Obecnie rozmawiamy o:

FARBA A UTLENIACZ

gorący temat

hurtownia elektryczna

dzisiaj o 22:38

szkoła nauki jazdy

dzisiaj o 22:37

Angielski

dzisiaj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

dzisiaj o 18:57

transport i spedycja

dzisiaj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Bilety za bagaż ROWER????????

25 lip 2011 - 11:00:58

Pomóżcie bo ja już nie mogę. Nic nie mogę znaleźć na temat przewozu bagażu pociągiem. Ile zapłacę za rower przewóz jakieś 15 km.
mam zniżkę na bilet (uczeń)

to moje początki na forum więc nie wiedziałam gdzie to umieścić

Bilety za bagaż ROWER????????

25 lip 2011 - 11:01:28

oj nie wiem ale ok 10zł może

Bilety za bagaż ROWER????????

25 lip 2011 - 11:02:42

bilet na rower w weekendy i chyba też w wakacje [ale tego nie jestem pewna] kosztuje złotówkę. rower możesz przewozić praktycznie każdym rodzajem pociągu, wystarczy, że w kasie powiesz, że prosisz bilet na rower ;)

Bilety za bagaż ROWER????????

25 lip 2011 - 11:05:48

Wyjazd z rowerem na urlop lub wycieczkę turystyczną? TYLKO POCIĄGIEM!

Rower można przewieźć (na podstawie biletu na przewóz roweru):
1) w wagonie (przedziale) przystosowanym do przewozu rowerów
2) w pierwszym przedsionku pierwszego wagonu lub ostatnim przedsionku ostatniego wagonu w składzie pociągu
3) w przedziale lub w wyznaczonym miejscu dla podróżnych z większym bagażem ręcznym.

Pamiętaj...
...przewóz roweru odbywa się pod opieką i nadzorem podróżnego
...rower nie może przeszkadzać współpodróżnym, ani powodować uszkodzeń lub zanieczyszczeń wagonu

Ceny...
Bilet na przewóz roweru kupuje się bez określania relacji, a termin ważności takiego biletu jest uzależniony od rodzaju biletu na przejazd, do którego został sprzedany, np. bilet na przewóz roweru kupiony łącznie lub do okazanego biletu turystycznego jest ważny w terminie określonym na bilecie turystycznym. Cena biletu na przewóz roweru pod opieką podróżnego jest zryczałtowana i wynosi 5,50 zł.

Podróżni, którzy codziennie lub prawie codzienne przewożą rower mogą skorzystać z biletu sieciowego miesięcznego na przewóz roweru, który kosztuje 60 zł. Bilet uprawnia do wielokrotnego przewozu roweru pociągami REGIO, interREGIO i REGIOEkspres przez okres jednego miesiąca, np. od 10 czerwca do 9 lipca.

Pociągi REGIO docierające często do miejscowości pięknych krajobrazowo, a przy tym trudno dostępnych, są często wybierane przez rowerzystów. Z myślą o nich przygotowaliśmy ofertę specjalną KOLEJ NA ROWER, dzięki której można w określonej relacji zabrać przysłowiowe „dwa kółka” za symboliczną złotówkę.
Turystów podróżujących z rowerami do krajów sąsiednich ucieszy wiadomość, że ich polskie bilety na przewóz roweru (bez określenia relacji) ważne są:
...w Czechach - do wszystkich stacji znajdujących się na trasie międzynarodowego pociągu przygranicznego uruchamianego przez Przewozy Regionalne i Koleje Czeskie przez przejścia graniczne Bohumin i i Lichkov oraz do stacji Harrachov i Kralovec
Znalazłam na stronie "przewozyregionalne"



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-25 11:06 przez hexsas.

zweryfikowana
Posty: 1.471
Ostrzeżenia: 1/5

Bilety za bagaż ROWER????????

25 lip 2011 - 11:16:07

nie przewoziłam nigdy

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

KOŁOBRZEG