Obecnie rozmawiamy o:

produkty do domu online

gorący temat

Prostowanie włosów

dzisiaj o 7:12

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 644
Ostrzeżenia: 1/5

Witam,
Od pewnego czasu wertuje internet i szukam podkładu do cery tłustej/mieszanej. Aktualnie najlepiej sprawdza się podkład z Lirene i Revlon jednak ciągle mam nadzieję znaleźć coś lepszego. Moja cera jest mieszana, ale strefa T jest tłusta i sprawia mi najwięcej problemu, po jakimś czasie strasznie sie świece, a pudry załatwiają sprawę tylko czasowo. Dodatkowo na policzkach w okolicach nosa mam rozszerzone pory co cięższy podkład (revlon) bardzo uwydatnia. Dlatego chciałabym spytać jakie wy polecacie podkłady do takiej cery ;) Może któraś z was ma taki sam problem i znalazła już swojego ulubieńca.

ja na twoim miejscu nie używałabym podkładu tylko puder prasowany te wszystkie podkłady mają chemiczne związki a puder sypki to talk i jest o wiele zdrowszy , skóra oddycha.

pharmaceris kryjący/matujący/nawilżający wypróbuj:)

Bourjois 123 Perfect Ma piękne kolory i daje świetny matowy efekt, jest lekki i nie tworzy maski twarzy Polecam

szczerze? przetestowałam mnóstwo różnych podkładów, tańszych i droższych. i najlepiej mi się'nosi' ten z biedronki, matujący, za jakieś 7,99 :P

zweryfikowana
Posty: 1.195
Ostrzeżenia: 1/5

u mnie najlepiej sprawdza się podkład dax cosmetics cashmere

banach- niestety nie kazdy moze sobie pozwolic na brak podkladu :( tez sie z checia dowiem, który najlepszy na lato.

Musisz używać też odpowiedniego kremu pod makijaż. Nie może być ciężki bo to potęguje świecenie. Polecam szczególnie krem Base matt - na prawdę poczujesz różnicę bo on zostawia skórę na prawdę matową - co akurat dla mojej skóry nie jest za dobre ale lubiłam ten wygląd matowej skóry. Teraz jest lato i dla takiej tłustej skóry najlepszy jest pod makijaż jest filtr Uriage z spf 30 lub 50.

Jeśli chodzi o podkład to musi być lekki :) jeśli nie masz krost, przebarwień itp. To używaj tych z lekkim kryciem.
Dziewczyny u góry dobrze Ci radzą, dla mnie najlepsze podkłady to Bourjois 123, Bourjois hality mix, Pharmaceris - mocno kryjący (wcale nie ma mocnego krycia, i ewentualnie Rimmel Wake up. Jednak szczególnie polecam pharmaceris i Bourjois Hality mix :)
Poczytaj sama opinie o nich na wizażu, idz do drogerii poproś o próbkę albo pomaluj się - zobacz jak się sprawdzają :) ale wszystkie na prawdę są ok :)

Ja używam podkład z firmy PAESE i jest super. Też mam problemy z cera. Okropnie mi się tlusci i trądzik również obecny. Używam go i nie narzekam dla mnie jest idealny, bałam się go wypróbować ale jednak się skusilam i nie żałuję :-) wybrałam specjalny do cery tlustej i mieszanej z kwasem hialuronowym. 50 ml kosztuje 40 zł :-)

Fajnie, że zwróciłaś uwagę na rodzaj cery i dobór podkładu. Mam dokładnie taki typ cery jak Ty - przetłuszczający się w strefie T. Nie wiem, czy tak masz, ale niektóre podkłady nawet dobrej jakości i świetnych marek po prostu się na mojej skórze wałkują. I z tego co zauważyłam dobrze na mnie wyglądają te podkłady, które mają nie najlepszą opinię dziewczyn o normalnej, czy suchej cerze. Ostatnio zaczęłam używać włoskiego podkładu Ruven. Można go dostać na allegro. Podkład wygląda tak:
modernbeauty.pl/ruven-podklad-12h-notransfer

Powiem Ci o moim "eksperymencie": wiadomo, że pod oczy należy używać lekkich kosmetyków, bo ciężkie przyspieszają powstawanie zmarszczek, poprzez wypełnienie tych mimicznych i ich utrwalenie. Pod jedno oko nałożyłam taki jakby krem, który zmienia kolor i zamienia się w podkład. Bardzo lekki i delikatny - almay smart shade z filtrem SPF 15. I skóra wyglądała super. Była napięta i wygładzona. Pod drugie oko nałożyłam już cięższy ruvena. Ten wyżej polecony. Skóra pod tym okiem wyglądała gorzej, w końcu był bardziej ciężki. Ale ku mojemu zaskoczeniu po kilku godzinach oko z Ruvenem nadal było wypoczęte i zmarszczki płytkie, a te z lekkim almay się pogłębiły. Dlatego myślę, że Ruven jest dobry na długotrwały makijaż a inne gdy potrzebujemy make up na godzinę lub dwie.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-14 10:46 przez monmazz.

Mam podobne problemy i trafiłam niedawno na podklad mineralny Earthnicity, który nie tylko fajnie kryje ale tez matuje, jednak chciałam aby efekt utrzymywał się dłużej i zamowiłam sobie jeszcze puder utrwalająco-matujący Velvet tej firmy i efekt jest świetny. Będąc w pracy nie musze martwić się, że twarz mi się będzie świeciła

niezweryfikowana
Posty: 261
Ostrzeżenia: 5/5


Daje radę - ale oczywiście wymaga czasu i systematyczności. Po nim zmiana powinna przyjść diametralna. Nie twierdzę, że od razu skóra będzie idealna, to wymaga czasu, ale po nim będzie ok.

Mam podobne problemy i stosuje kosmetyki mineralne Earthnicity Minerals. Najpierw podklad który zapewnia mi rewelacyjny krycie, a na to aplikuje puder utrwalająco-matujący Velvet który sprawia, że moja buźka się nie świeci a makijaz jest super trwaly :)

zweryfikowana
Posty: 125
Ostrzeżenia: 7/5

Proponuję podkład świetnie się tu sprawdzający


PODKŁAD SECOND SKIN

stopniowo uwalniane polimery absorbują nadmiar sebum, zapewniając efekt świeżo wyglądającej cery


Można jeszcze zastosować krem CC , w tej chwili w promocji

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wąsik :(