Obecnie rozmawiamy o:

Pogrzeb

gorący temat

free spin za rejestracje

godzinę temu

srebrna biżuteria

godzinę temu

Rewelacyjne okna

dzisiaj o 11:09

e-papieros

dzisiaj o 10:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pamiątki z Hiszpanii

08 mar 2010 - 11:26:13

Cześć
Mam pytanie do podróżniczek :) Mój chłopak leci w piątek do Hiszpanii w sprawach służbowych i zastanawiam się co mógłby mi stamtąd przywieźć. Jakie regionalne pamiątki można tam zdobyć? Wolę praktyczne rzeczy, nie takie, które się postawi i będą się kurzyć. Jakieś propozycje?
żadna z Was mi nie pomoże ? :(
...
czyli nie ma podróżniczek wśród Was... :/ szkoda



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-03-09 14:42 przez dorota3300.

pamiątki z Hiszpanii

10 mar 2010 - 13:04:19

Może jakaś bluzka z napisem miasta do którego leci.
Albo kieliszki z napisem Espana.

Oczywiście najlepszą pamiątką byłoby sobrero, ale nie wiem czy właśnie ono nie wyląduje na półce i nie będzie się kurzyć.

pamiątki z Hiszpanii

10 mar 2010 - 13:05:25

ja bylam w Chorwacji wiec nie za bardzo wiem z czego slynie hiszpania ale...;D moze by ci przywiozl bluzke tak jak kolezanka wspomniala ;D albo pierscionek z wielkim czerwonym oczkiem ;D cos z bizuterii moze?

pamiątki z Hiszpanii

10 mar 2010 - 13:08:51

towary, te najbardziej kojarzące się z Hiszpanią to: wino, oliwa z oliwek, ocet winny, ręcznie robione hiszpańskie koronki, wachlarze, wyroby ceramiczne, figurki porcelanowe. Dla mniej wybrednych natomiast może to być po prostu flaga hiszpańska lub koszulka z napisem España.

pamiątki z Hiszpanii

10 mar 2010 - 13:13:48

ja dostałam kiedyś z Hiszpanii ręcznie malowane wachlarze zakończone koronką - śliczne, mi osobiście przypadły do gustu;)

pamiątki z Hiszpanii

10 mar 2010 - 13:14:56

akurat w tym kraju to mieszkam...i mowiac szczerze, typowych pamiatek nikomu nie polecam. w zaleznosci w jakiej czesci hiszpanii twoj narzeczony bedzie, takie bedzie mial pole do popisu...madryd- centrum kraju....moze jakis piekny ( ale nie z bazaru) wachlarz, albo chusta, z walencji...- koronki, z andaluzji- wplywy arabskie- uffff pole do popisu ogromne, baleary- typowe sandalki-menorki, ale na kontynencie tez sa do kupienia, barcelona- znajdzie w centrum duzo butikow, wyrobow artystycznych jak kapelusze, czapki, chusty- jeli chodzi o ciuchy, aaaa jest jeszcze bizuteria marka TOUS- niech kupi ci Niedzwiatka :-))), , jeszcze z polki jedzeniowej.....eeeeeh wystarczy chyba



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-03-10 13:36 przez padma.

pamiątki z Hiszpanii

10 mar 2010 - 13:19:21

Cytat
joasia_mi
towary, te najbardziej kojarzące się z Hiszpanią to: wino, oliwa z oliwek, ocet winny, ręcznie robione hiszpańskie koronki, wachlarze, wyroby ceramiczne, figurki porcelanowe. Dla mniej wybrednych natomiast może to być po prostu flaga hiszpańska lub koszulka z napisem España.

Zgadzam się z joasia_mi do tego mogłabym dodać jeszcze oliwki różne rodzaje, tuńczyka i ich szynkę (Jamon). Mieszkałam rok w Hiszpanii i troszeczkę ją zwiedziłam, ale ciężko mi coś doradzić ... ja osobiście przywiozłam sobie kilka szkatułek drewnianych, które bardzo mi się spodobały :)

pamiątki z Hiszpanii

10 mar 2010 - 13:17:50

Niech Ci kupi Sangrie w ładnej butelce, jakieś winko La Rioja, jest też pełno piżamek z napisem Espańa, oliwa z oliwek Virgen Extra :) wachlarz koniecznie! lub figurkę byczka albo jakiś breloczek z byczkiem, warto tez kupić sobie nalepkę na samochód z nim właśnie :) ja taką mam :)
zależy tez do jakiego miasta leci Twój chłopak.

A i jeszcze mejillones (małże) w puszce bo w Polsce to drożyzna i oczywiście flan-taki pyszny deser karmelowy-jak nie w naturalnej postaci to chociaż w proszku do przyrządzenia w domu ;) i jakies czasopisma o modzie bo oni tam o sezon są szybsi z trendami ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-03-10 13:20 przez asienika86.

pamiątki z Hiszpanii

10 mar 2010 - 13:27:46

Ja bylam w Hiszpanii i przywiozłam głownie dużo muszelek w koszyku, rozgwiazdy i
mnóstwo koszulek. :D:D

pamiątki z Hiszpanii

10 mar 2010 - 13:27:54

ja to co????????? wielki słoik oliwek!!!!!!!!! pycha!:P maja tam super oliwki:) a co do tego? co za pytanie!? pewnie ze jakieś świecidełka:P przynajmniej bedziesz z tego korzystać a nie bedzie leżeć na półce:)

zweryfikowana
Posty: 531
Ostrzeżenia: 1/5

pamiątki z Hiszpanii

10 mar 2010 - 13:28:37

to zależy co jest w Twoim guście , nie wolisz zeby Twój facet się wykazał i wybrał coś od serca :)

pamiątki z Hiszpanii

10 mar 2010 - 13:33:29

Cytat
Zitrone
Ja bylam w Hiszpanii i przywiozłam głownie dużo muszelek w koszyku, rozgwiazdy i
mnóstwo koszulek. :D:D

ja tak samo z Majorki :D i jakies fajne wyjściowe ciuszki :D

również zawsze z wakacji przywoże sobie wielką widokówkę ze zdjęciem okolicy...

pamiątki z Hiszpanii

11 mar 2010 - 17:22:11

on będzie w Barcelonie
wole sama mu nasunąć jakiś pomysł niż ma biedak główkować ;)
dużo cennych rad, napewno coś wybiore: wino, oliwki, biżuteria, koszulka i wachlarz :D jak szaleć to szaleć



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-03-11 17:25 przez dorota3300.

pamiątki z Hiszpanii

11 mar 2010 - 17:24:02

może pareo?? ja mam moje z hiszpanii już kilka lat i jest świetne

pamiątki z Hiszpanii

11 mar 2010 - 17:29:05

Cytat
adania2
może pareo?? ja mam moje z hiszpanii już kilka lat i jest świetne

a przepraszam co to jest ? :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Gdzie nad polskie morze?:)