Obecnie rozmawiamy o:

Biżuteria na prezent

gorący temat

hala łukowa

1 minutę temu

Opakowania

godzinę temu

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Administrator
Posty: 170

Cześć!
Dzień Matki coraz bliżej serce Mamy nadzieję, że pamiętacie o własnych mamach nie tylko w dniu ich święta :*

Wraz z marką Golden Rose i Wydawnictwem Pascal przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym do wygrania są upominki dla Was i dla Waszych kochanych mam serce

▼▼▼ SZCZEGÓŁY▼▼▼
Czas trwania konkursu:
18.05.2017 godz. 12:00 – 25.05.2017 godz. 23:59

Zadanie konkursowe:
1. W komentarzu pod tym postem opisz ulubione wspomnienie związane z Twoją mamą (opis sytuacji, anegdota, itp).
2. Dodaj do szafy stylizację na Tobie (lub na ziemi/wieszaku, itp.) nawiązującą do stylu własnej mamy Mile widziane zdjęcie porównawcze ;) Zdjęcie dodaj za pomocą opcji „Pokaż stylizację”. Link do stylizacji zamieść w swoim poście.

NAGRODY:

I-VII miejsce
Książka "Matka mojej córki" Magdaleny Majcher ufundowana przez Wydawnictwo Pascal

Zestaw kosmetyków Golden Rose
Dla mamy:
serce Make-Up Primer Luminous
serce Lakier Holograficzny nr 3
serce Lash Plumping Mascara

Dla córki:
serce Make-Up Primer Mattifying&Pore Minimasing
serce Lakier Holograficzny nr 7
serce Lash Plumping Mascara

VIII-X miejsce
Książka "Matka mojej córki" Magdaleny Majcher ufundowana przez Wydawnictwo Pascal

WYNIKI:
26 maja Zespół Szafy wybierze dziesięciu zwycięzców. Pod uwagę weźmiemy przede wszystkim kreatywność i pomysł.
Wyniki ogłosimy w tym wątku.

WAŻNE!

- Możesz dodać max. 3 stylizacje. Jeśli dodasz więcej niż 3 stylizacje, pod uwagę weźmiemy tylko 3, które zamieścisz jako pierwsze w swoim poście.
- Pod uwagę bierzemy tylko stylizacje, które zostały dodane do Szafy po starcie konkursu.
- Zdjęcia, które zostały już wcześniej opublikowane na innych portalach nie będą brane pod uwagę.
- W konkursie może wziąć udział każdy kto posiada konto na Szafa.pl (nie ma znaczenia czy konto jest zweryfikowane czy nie).

(zobacz zmiany)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-18 12:36 przez KONKURS.

zweryfikowana
Posty: 446
Ostrzeżenia: 1/5

Mamcia size 44 vs córcia size 34 ❤️

Mama: "Nie zwracaj uwagi, co mówią inni. Rób swoje co podpowiada Ci rozum i serce"
Ja: "Uśmiechaj się więcej"

❤️❤️❤️




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-20 16:42 przez lala1986.

Moja mama jest za granicą. Przyjeżdża tylko dwa razy w roku. Gdy byłam w szkole i wychodziłam z sali moja mama tam stała a ja się popłakałam i wpadłam jej w ramiona. KOCHAM JĄ serce

stylizacja:
Sweterek różowy z H&M
Spódniczka z RESERVED
i adidasy


POZDRAWIAM

Zdecydowanie najlepsze wspomnienia mają związek z tym , że często ludzie mówią do mnie "fajna masz siostrę " :D mami tak młodo wygląda


Nasza luzacka stylizacja , pasiaki, maxi, hiszpanka





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-21 16:13 przez Cllaauudd.

Moim ulubionym wspomnieniem jest wieczór w hiszpańskim hotelu, kiedy rozmawiałyśmy z mamą o swoich tajemnicach, zmartwieniach a kiedy zaczęła w radiu lecieć nasza ulubiona piosenka "Ed Sheeran-Shape of you" zaczęłyśmy wspólnie tańczyć w jej rytm...serce
Zdjęcie na którym jest moja mama jest właśnie z wakacji w Hiszpanii- mama uwielbia sukienki maxi, stonowane i przewiewne. Jedną z takich sukienek mam również i ja w swojej szafie.



W drugiej klasie szkoły podstawowej moja mama wyjechała do pracy za granicę na kilka miesięcy, w tym czasie razem z bratem często spaliśmy u Dziadków piętro wyżej. Pewnego dnia, gdy zeszliśmy na dół zastaliśmy tatę leżącego w łóżku i kogoś jeszcze obok, schowanego pod kołdrą. Ze zmrużonymi ze złości oczami wykrzyknęłam: Kogo tam masz? I wskoczyłam na łóżko - podobno z bardzo bojowym nastawieniem. Jak można się spodziewać pod kołdrą była mama. Wróciła wcześniej, by zrobić nam niespodziankę.

Mama się później śmiała, że gdybym wtedy zastała inną osobę pewnie wydrapałabym jej oczy - w ten sposób zostałam ochrzczona strażniczką domowego ogniska ;) Rodzice do tej pory opowiadają tę historię, mimo że minęło niemal 20 lat.

Świetnie się bawiłyśmy przy stylizacjach serce Oto rezultaty:





Stylizacja dla mnie i mojej mamy to nieśmiertelny wzór w groszki, który łączy pokolenia.

Moje wspomnienie z mamą związane jest również z małą skórzaną torebeczką z wytłaczanym wzorem (widoczna na zdjęciu). Moja mama kupiła ją ponad 30 lat temu! Odnalazłam ją ostatnio przez przypadek na dnie szafy. Tak mi się spodobała, że mama postanowiła mi ją przekazać, mimo że przez wiele lat to była jej ulubiona. Dla mnie to istna perełka, draśnięty, uszlachetniony zębem czasu, czysty vintage. Noszę ją teraz dumnie :) Jak widać to kolejny element który może łączyć pokolenia :)





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-24 10:33 przez reniusik.

9
Gdy byłam mała, razem z mamą jeździłyśmy na jednodniowe wycieczki. Uwielbiałam wstawać rano, pakować plecak i wyruszać w nową podróż z moją ukochaną mamą. Pamiętam, jak pewnego razu pojechałyśmy do Gdańska, było bardzo ciepło i zero wiatru. Zauważyłyśmy przy brzegu statek piracki- mama zaproponowała, abyśmy kupiły bilety i popłynęły. Akurat wtedy zachciało mi się do toalety i nie zdążyłyśmy, bo statek odpłynał... na całe szczęście!!! Bo pogoda się popsuła, zrobiły się wielkie fale, a statkiem bujało we wszystkie strony - widok był okropny. Z opowieści ludzi, którzy byli na pokładzie, wynikało, że wszyscy chowali się pod stoły, mnóstwo osób wymiotowało za burtę. Mama w tamtym momencie podziękowała mi, że zachciało mi się do toalety i nie zdążyłyśmy! Uradowane poszłysmy na gofry i lody, dzień nam minął bardzo miło... nie to co innym:)

Stylizacja w tym samym stylu:) lubimy sukienki!!!




Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-24 11:51 przez Oliivkaaaa.

Moja mama, piękna pani, wiem jak ważna jestem dla niej.
Zawsze przy mnie - bez wyjątku, pomagała od początku.
Kiedy przykrość jej sprawiłam, ona zawsze wybaczyła.
Kiedy były gorsze dni, dobre słowo dała mi.
Przytuliła, pogłaskała i mówiła: "Będzie dobrze mała."
Mnóstwo też było śmiesznych dni, co zapadną w pamięci mi.
Dla przykładu w pewną zimę, oznajmiła, że ma nowinę.
Przykucnęła roześmiana, i mi mówi "Będzie w domu mała dama".
Ja do mamy: "Co? Że siostra?!", mama na to: "Myślałam, że psa chcesz dostać".
Zza jej pleców nagle coś wybiegło, biegło, biegło i przybiegło.
Zamiast siostry psa teraz mam. Ojjjj, jaki kochany - mówię wam!
Mogłabym tak godzinami, rozporządzać wspomnieniami.
Ale nie ma co tu dyskutować, z mamą wspomnienia w sercu chce zachować. :)
P.S Jeśli książkę mi przyznacie, to napisze i o tacie !:D

Elegancka i zadbana, taka jest właśnie moja mama!
Tu spódniczka, tam bluzeczka, pierwsza klasa jest babeczka:)

Wspomnień jest tysiące... Ciężko wybrać jedne.. Chyba najpiękniejszym wspomnieniem był moment kiedy sama zostałam mamą... Mama i ja, córka, już też mama...
Moja mama... Kobieta uparta,kochana ,pracowita i silna. Moim marzeniem jest aby w końcu nastał taki dzien by odpoczęła. Wypiła kawę na spokojnie a nie w biegu i poczuła sie cudownie! Każdy dla niej ważniejszy niż ona sama..


Uwielbiam moją mamę - jako matkę, jako kobietę i jako człowieka! Jest to osoba niezwykle czuła i otwarta.
Najlepsze wspomnienie? Jak dostałam miesiączkę i stałam się kobietą!:) Miałam 12 lat. Wiedziałam o co chodzi, ale sama nie wiem dlaczego wstydziłam się o tym powiedzieć. Biegałam z jednego pokoju do drugiego, z kuchni do toalety. Wkońcu mama sama się zainteresowała.
Tyle spokoju, zrozumienia i ciepła nie zdarzyło mi się jeszcze dostać od żadnej innej osoby. Mama mi wszystko wytłumaczyła, pokazała i uspokoiła.
Niby nic, ale po tym dniu wiedziałam, że nikt ani nic nie jest w stanie zastąpić mojej mamy :)


Wygrzebałam w piwnicy stare zdjęcie mojej mamy i znalazłam w nim niesamowitą inspirację :)
Zdjęcie jest czarno białe, ale mam dokładnie opisała mi swój ówczesny strój.

Czarno biała koszula w kratę - wiecznie modna.
Do tego długa rozkloszowana spódnica z wyższym stanem - u mojej mamy jasna, ja postawiłam na ciemną.
Kolorowe czółenka - na zdjęciu ich nie widać, ale moja mama uważa, że kolorowe czółenka były obowiązkowe! Czerwone, pomarańczowe, zielone - nieważne jakie! Miały być kolorowe. Ja postawiłam na czerwone gładkie szpilki.

Czyż moda nie zatacza koła i nie wraca? :)



Moje wspomnienia napiszę w cytatach, chyba każdy z nas je zna:
* cierpliwość--"zaraz dostaniesz",
* zazdrość--"miś jest lepszy od Ciebie",
* strach--"bądź grzeczny, bo przyjdzie wilk i Cię zje",
* miłość--"chodż do Mamy na kolana, dam Ci buziaka",
* gniew--" mama idzie do kuchni, gniewam się na Ciebie i siedż sobie tu sam."

Nauczyła mnie:
# podstaw zdrowego odżywiania--"jedz śniadanie, bo w szkole nie będziesz mógł myśleć",
# przyszłościowego myślenia--"ucz się, bo inaczej pójdziesz na zieloną trawkę",
# podstaw medycyny--" wyprostuj się, bo będziesz garbaty",
# dostrzegania piękna krajobrazu--"spójrz, jaka piękna i kolorowa ta łąka",
# umiłowania przyrody--"nie zrywaj kwiatków w parku",
# otrzymywania--" dostaniesz klapsa "
# dawania--"daj cioci buzi",
# postrzegania innych--" zobacz, jaka z niej beksa".

Z biegiem lat jeszcze wielu innych pożytecznych rzeczy mnie nauczyła a ten tekst jest tylko niewielkim wycinkiem moich relacji i wspomnień z Mamą..... Nadal chcę czerpać od Niej wiedzę i korzystać z Jej życiowego doświadczenia.






zweryfikowana
Posty: 1.427
Ostrzeżenia: 1/5

Z cyklu: "Przyłapane podczas gorącego zakupowego szaleństwa".

Jesteśmy zakupoholiczkami. Nasze motto: "tydzień bez zakupów to tydzień stracony". :)

Ulubione wspomnienie? Jednym z nich jest właśnie to podczas jednego z wypadów na zakupy.
Kiedy wchodzimy do jakiegoś sklepu zwykle rozdzielamy się i za jakiś czas spotykamy koło przymierzalni. Tak było i wtedy. Z zapełnionymi rzeczami rękoma udało nam się znaleźć dwie wolne koło siebie przymierzalnie i rozpoczęłyśmy przymiarki. Nadszedł moment pochwalenia się jedną z nowych stylizacji. Kiedy zobaczyłyśmy się nawzajem śmiechom nie było końca. Obie ubrałyśmy te same bluzki :) I był to nie lada problem, która ma ją kupić ponieważ na każdej z nas leżały idealnie. Po długiej dyskusji kupiłyśmy je obie, jednak chcąc ubrać tą bluzkę jedynie uprzedzałyśmy się nawzajem, żebyśmy nie miały jej na sobie jednocześnie :)


Razem z mamą uwielbiamy kubki. Bardzo śmiesznie wspominam jeden z dni, w którym obie siebie zaskoczyłyśmy. Będąc kidyś w jednym ze sklepów zobaczyłyśmy, piękne, białe, klasyczne kubki, które byłyby idealne na gorącą herbatę, którą lubimy razem pić wieczorem. Obie jednak stwierdziłyśmy, że mamy już wystarczająco różnego rodzaju porcelany i trzeba ograniczyć ich zakup. Jednak ja lubię robić mamie niespodzianki i na drugi dzień poleciałam do sklepu po wcześniej widziany kubek i gdy biegłam uradowana do domu to... okazało się, że mama godzinę temu zrobiła to samo :p. Bardzo zabawnie wspominamy ten dzień. Oczywiście nie obyło się bez wieczornej herbaty :D

Moja mama uwielbia czytać książki i używa kosmetyków Golden Rose, więc zawalczę o nagrody dla niej serceczyta

Mamka nigdy nie była przekonana do komputerów ani do smartfonów. Laptopa używała jedynie do układania pasjansa, przeglądania wiadomosci, dopiero niedawno założyła maila i zaczęła korespondowować z ciotką, a koleżance wysyłała przepisy - RADOŚĆ. tańczy Telefon? Tylko z wielkimi przyciskami, bo taki najwygodniejszy, nie potrzebuje żadnych telefonów "do stukania", ale w końcu jej "cegłówa" padła, trzeba było kupić nową i jako prezent dostała dotykowy telefon, który nie dość, że robi ładne zdjęcia, wysyła kolorowe uśmieszki, to jeszcze ma INTERNET. uff

Ja: Mamunia, teraz możesz zostawić laptopa, daj tacie poprzeglądać internety, a Ty do cioci możesz pisać z telefonu.
Mama: :o help
Ja: No normalnie, wchodzisz na Gmail i wysyłasz.
Mama: Przecież mam wszystkie adresy i maile na mojej poczcie na laptopie. W telefonie nie mam!
Ja: Jak się zalogujesz przez telefon też będziessz miała wszystkie maile i wiadomości.
Mama: Czyli ich nie straciłam?!
Ja: No nie, wszystko jest tu i tu :*
Mama: Ooo... Ahaaa... tańczy

Szok i niedowierzanie ;)

Nasza stylizacja ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Belfer roku