Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Bułgaria

13 lip 2013 - 23:10:16

Witajcie,
dokładnie 26. lipca lecę z siostrą na wczasy do Bułgarii ( Złote Piaski - Hotel Royal) .
I wychodzę do was z pytaniami ( o ile ktoś był i się orientuje)
- co można zabrać do bagażu podręcznego ( podróż samolotem)?
- co ze sobą zabrać do samej Bułgarii?
- ile pieniędzy wziąć ze sobą?
- Co polecacie przywieźć z takiej wycieczki?
- Mój angielski jest dość ubogi, czy mimo to można się dogadać?
- Jacy ogólnie, są Bułgarzy?
- czy jest tam dużo osób z Polski?

z góry dziękuję:)

Bułgaria

13 lip 2013 - 23:16:01

tak, w Bułgarii jest sporo Polaków :) Bułgarzy są bardzo przyjaźni, weseli, przynajmniej ja się z takimi spotkałam. Będąc z chłopakiem 2 lata temu zabraliśmy na tydzien 1000zł, tylko że my byliśmy w SB, a podobno Złote Piaski są droższe. W podróż zabierz to co zazwyczaj, i nie zapomnij kremów do opalania bo słońce nieźle praży!
Bardzo popularne w Bułgarii są różane kosmetyki, pod każdą postacią - kremy, żele, mydełka, szampony itd.

Bułgaria

13 lip 2013 - 23:16:12

Byłam rok temu w ZP w hotelu Warszawa. Hotel tragedia, ale słyszałam, że ten Royal lepszy ;) Pieniądze przede wszystkim radzę mieć na karcie (bezpieczniej i wygodniej), oczywiście jakiąś gotówkę też trzeba mieć, ale zdecydowanie mniej. Radzę wziąć ok. 150lv, powinno wystarczyć. Będąc w Bułgarii polecam wycieczkę do Istambułu! Polaków jest mnóstwo, szczególnie kolonii, wszechobecna młodzież. Jeśli jesteś z siostrą pijąca to polecam wódkę Flirt o smaku jabłkowym :D co więcej, BARDZO ODRADZAM jedzenie w barach i picie wody z lodem. Ja wróciłam ze Złotych Piasków z bakterią i niemile raczej wspominam pobyt :) trzeba bardzo uważać
150lv jeśli jedziesz na obóz, ale jeśli jedziesz prywatnie z siostrą to proponuję 800zł na osobę (14 dni bez posiłków), ja tyle biorę w tym roku :)
aha no i Złote Piaski mega drogie w porównaniu do innych kuroetów bułgarskich niestety...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-13 23:19 przez k0cyk.

Bułgaria

13 lip 2013 - 23:19:06

Tyle, że mi pieniędzy na jedzenie jakoś dużo nie trzeba bo mamy standard ALL INCLUSIVE ;)

Bułgaria

13 lip 2013 - 23:20:39

no jeśli all inclusive to 150-200lv to max ;)

Bułgaria

13 lip 2013 - 23:21:38

Ale właśnie czytałam na internecie, że ceny tam są niskie ( nawet niektóre niższe niż w Polsce) Ja akurat jadę z ITAKĄ i liczę na udany wyjazd bo opinie są przeróżne z tego co czytałammruga
a jak jest z owadami? szczególnie chodzi mi o komary?

Bułgaria

13 lip 2013 - 23:22:43

ja nie odnotowałam żadnych owadów :D

Bułgaria

13 lip 2013 - 23:22:59

Co do bagażu podręcznego- poczytaj na stronie przewoźnika. Bo zapewne jeżeli o kosmetyki są ograniczenia- np. max 10 pojemniczków po 100ml każdy w torebce plastikowej.... No i max 10kg + wymiary torby.

Bułgaria

13 lip 2013 - 23:24:05

nie ma komarów i to jest chyba najlepsze :) w Bułgarii było taniej niż w Polsce w 2008 roku xd teraz ceny są takie same, a w Złotych Piaskach wyższe.

Bułgaria

13 lip 2013 - 23:25:39

Ceny są bardzo podobne jak w Polsce, nawet produkty często takie same (choćby Fanta ;)).
Polecam też owoce! Arbuzy, melony, brzoskwinie.
Choć arbuzy są najlepsze jednak w Serbii :)

Bułgaria

13 lip 2013 - 23:25:49

dopiero dziś wpłaciłam całą kwotę, więc o resztę będę dowiadywać się telefonicznie z biurem . Wiem tyle, że podręczny waga 5 kg, a rejestrowany 20- kg. O żadnych wymiarach nic mi nie wiadomo...

Bułgaria

13 lip 2013 - 23:27:07

ja polecam przejechać się do Warny ( w sumie to złote piaski sa jej dzielnicą...) taksówką w 3-4 osoby tyle samo co autobusem, które jeżdża dosyć czesto. Ceny posilków około 2-3 razy tańsze, nawet dosyć ekskluzywna restauracja na samym rynku ( okolo 12-15zl za dosyc duzy i prepyszny posilek)
Ceny w Mcdolands,subway itd duzo tańsze od tych u nas, a z kolei w złotych sporo droższe niz u nas;)

Bułgaria

13 lip 2013 - 23:27:58

bulagia jest super, bylam 2 razy w roznych miejscowosciach :)
Kasa hmm? to zalezy co planujesz robic ale ja bym sie zastanowila nad karta, bo jak wiadomo mozna placic za pobranie pieniedzy dodatkowa prowizje ale to juz sprawa indywidualna, wejdz sobie na str. lotniska z ktorego lecisz i tam wsyzstko jest opisane co mozna wziasc do jakiego bagazu. polecam kremy z filtrami, dogadasz sie bez problemu oni tez nie mowia mega plynnie wiec spojonie, warto zwiedzic nesseber piekna miejscowosc , taka klimatyczna, ladne plaze i duzo muszelek, po za tym sloneczny brzeg i zlote piaski, deptaki itd. warto wziasc jakis sweterek bo wieczory na plazy sa naprawde chlodne a my czesto siedzielismy sobie do rana bo bulgaria noca wyglada pięknie :) udanego wypoczynku :)

Bułgaria

13 lip 2013 - 23:30:21

jaką prowizję? przy wypłacie owszem, ale w supermarkecie czy restauracji nikt nie weźmie prowizji, to przy gotówce można zostać oszukanym ;)
heh pamiętam kanapkę w Subwayu za 6lv, która u nas kosztuje podajże 7zł :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-13 23:33 przez k0cyk.

Bułgaria

13 lip 2013 - 23:36:44

JA RÓWNIEŻ JADĘ DO BUŁGARII W TYM ROKU DO ZŁOTYCH PIASKÓW I MAM PYTANIE, CZY W BUŁGARII JEST ZAWSZE łADNA POGODA?? CZY DUŻO PADA, CZY JEST MOŻLIWOŚĆ NIETRAFIENIA Z POGODĄ TAK JAK W pOLSCE ?:d

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

AUTOKARY EUROLINES SOKÓŁ