pod którą musisz czekać, aż zjawi się personel i zaczną sprawdzać bilety. Nie przejmuj się, oni zawsze sprawdzają czy jesteś w dobrym miejscu!!!
- jeżeli podróżujesz z bagażem rejestrowanym- najpierw musisz znaleźć odpowiednią bramkę, gdzie będzie podany numer lotu i miejsce docelowe- tam się udasz. Nadasz swój bagaż rejestrowany. Następnie poszukasz bramki z kontrolą bezpieczeństwa i później już bramka, z której bezpośrednio przejdziesz do samolotu...

Moje pierwsze wrażenie było dość dziwne. Stresowałam się, ponieważ był to pierwszy lot, a co więcej byłam sama. Co więcej, pracowałam na lotnisku wcześniej, ale pracownik, a turysta to zupełnie co innego.

W razie pytań- zapraszam na priv :)

Pierwszy raz samolotem

02 kwi 2014 - 14:13:52

Cytat
characteristic
Cytat
Innaczana

Ile ty masz lat, że pierwszy raz lecisz samolotem?

Ty pewnie codziennie rano po świeże bułeczki latasz samolotem, zgadłam?

Ja zawsze latam Ryanairem. Do bagażu podręcznego nigdy nie biorę żadnych kosmetyków aby nie było w razie czego niepotrzebnego przeszukiwania bagażu. Jak leciałam pierwszy raz to niestety musiałam cały bagaż wypakować bo własnie wsadziłam jakiś kosmetyk, zupełnie odruchowo. No i pierwsza podróż to oczywiście wojna z siostrą, która siedzi od okna - jakby mało miejsc przy oknie było :-D Ale miałyśmy wtedy po 13 lat więc kisiel w gaciach na samą myśl, że samolotem polecimy ;-)Dziś już mnie to w żaden sposob nie bawi, wręcz nudzi a Ryanair bardzo ciasny jest no ale za tą cenę nie wymagajmy luksusu. I mam duże problemy z zębami więc każda podróz samolotem wiąże się u mnie z ogromnym bólem, zwłaszcza przy lądowaniu :-( Uwierz, nie ma takiej opcji abyś zgubiła się na lotnisku. Wszystko jest tak oznaczone, że chyba nawet gdybyś chciała to nie da rady :-)

Pierwszy raz samolotem

02 kwi 2014 - 14:14:20

Tylko nie bierz alkoholu do podręcznego,dozwolony jest tylko ten,ktory kupisz w sklepie wolnocłowym,juz po przejsciu przez odprawe.Sam lot,nic szczegolnego.Ja w dluzsza podróż biorę specjalną poduszkę na szyję bo ze spaniem na fotelu umnie jest ciężko.Poczytaj inforacje na stronie linii lotniczych.

Pierwszy raz samolotem

02 kwi 2014 - 14:31:25

Ja latam często.
Jeśli masz jakieś pytania napisz na priv.
Pozdrawiam:-)

Pierwszy raz samolotem

02 kwi 2014 - 14:39:30

Ja też pierwszy raz się bałam , ale na prawdę wszystko było dobrze :) Na lotnisku jakoś poszło (oprócz tego że było parę godzin opóźnienia) . Najbardziej w sumie bałam się samego lotu samolotem , może za dużo naoglądałam się tych filmów z katastrofami ;p . Ale było świetnie mimo, że leciałam ok. 7 godzin w jedną stronę . Jak wracałam , akurat burza była , małe turbulencje trochę się wystraszyłam , ale widoki były po prostu cudowne . Burza z samolotu wygląda Pięknie :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Gaskonia – czy to Francja jeszcze?