Obecnie rozmawiamy o:

usługi stomatologiczne

gorący temat

Przedszkole

10 minut temu

Podnoszenie kwalifikacji

50 minut temu

Sklep internetowy

godzinę temu

Biznes

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 572
Ostrzeżenia: 6/5

Makijaż - jak go dobrze zrobić

22 sie 2013 - 20:57:00

Na pewno profesjonalne kursy jak te w Studium Dziewulskich na pewno pomogą nam w tym zeby móc wykonywać taki makijaz tez na swoich klientkach.

Makijaż - jak go dobrze zrobić

31 sie 2013 - 11:26:00

Ja mam tłusta cere, kupiłam w oriflame puder pyłkowy (Taki biały sypki), dorwaam go na przecenie za 39 zł :)

Jest super, Polecam !

Żeby utrwalić makijaż (wiem, że to średnio zdrowe dla cery, jednak jest to skuteczne) po skończeniu makijażu pryskam sie lakierem do włosów, cienie i bronzery nie osypują się ;d wiadome na codzień nie malujemy sie mocno, tylko zazwyczaj imprezy, wesele ect. więc takie delikatne przestępstwo nie zaszkodzi ;D

Makijaż - jak go dobrze zrobić

01 wrz 2013 - 14:36:53

gagusiu ale nie masz uczucia ściągnięcia po tym lakierze do włosów. mi nie raz gdzieś na skórę nawet rąk dostał się lakier do włosów i strasznie "sciągał" sklejał moją skórę :)

Makijaż - jak go dobrze zrobić

10 wrz 2013 - 10:52:51

Troszeczkę ściąga nie powiem, ale przez chwilkę ;) też w zależności czy masz bardzo mocny lakier ;) ja mam akurat mocny z sayosa ;) ale do wytrzymania jest :P

Makijaż - jak go dobrze zrobić

12 wrz 2013 - 09:06:31

utrwalacz ok -ale nie polecam na co dzień , lepiej zainwestować w porządny podkład-zajmuję się makijażem zawodowo i pracuję na kosmetykach KRYOLAN, mają super podkłady

Makijaż - jak go dobrze zrobić

15 wrz 2013 - 14:09:38

gagusiaaxd Jak można tak niszczyć twarz lakierem do włosów... FUJ!
Teraz może jeszcze nie narzekasz na cerę (nie chodzi mi tu tylko o skutki uboczne w postaci wyprysków), ale za jakiś czas, może nawet niedługi, będziesz płakać przez zmarszczki...

Makijaż - jak go dobrze zrobić

16 wrz 2013 - 22:52:44

A może problem tkwi w tym jak nakładasz podkład? spróbuj gąbeczką ale radziła bym Ci najpierw ja namoczyć a potem dokładnie wycisnąć tak żeby była wilgotna. Nanieś podkład i dociskaj ja dość(ale nie bez przesady) mocno do skóry robiąc takie stempelki. ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-16 22:53 przez czerwona_Mi.

Makijaż - jak go dobrze zrobić

23 wrz 2013 - 21:18:56

ja nie robie tego codzinnie bo ja na codzień sie nie maluje :D

chodzi mi o wesela i inne tego typu imprezy jak dla mnie to bardzo dobrze utrwala wole to zrobić raz niż biegać co godzine do łazienki i poprawiać to co powinno być na powiece, a jest pod okiem...

Makijaż - jak go dobrze zrobić

20 lis 2013 - 21:33:06

polecam kryolan-fixer spraj efekt murowany super trwały makijaż na kazdy wariant ...

Makijaż - jak go dobrze zrobić

07 sty 2014 - 20:16:55

Makijaż to cała seria wykonywanych krok po kroku czynności, jedną z nich jest przypudrowanie twarzy pudrem,a jeśli ktoś się chce "pobadźkać" raz dwa to nakłada tylko podkład i tyle.

Żeby makijaż był trwały i dobrze wyglądający (dobrze zakrywał to co powinien zakryć, ale nie tworzył maski, matowił skórę nawet tłustą, ale nie dawał tępego matu)trzeba go umiejętnie wykonać, dobrze dobranymi do naszej cery kosmetykami.

Wazne jest zeby stosowac puder sypki (jesli chcemy uniknac tapety a raczej chcemy dobieramy dobry odcien pudru, albo wybieramy transparentny), pudry w kamieniu sa do poprawy makijazu w ciagu dnia.
Zreszta jak buzia zaczyna sie blyszczec to wystarczy uzyc bibulki matujacej albo zwyczajnej chusteczki higienicznej, zeby odcisnac nadmiar sebum, dziewczyny czesto popelniaja ten blad ze dodaja kolejna warstwe pudru na przetluszczona cere i tym samym namnazaja rozwoj bakterii i sprawiaja ze ich makijaz wyglada nieswiezo, tez ciemnieje, chusteczka czy bibulka a potem ewentualnie kolejna warstwa pudru tym razem kompakcie, ale rzadko kiedy jest wtedy juz potrzebny.

Makijaż - jak go dobrze zrobić

28 lut 2014 - 12:52:48

podkład i puder to faktycznie za dużo ..
może spróbuj zmienić podkład.
Ja nakladam podkład pędzlem i długo mi się trzyma, może też spróbuj .
Lub wypróbuj utrwalacz do makijażu, osobiście nie używałam, ale koleżanka poleca :)

zweryfikowana
Posty: 245
Ostrzeżenia: 1/5

Makijaż - jak go dobrze zrobić

26 mar 2014 - 00:35:51

ja używam estee lauder double wear nie jest aż taki drogi (175zł) polecam jak najbardziej, używam tylko go na krem, żadnych pudrów i korektorów - estee daje sobie rade :)

zweryfikowana
Posty: 171
Ostrzeżenia: 2/5

Makijaż - jak go dobrze zrobić

29 mar 2014 - 13:42:04

A ja uważam że osoba która maluję się w domu, na co dzień, na wyjścia itp nie powinna malować się gąbeczką. Kiedyś na tvnstyle oglądałam program, z którego wynikało, ze podkład nałożony opuszkami lepiej stopi się ze skórą.
Ja poleciłabym bazę loreal studio secrets, ponieważ mam tłusta skórę, stosuję ja na co dzień. W drogerii kosztuje 50zł, ale ja znalazłam na allegro w saszetkach, które wg mnie sa lepszym rozwiązaniem, bo nie narażam całej bazy na wysychanie i inne zewnętrzne czynniki. Saszetka ma 1ml i wystarcza mi na ok 3-4 razy. Po chwili wsiąknięcia bazy tworzy się taka gładka poświata na skórze, nakładam swój stały podkład i pod koniec lekko przypudrowuje pędzlem( puder sypki transparentny, bądź ryżowy). Makijaż trzyma się cały dzień. Jeśli chodzi o cień do powiek, to przed nałożeniem cieni baza- artdeco, koszt równie wysoki jak na 5ml słoiczek ale jest strasznie wydajna, mi wystarcza na ok. 4-5mc a koszt na allegro ok 30zł.
Stosując te dwie bazy możecie kupować nawet cienie po 2zł (oczywiście żart, bo takie kosmetyki nie wiadomo z czego robione) :)))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-29 13:44 przez kamila2330.

Makijaż - jak go dobrze zrobić

05 kwi 2014 - 12:43:19

Podkład zawsze musisz przypudrować, jesli nie chcesz by był widoczny to polecam puder transparentny(matowi, przedłuża trwałośc makijarżu, jest biały lub bardzo jasny za to dopasowuje się i go nie widać, nie robi efektu maski) fajny jest sypki z MIYO (ok 15 zł), rimmel w kamieniu Stay Matt 001 transoparent(ok 20-25zł) lub z inglota ok 50 zł.

Utrwalacz makijarzu moim zdaniem jest raczej na większe wyjścia niz na codzień, poszukaj na Youtube filmików, wiele dziewczyn o tym mówi.
Pozdrawiam :)

Makijaż - jak go dobrze zrobić

02 maj 2014 - 17:23:57

szczerze mówiąc jak spryskałam się tym utrwalaczem to miałam takie wrażenie jakbym miała maskę na twarzy ale może źle to zrobiłam:) dla mnie najlepszy jest puder transparentny MAC- to coś niesamowitego i godnego polecenia :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

WESELE I MAKIJAŻ