Obecnie rozmawiamy o:

dieta organizacja

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Problem z dobraniem podkładu

19 gru 2012 - 16:02:58

Witajcie :)
Mam poważny problem z dobraniem podkładu, przez co mój makijaż częsciej wygląda niezbyt dobrze, jak dobrze. Do tej pory próbowałam Soraya Make-up sceniczny (masakra), Under twenty anti acne perfect cover i Lirene Matte. Tego drugiego używałam najdłużej, ostatnio kupiłam z Lirene i moja skóra wyglądała okropnie. Mam skórę suchą (więc nie może być to podkład podkreślający skórki), wrażliwą ale też często ze zmianami trądzikowymi. Może jest ktoś z podobną cerą, polecicie jakiś wasz idealny podkład? Ja cały czas go szukam i jeszcze nie znalazłam.
z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Problem z dobraniem podkładu

19 gru 2012 - 16:05:16

Cytat
anette-01
Witajcie :)
Mam poważny problem z dobraniem podkładu, przez co mój makijaż częsciej wygląda niezbyt dobrze, jak dobrze. Do tej pory próbowałam Soraya Make-up sceniczny (masakra), Under twenty anti acne perfect cover i Lirene Matte. Tego drugiego używałam najdłużej, ostatnio kupiłam z Lirene i moja skóra wyglądała okropnie. Mam skórę suchą (więc nie może być to podkład podkreślający skórki), wrażliwą ale też często ze zmianami trądzikowymi. Może jest ktoś z podobną cerą, polecicie jakiś wasz idealny podkład? Ja cały czas go szukam i jeszcze nie znalazłam.
z góry dziękuję za odpowiedzi :)

dla mnie ten under twenty to jakaś porażka.
Z kolei Lirene jest ok :)
mam cerę tłustą, więc może dlatego.
Może spróbuj Revlona, wersję dla suchej skóry

zweryfikowana
Posty: 636
Ostrzeżenia: 1/5

Problem z dobraniem podkładu

19 gru 2012 - 16:07:22

ja się nie znam ale wydaje mi się, że na suchej skórze żaden podkład nie będzie wyglądał ok ;x ja używam Rimmel Stay Matte i jest dobrze


tylko wcześniej nawilżam skórę żelem z avon

Problem z dobraniem podkładu

19 gru 2012 - 16:08:11

Cytat
KatSul91
ja się nie znam ale wydaje mi się, że na suchej skórze żaden podkład nie będzie wyglądał ok ;x ja używam Rimmel Stay Matte i jest dobrze
tylko wcześniej nawilżam skórę żelem z avon

dokładnie, przed nałożeniem podkładu, skórę trzeba nawilżyć dobrym kremem
ten Rimmel też jest w porządku. Leciutki i nie robi maski, chyba do niego wróce



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-19 16:08 przez mzap88.

Problem z dobraniem podkładu

19 gru 2012 - 16:11:49

Ja uzywam MY satin liquid 045, tez mam suchą skóre, przed nałożeniem podkładu kremuje twarz kremem Ziaja z pomarańczową nakrętką (chyba nagietkowy) i jest ok, niewidac suchych skórek, ładnie matuje, jest lekki bez efektu maski

Problem z dobraniem podkładu

19 gru 2012 - 16:17:24

Nie kupuj podkładów matujących, bo dodatkowo wysuszysz skórę. Spróbuj coś z Revlonu lub Rimmel.

Problem z dobraniem podkładu

19 gru 2012 - 16:18:08

hmmm ja kupiłam ten rimmel stay mate i no co wy... ehhh na nawilżoną cere prześwitywał mnie i niedokładnie pokrywał cere... nie mam wyprysków, mam cere naczynkową, ale widoczne było że mam podkład i to kiepski... :D


a co do podkładów pójdz do apteki i poproś panią o jakieś próbki :] fakt czasem podkład fluid w aptece troche kosztuje ale są najlepsze, ja kupuje w aptece juz od 2 lat podkłady, pudry , fluidy, w zależnosci od pory roku z la roche toleriant, nie mam efektu maski, nie zatyka porów - z polecenia dermatolog i na bardzo długo mi wystarczaja :D polecam

Problem z dobraniem podkładu

19 gru 2012 - 16:33:24

Witaj:) mam podobne problemy ze skórą, dłuuugo szukałam i w sumie nadal szukam odpowiedniego podkładu:( najgorsze są te suche skórki wszędzie ehh:( ale teraz używam podkładu Rimmel Match Perfection cream gel foundation i jest spoko:) ale pod niego nakładam krem La roche posay hydreane legere ,jest mocno nawilżający ale nie zatyka porów,ma leciutką formułę:) A podkład fajnie się dopasowuje, jest dla mnie ok, a ciągle szukam ideału ,bo wiadomo,że zawsze może być lepiej:-)

Problem z dobraniem podkładu

19 gru 2012 - 17:01:42

Masz cerę suchą czy raczej mieszaną? Bo to różnica.

Problem z dobraniem podkładu

19 gru 2012 - 17:08:55

Dzięki za odpowiedzi :) zauważyłam że dość polecane są podkłady z Revlonu, może spróbuję. Zależy mi na jak najbardziej naturalnym efekcie. Dodam że krem który używam to Siarkowa Moc (znany i chyba rekomendowany). Niewykluczone że to on wysuszył mi cerę, ale mam wrażenie że nie mogę się bez niego obejść <świetnie matuje skórę przez cały dzień>.

Natomiast bardzo zraziłam się do podkładu Lirene. Kupiłam kolor naturalny, wierząc że ładnie będzie współgrał ze skórą i wygładzi ją. Skończyło się na tym że cały dzień miałam 'maskę' w sumie o dziwnym kolorze, lekko pomarańczowym :/ Za to w under twenty pasuje mi kolor i trwałość, ale stopień w którym podkreśla każdą skórkę jest nie do wytrzymania.

A co sądzicie o podkładzie z Rimmela Match Perfection?

A co do pytania wyżej to ciężko mi stwierdzić, raczej jest sucha.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-19 17:12 przez anette-01.

Problem z dobraniem podkładu

19 gru 2012 - 17:11:59

ja uzywam podkład Very me z Oriflame jest b.fajny:)

Problem z dobraniem podkładu

19 gru 2012 - 17:14:06

Przeważnie przetłuszcza Ci się na czole i brodzie i obok nosa?

Problem z dobraniem podkładu

19 gru 2012 - 17:15:01

Cytat
anette-01
Dzięki za odpowiedzi :) zauważyłam że dość polecane są podkłady z Revlonu, może spróbuję. Zależy mi na jak najbardziej naturalnym efekcie. Dodam że krem który używam to Siarkowa Moc (znany i chyba rekomendowany). Niewykluczone że to on wysuszył mi cerę, ale mam wrażenie że nie mogę się bez niego obejść <świetnie matuje skórę przez cały dzień>.

Natomiast bardzo zraziłam się do podkładu Lirene. Kupiłam kolor naturalny, wierząc że ładnie będzie współgrał ze skórą i wygładzi ją. Skończyło się na tym że cały dzień miałam 'maskę' w sumie o dziwnym kolorze, lekko pomarańczowym :/ Za to w under twenty pasuje mi kolor i trwałość, ale stopień w którym podkreśla każdą skórkę jest nie do wytrzymania.

A co sądzicie o podkładzie z Rimmela Match Perfection?

A co do pytania wyżej to ciężko mi stwierdzić, raczej jest sucha.

ale jeśli masz suchą cerę, to nie możesz jej matowić, tylko nawilżać!
Co do Rimmela MAtch Perfection.... używałam, jest przeraźliwie "tłusty" i ciężki w aplikacji i uwaga- wysuszał mi buźkę, mimo że mam tłustą!
więc dla mnie not...

Problem z dobraniem podkładu

19 gru 2012 - 17:15:10

ważny jest krem, skoro masz suchą skórę. ja używam nawilżającego L'oreal Triple Active, kosztuje około 20 zł, więc niedużo, a jest dobry. Na to używam podkładu Max Factor Lasting Performance i dodatkowo puder w kamieniu i moja skóra nie wygląda na suchą. Co ważne, podkład powinno się nakładać jakieś 15 minut po nałożeniu kremu, żeby dobrze wsiąkł w skórę.
A co do podkładu Rimmel Stay Matte to raczej nie polecam, szybko się ściera ze skóry, kiedy go używałam, po powrocie ze szkoły do domu były widoczne zaczerwienienia, słabo kryje i ciężko się go używa.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-19 17:18 przez porsze911.

Problem z dobraniem podkładu

19 gru 2012 - 17:15:15

ja mam Maybelline Fit Me i póki co jest najlepszy ze wszystkich jakich używałam.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Opadająca powieka a kreska.