Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 644
Ostrzeżenia: 1/5

Jak się nauczyć malować.

04 lis 2012 - 10:51:20

Mam problem. Otóż od pewnego czasu strasznie chce nauczyć się malować (mieszać cienie, robić kreski eyelinerem itd) Jednak nic z tego mi nie wychodzi. wszystko mi sie rozmazuje i w ogóle mam wrażenie, że wyglądam koszmarnie. Oczywiście spokojnie umiem zrobić sobie makijaz codzienny cienie puder podklad brazer i tusz, ale to wszystko. Zalezy mi jednak aby moje makijaze były serio ładne. Jak wy sie uczyłyście? Długo wam zajeło? Dodam, że zupełnie brak mi cierpliwości i szybko sie denerwuje. :P

Jak się nauczyć malować.

04 lis 2012 - 10:55:31

To przyjdzie z czasem :). Oglądaj makijaże na Youtube jak dziewczyny krok po kroku się malują..

Ja kiedyś nie nakładałam cieni.. nie wiedziałam jak rozcierać .. jak mieszać..

Kreski też mi nie wychodziły ..

ale oglądałam.., próbowałam i już potrafię prawie wszystko :).

Ale tak czy owak zawsze stawiam na klasykę.. Lekko cienie.. w kolorze brązu dzienne.. kreska ..
Nie dla mnie kolorowe , bądz bardzo ciemne makijaże...

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

Jak się nauczyć malować.

04 lis 2012 - 10:55:51

oglądaj na YouTubie filmiki z makijażami, patrz jak one to robią i ćwicz,ćwicz,ćwicz.

zweryfikowana
Posty: 1.167
Ostrzeżenia: 1/5

Jak się nauczyć malować.

04 lis 2012 - 10:56:36

trening czyni mistrza :)

Jak się nauczyć malować.

04 lis 2012 - 11:00:28

No właśnie też o tym pomyślałam,abyś pooglądałam sobie filmiki w necie.Ja na przykład tam patrzyłam jak malować kreski eyelinerem i teraz całkiem nieźle mi wychodzi..no jedynie jeszcze na każdym oku trochę inaczej,ale myślę że z czasem dojdę do wprawy :)
No i nie zniechęcaj się tak szybko,bo wtedy efektów nie będzie ;P

Jak się nauczyć malować.

10 lis 2012 - 13:26:02

Mi ogólnie zaczęło wychodzić lepiej, jak przestałam używać tych aplikatorów które dostaje się z cieniem, a kupiłam sobie pędzelki. Lepiej się nim nakłada po prostu.:) Kreska to tylko kwestia wprawy.
Ważny jest też rodzaj cieni i ich jakość. Moim zdaniem lepiej od brokatowych wyglądają cienie matowe i perłowe.

Jak się nauczyć malować.

10 lis 2012 - 13:28:19

właśnie oglądaj filmiki i próbuj do skutku

Jak się nauczyć malować.

10 lis 2012 - 13:29:59

W sumie ja od gówniarki uwielbiam robić makijaże,więc nie wiem jak się uczyć :) Ale tak,jak dziewczyny wyżej piszą, blogi, kanały na you tube i na pewno będzie łatwiej:) Wszystko przyjdzie z czasem.

Jak się nauczyć malować.

10 lis 2012 - 13:30:22

Praktyka czyni mistrza.

zweryfikowana
Posty: 5.381
Ostrzeżenia: 2/5

Jak się nauczyć malować.

10 lis 2012 - 13:33:11

ja dzisiaj robię kreski elinerem takie bardzo grube jak lubię 3 minuty

ale ćwiczyłam z 2 lata ;)

Jak się nauczyć malować.

10 lis 2012 - 13:34:29

Ja też średnio potrafię, ale nie mam parcia na taką umiejętność ponieważ nie maluję powiek, tylko rzęsy :)

Jak się nauczyć malować.

10 lis 2012 - 13:35:53

oglądaj tutoriale na yt i niestety tylko i wyłącznie metodą prób i błędów :)
możesz cwiczyc codziennie przed wieczorną toaletą, bo pozniej i tak się myjesz i idziesz spać :) po pewnym czasie w końcu dojdziesz do wprawy i sama zauważysz, jaki make up Ci pasuje a jaki nie :)

niezweryfikowana
Posty: 190
Ostrzeżenia: 3/5

Jak się nauczyć malować.

11 sty 2013 - 14:37:44

na pewno trzeba ćwiczyć i raz jeszcze ćwiczyć, co do tego nie mam większych wątpliwości. Ale dobrze jest wiedzieć co i jak, jakie triki stosować, żeby wszystko dobrać, no i też ważne jest jakich kosmetyków używać. Nie wiem czy słyszałyście, o tych akcjach co Douglas organizuje, takie makijażowe konsultacje, że można się umówić i dowiedzieć się czegoś na temat kosmetyków, nowościach w makijażu, a teraz w Kaliszu w Galerii Tęcza.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jaki dla mnie makijaż?:)