Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wizzair, bagaż podręczny, help me

13 lip 2013 - 12:46:29

Witam,
za pare dni wylatuje na tyg do Paryża z wizzair,
mam walizkę 46x34x25, a w normie jest 42x32x25,
myślicie, że przejdę z nią, jako mały bagaż podręczny,
latałyście już może z wizzairem po ich zmianach?

Wizzair, bagaż podręczny, help me

13 lip 2013 - 12:49:33

oni raczej aż tak rygorystycznie nie sprawdzają, moja mama też miała niby podręczny tylko, zmieściła się w wymiarach a inni wielkie torby mieli (jako podręczny też) i przechodzili normalnie. Możesz lepiej zadzwonić na infolinię czy coś, ale przecież 2cm w to czy w tamto to śmieszne ;p

Wizzair, bagaż podręczny, help me

13 lip 2013 - 12:54:57

Oni to czasem sprawdzają, czasem nie.. Ale Twoja praktycznie się nie różni od ich wymiarów także nie masz sie co martwić. :) Ja nie raz miałam torbę która miała długości ok. 60 cm i mnie normalnie wpuszczali

zweryfikowana
Posty: 386
Ostrzeżenia: 1/5

Wizzair, bagaż podręczny, help me

13 lip 2013 - 12:55:22

oni tam mają takie coś do którego się wkłada bagaż i sprawdzają czy się tam mieści. Jak się nie zmieści to musisz płacić.
jak leciałam w jedną stronę to kazali nam wkładać tam bagaże, a jak z powrotem to nie musiałam, więc myślę że ci to nie przejdzie :( Jak leciałam to dużo osób musiało dopłacać bo mieli o troszkę za duży i się nie zmieścił do tego miejsca

Wizzair, bagaż podręczny, help me

13 lip 2013 - 12:56:26

powinno przejść, większą wagę przywiązują do ilości kg które masz w bagażu podręcznym

Wizzair, bagaż podręczny, help me

13 lip 2013 - 13:26:02

dzięki za odpowiedzi :) spróbuję w takim razie, najwyżej podpłacę do wielkszego bagazu, bo to koszt 40-50 zł :)

Wizzair, bagaż podręczny, help me

13 lip 2013 - 13:31:16

Oni raz sprawdzaja, raz nie, zalezy jak im sie chce... :P Ostatnio lecialam ryanair'em i tez mialam pare cm wiekszy bagaz (i wiecej niz 1okg, bodajze o 700g wiecej) i zmiescil mi sie spokojnie do pojemnika przy odprawie, mysle, ze spokojnie wszystko bedzie ok ;)

Wizzair, bagaż podręczny, help me

13 lip 2013 - 13:37:31

Bagaż podręczny jest wielkości dużej torebki jest on bezpłatny.
Bagaż podręczny w sezonie od maja do października kosztuje 68 zł
A bagaż normalny kosztuje 105 zł.
Wszystko pisze na stronie z wizzara. W zakładce informacje bagaż.

Wizzair, bagaż podręczny, help me

13 lip 2013 - 13:58:50

Mogą Cię poprosić o włożenie bagażu w ramy i jeśli się zmieści to ok, a jak nie to będziesz miała problem. Jak torba nie będzie bardzo wypchana to nie powinni Cię mierzyć.

Wizzair, bagaż podręczny, help me

13 lip 2013 - 14:03:38

Z tymi liniami i bagażami to nigdy nie wiadomo. Mój bagaż był w pełni wymiarowy (chciałam uniknąć głupiej sytuacji na lotnisku), i jak leciałam z Polski- nie miałam problemu. Jak leciałam z powrotem- po włożeniu w ramy 2cm za wysoki - i do widzenia... 60 euro miałam zapłacić. Ale nie zapłaciłam, bez przesady...

Wizzair, bagaż podręczny, help me

13 lip 2013 - 14:07:13

Cytat
wpizdu
dzięki za odpowiedzi :) spróbuję w takim razie, najwyżej podpłacę do wielkszego bagazu, bo to koszt 40-50 zł :)

taka cena jest przy zakupie biletu (chociaz w sezonie 84-tyle mi pokazało przy locie z Lublina do Londynu, a nie 63 jak to jest na ich stronie)
natomiast przy ostatniej bramce jesli okaze się ze bagaz jest za duzy to wtedy płacisz duzo duzo wiecej ;)
Czesto latam Wizzair'em i nie raz byłam swiadkiem jak przy wejsciu do samolotu ludzie musieli dopłacac. Sprawdzają wyrywkowo, ale z tego co zauważyłam to te bagaże największe, te mniejsze rzadziej sprawdzają :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-13 14:12 przez kaska17_1991.

Wizzair, bagaż podręczny, help me

13 lip 2013 - 14:08:34

spokojnie napewno przejdzie , ja mialam o duzo za duzy :D Wszyscy mowili mi , że nie przejdzie a nie bylo wogole problemu :)

Wizzair, bagaż podręczny, help me

13 lip 2013 - 14:09:47

Cytat
zambezi
oni raczej aż tak rygorystycznie nie sprawdzają, moja mama też miała niby podręczny tylko, zmieściła się w wymiarach a inni wielkie torby mieli (jako podręczny też) i przechodzili normalnie. Możesz lepiej zadzwonić na infolinię czy coś, ale przecież 2cm w to czy w tamto to śmieszne ;p


Teraz się już zmieniło i sprawdzają skrupulatnie.
Przy czym torebka , albo bagaż podręczny w formie większej torby do ręki - jedno albo drugie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-13 14:11 przez pola55.

Wizzair, bagaż podręczny, help me

13 lip 2013 - 14:10:43

Powinno przejść. :) Kładąc ją na taśmę to prześwietlenia na lotnisku połóż na płasko wzdłuż ładnie i się zmieści.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wakacje 2013 sierpień - nie ma z kim !