Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Administrator
Posty: 170

Cześć,
Kwiecień płata nam pogodowe figle, ale mamy nadzieję, że już maj będzie piękny i ciepły, a Wasze majówki udane! :*

Dobrze zaplanujcie długi majowy weekend, bo właśnie za to nagrodzimy Was książkami od Wydawnictwa Pascal i kosmetykami Golden Rose serce

▼▼▼ SZCZEGÓŁY▼▼▼


Czas trwania konkursu:
24.04.2017 godz. 12:00 – 3.05.2017 godz. 23:59

Zadanie konkursowe:

Zdradź nam swój plan na majówkę.
1. W odpowiedzi na wątek konkursowy opisz, jak będzie wyglądał Twój długi weekend.
W opisie uwzględnij informację o makijażu oraz napisz jak dbasz o swoją skórę.
2. Dodaj na Szafa.pl zdjęcie Twojej majówkowej stylizacji i link do niej zamieść w swoim poście. Stylizację dodaj za pomocą opcji „Pokaż stylizację”.

NAGRODY:

I-III miejsce
Zestaw kosmetyków Golden Rose:
- 3 lakiery holograficzne – NOWOŚĆ
- Pomadka Matte Crayon
Książka „Skóra. Azjatycka pielęgnacja po polsku” Barbary Kwiatkowskiej ufundowana przez Wydawnictwo Pascal

IV – V miejsce
Książka „Skóra. Azjatycka pielęgnacja po polsku” Barbary Kwiatkowskiej ufundowana przez Wydawnictwo Pascal

WYNIKI:

5 maja pięciu zwycięzców wybierze Zespół Szafy. Pod uwagę weźmiemy przede wszystkim kreatywność i pomysł.
Wyniki ogłosimy w tym wątku.

WAŻNE!

- Możesz dodać max. 3 stylizacje. Jeśli dodasz więcej niż 3 stylizacje, po uwagę weźmiemy tylko 3, które zamieścić jako pierwsze w swoim poście.
- Pod uwagę bierzemy tylko stylizacje, które zostały dodane do Szafy po starcie konkursu.
- Zdjęcia które zostały już wcześniej opublikowane na innych portalach nie będą brane pod uwagę.
- W konkursie może wziąć udział każdy kto posiada konto na Szafa.pl (nie ma znaczenia czy konto jest zweryfikowane czy nie).

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-24 12:01 przez moderator.

Mój weekend majowy ♥


Zaczynam go już od 29 kwietnia (sobota) wybieram się na długo oczekiwane wesele kuzynki na które założę uroczą sukienkę, piękne szpilki a całość podkreśli wieczorowy makijaż w skład którego będą wchodzić mocno pomalowane oczy, na kości policzkowe nałożę bronzer z lekkim rozświetlaczem i upnę włosy w kok na wypełniaczu.

Dnia 30 kwietnia (niedziela) dzień poprawinowy zapewne moją kreacją także będzie coś w postaci lekkiej sukienki bądź spódnicy z bluzka i koniecznie SZPILKI! - Uwielbiam ♥

1,2,3 maja planujemy razem ze znajomymi grupowy wypad do Zakopanego - oby pogoda dopisała bo ostatnim czasem plata nam ogromne figle :(
Makijaż na te dni będzie lekki i codzienny (podkład, róż, tusz i JUŻ!)

O swoją skórę twarzy dbam każdego dnia a szczególna uwagę przykładam do demakijażu.

Pierwszym moim krokiem jest żel do mycia twarzy następnie tonik oraz krem bądź serum nawilżające.
Pamiętajcie dziewczyny nic tak nie jest istotne jak zmywanie makijażu na noc! O czym na pewno nie zapomnimy podczas naszego weekendu majowego!:)

Kreacje ze wszystkich dni pojawią się na szafie w moich stylizacjach a także umieszczę je w tym poście.


Życzę wszystkim Szafiarkom UDANEJ MAJÓWECZKI ♥


Stylizacja nr. 1
Stylizacja nr. 2
Stylizacja nr. 3




Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-26 15:55 przez syllvianna.

Moja wymarzona stylizacja na tegoroczną majówkę :

Z racji, że mam to szczęście (lub dla niektórych nieszczęście), że mieszkam w dużym mieście, u mnie zawsze się coś dzieje.
W majówkę rozpoczyna się u nas sezon festiwalowy, który poprzedza Gitarowy Rekord Guinnessa. Zamierzam rozbić namiot, wziąć gitarę, znajomych i parę piw ew szampan, jak mówi moja koszulka ze stylizacji i świetnie się bawić w rytm muzyki Acid Drinkers i innych zespołów.
Mój strój musi być wygodny, festiwalowy i przede wszystkim glamour :D

Makijaż jaki planuję to oczywiście żywe, rzucające się w oczy paznokcie, albo fluorescencyjne, każdy w innym kolorze, albo metaliczna syrenka, szminka również w kolorze żywej, ciepłej fuksji, najchętniej matowa by nie trzeba było co chwilę się zastanawiać czy czasem się nie zjadła. Mocno wymodelowane policzki i przydymione, szaro-metaliczne smokey z wytuszowanymi rzęsami.

Jeżeli chodzi o mój rytuał dbania o cerę, to stosuję koreańskie metody, czyli najpierw olejek, później ciepła woda, później mleczko, później tonik, później zmycie żelem do twarzy i ulubiony krem lub maseczka.
Dla porównania, mój ukochany używa tylko żelu i to też od niedawna i za moją namową :p
Jak to się wizualnie układa ? Dodałam gifa ja vs mój boyfriend

Życzę by każdy wypoczął w czas długiego urlopowania i oczywiście świetnie się bawił!
:*
serce
partypartyparty


EDIT:

Na 3go maja mam specjalny ubiór, co i dlaczego lepiej opisane po wejściu w zdjęcie :D

3 maja odpoczywamy od Festiwali i modnych ciuchów!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-03 19:41 przez xniunka.

Moje plany na majówkę? To proste!
Zero makijażu, odpowiednia dawka peelingu przyozdobiona maseczką z naturalnej zielonej glinki.
To moja stylizacja na długi weekend.
Dziewczyny, pamiętajcie, skóra też ma prawo odpocząć! ;)

zweryfikowana
Posty: 446
Ostrzeżenia: 1/5

Majówkę zaczynam już od weekenduserce



Swoją majówkę zaczynam już od weekendu kiedy to w niedzielę wieczorem nakładam peeling na twarz. Następnie maseczkę. Uwielbiam maski algowe do których zawsze wracam kiedy mam więcej czasu. Zdarza mi się też aplikować serum pod spód. Po jej zdjęciu nakładam krem nawilżający. A co robię z ciałem? Po kąpieli i peelingu kawowym oraz peelingu stóp ciało wcieram olejek monoi. Staram się ten czas spędzić jak najprzyjemniej i w najbardziej relaksujący sposób. Duża dawka snu :), a wszystko po to aby 1 maja wstać wypoczętą na uroczysty obiad. Na który stylizacje przedstawiam poniżej




2 maja to dzień dla mnie pracowity,bo jak to mówią
"Majówka majówka ktoś musi pracować,aby ten drugi ktoś mógł odpocząć"
kiss :)
Za to 3 maja pozostawiam na pełen relaks, spanie do południa, dres i książka a wszystko po to żeby się zrelaksować przed wieczornym grillem ze znajomymi. Stawiam na lekki, ale wyraźny makijaż: wykonturowana twarz, przyciemnione oko i szminka w kolorze nude. Całość uzupełni stylizacja:



Pozdrawiam i miłego odpoczynku ;)sercepogaduszki

W weekend majówkowy wybieramy się z ukochanym na mazury, do rodziny.
Jest to piękne miejsce, kraina wspaniałych jezior i niesamowitej, budzącej się w obecnym czasie do życia przyrody. Pogoda ma nam dopisać, toteż w mojej stylizacji postawiłam na delikatne i jasne rzeczy. Będziemy spędzać czas w gronie rodzinnym, spacerować, zwiedzać i grillować. Pogoda płata nam duże figle, temperatury bardzo się wahają, dlatego nie odpuszczam sobie jeszcze zimowej pielęgnacji skóry. Zamierzam wziąć do torby zarówno krem z filtrem jak i krem natłuszczający i ochronny przed mrozem. Wolę być przygotowana na wszystko! Oprócz tego muszę mieć również zawsze przy sobie krem nawilżający pod makijaż. Moim ulubieńcem jest krem Lirene duo hydro-comfort. A skoro o makijażu mowa...postawię na jasny i lekki makijaż, dopasowany do pudrowej stylizacji. Do kosmetyczki zamierzam wziąć przede wszystkim pastelowe cienie, delikatny fluid, rozświetlacz, róż do policzków oraz koniecznie jasne szminki i błyszczyki. Bardzo ważną rzeczą jest zmycie pod koniec dnia każdego makijażu, co zapobiegnie zapychaniu porów i pojawienia się "niemiłych przyjaciół". W tym celu używam płynu micelarnego z Garniera. Na 2 maja jestem umówiona z kuzynkami ukochanego na zakupy i tu świetnie sprawdzi się eko torba od szafy, która pasuje do wszystkiego serce Trzeciego maja po południu planujemy powrót do domu i jeszcze wspólny odpoczynek z ukochanym, bo czwartego maja będzie trzeba wrócić do codzienności ;(



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-26 11:54 przez norawr.

Hej! Majóweczkę zamierzam spędzić z ukochanym serce Raczej będą to spontaniczne plany ze względu na to, że pogoda jak zwykle nas nie rozpieszcza :( Z pewnością któregoś z majówkowych dni wybierzemy się do Kazimierza Dolnego w którym byliśmy daaawno temu -a jest tam bardzo pięknie i jest co zwiedzać ;) Poza tym weekend zapowiada się wypoczynkowo-za wyjątkiem szybkich 2godzinych spacerków :D w końcu trzeba trochę odpocząć :)

Co do makijażu-używam głównie tuszu, eyelienera i podkładu mineralnego Annalelle Minerals, który pozwala skórze oddychać. Uwielbiam jeszcze konturować twarz-konturowanie sprawia, że twarz jest wyrazista, pięknie wymodelowana. Do konturowania używam produktów sypkich lub w kamieniu także ze względu na to, że nie zatykają porów.

Zimą moja pielęgnacja twarzy obejmowała stosowanie kwasów owocowych, które sprawiły, że teraz moja twarz jest w super kondycji. Często stosuję maseczki głównie z naturalnych produktów. A co do pielęgnacji ciała- od lat stosuję 2 razy w tygodniu peelling z soli i mleka- skóra jest gładka i bez przebarwień super

Życzę wszystkim miłego wypoczynku :*

W sobotę pewnie robiąc manicure na niedziele w której spotkam sie z rodziną przy torcieserce a resztę czasu wolnego przeznaczę na coś kreatywnego i relaksującego a przy końcówce trzeba będzie brać się do roboty :D W czasie tego długiego weekendu postawię na lekki makijaż i nie ominę żadnego z tych dni bez kremu nawilżającego . :D
:) Moja stylizacja na weekend ---->

W tym roku mój długi weekend majowy będzie na prawdę długi i obfitować będzie w masę atrakcji. Nie będzie to typowa majówka jak u wszystkich a to ze względu na to, że spędzę ją na .... motocyklu.
Majówkę rozpocznę już w niedzielę, rozpoczynając wraz z innymi motocyklistami tegoroczny sezon. Później długa przejażdżka, podczas której będę musiała oczywiście poprawić delikatny makijaż.
Kolejny dzień to kolejne moto-przygody. Zwiedzanie pięknych górzystych zakątków naszego kraju, po to, żeby aż 5maja wylądować na torze. Majówka idealna!

Moja stylizacja jest więc również nietypowa. To po prostu mój kombinezon motocyklowy, buty, rękawice i kask. Do tego plecak.

Jeżeli chodzi o makijaż to standardowo delikatne podkreślenie rysów brwi oraz tusz na rzęsach i pomadka ochronna na ustach. I tak nic innego nie pod kask mi się nie przyda ;-) Fryzura to tylko warkocz-sznur.

A o swoją skórę dbam w sposób bardzo naturalny. Używam tylko naturalnych kosmetyków, wykorzystując jak najwięcej produktów z kuchni - olej, mleko, miód, śmietanę, zioła....Staram się korzystać z tego co daje matka natura i póki co, bardzo mi to służy.


Majówkę rozpoczęłam już 28 kwietnia. Mój klub fitness obchodził swoje pierwsze urodziny i z racji tego wraz z koleżankami byłyśmy na dyskotece na imprezie. Dodatkowo brałam udział w występie tańca bollywood podczas tej imprezy. Makijaż to oczywiście czarna mocna kreska, perłowo/szaro/czarne cienie, mocne wytuszowane rzęsy i czerwona pomadka. Masa bransoletek i brzęczących kolczyków. 29 kwietnia czeka mnie wizyta w Pszczynie na imprezie motocross. Tam również będę miała makijaż z czarną kreską i mocno wytuszowanymi rzęsami. Do tego obowiązkowo skóra i obcasy. 30 kwietnia ze znajomymi wybieramy się do schroniska dla zwierząt aby spędzić z psami czas na niedzielnych spacerach. 1 maja czas na góry i wypad na czantorię. Tam raczej obowiązuje stylizacja wygodna, sportowa. 2 maja czas na błogie lenistwo w parku na kocyku lub w razie niepogody w domu. Plus "szaleństwo" w postaci odbioru obrączek ślubnych. 3 maja kończę majówkę rodzinnym wypadem do Tarnowskich Gór.

Najlepszym sposobem na spędzenie majówki to zafundowanie sobie rowerowej rodzinnej wycieczki. Wówczas mkniemy polami i lasami wprost upajamy się wiosennymi widokami. Wtedy o stresie zapominamy, bo rodzinnie czas spędzamy. Na polance zasiadamy i piknik sobie urządzamy. Zdrowe smakołyki zajadamy, bo o nasze zdrowe dbamy. Śpiewu ptaków słuchamy i przyrodę podziwiamy. Do domu wracamy może ciut zmęczeni ale cudnie odprężeni, z celebracji majówki zadowoleni.
Po takim odprężeniu wieczorem dyskoteka w plenerze to jest to!! Ważne jest więc, przygotowania zacząć nieco wcześniej. Perfekcyjny makijaż to wisienka na torcie. Nawiązując do tortu, cały jego smak tworzy to, co przygotowuje się przed dekoracją. Nie inaczej jest w przypadku moich rzeczy do wykonania przed zabawą. Najoczywistszym faktem jest nawilżenie skóry, ponieważ błysk lamp skutecznie podkreśliłby suche, nieestetycznie odstające skórki. Równie ważna jest depilacja. Podczas balu trzeba olśniewać… gładkością skóry, nie włosków na nogach czy rękach. Wklepuję balsam brązujący, aby lekko przyciemnić moją bladą skórę. Później przychodzi czas na włosy. Aby były puszyste, o dużej objętości i zdrowym blasku nakładam na nie maseczkę z drożdży, żółtek, i olejku rycynowego. Po upływie niecałej godziny zmywam szamponem i zajmuję się twarzą. Reguluję wszelkie „nadwyżki” w brwiach, robię dokładny, mocny peeling, maseczkę migdałowo-miodową. Na koniec nakładam intensywnie nawilżający krem do twarzy. Do zabawy kilka godzin, więc czas poświęcić trochę uwagi dłoniom. Im również funduję delikatny peeling, wklepuję krem, a gdy się wchłonie przechodzę do manicure. Dokładnie usuwam skórki, opiłowuję na kształt migdałka, nakładam odżywkę i maluję ulubionym lakierem w kolorze czerwonego wina. Czekam na wyschnięcie, relaksując się przy ulubionej książce, popijając pyszną kawę. Następnie przychodzi czas na makijaż. Niedoskonałości maskuję korektorem, wyrównuję koloryt twarzy dobrze kryjącym i trwałym podkładem, rozświetlam skórę pod oczami, by ładnie kontrastowała z mocnym smoky. Całość utrwalam pudrem matującym. Podkreślam delikatnie brwi, usta maluję szminką w kolorze nude, konturowanie ograniczam do minimum. Dlaczego? Ponieważ największy akcent kładę na podkreśleniu oczu! Dla maksymalnego wydobycia głębi spojrzenia bardzo dokładnie podkreślam moje naturalnie długie i gęste rzęsy intensywnie czarną maskarą. Mam wrażenie, że oczy powiększają się wtedy trzykrotnie! Po wykonaniu makijażu układam wysuszone wcześniej włosy, robiąc luźny, lekko niedbały koczek z kilkoma luźno puszczonymi kosmykami, całość utrwalam lakierem. Na koniec pozostaje mi założyć wybraną wcześniej kreację i dodatki, wygodne, ale ładne buty i spryskać nadgarstki ulubionymi perfumami. I voilà! Mogę iść i dobrze się bawić bez zmartwień, że o czymś zapomniałam.







Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-02 11:20 przez natalia0404.

Mój majówkowy weekend

Każdy dzień rozpoczynam od pielęgnacji cery. Żelem zmywam zanieczyszczenia i nadmiar serum. Później przemywam twarz chłodzącym tonikiem, jestem rozbudzona i gotowa na śniadanie. Jeszcze tylko krem z filtrem i delikatne muśnięcie twarzy różem. Bezbarwna pomadka lub usta nude wystarczą. Szkoda czasu to długi weekend trzeba go wycisnąć, jak cytrynę - do samego końca!

W majówkę zamierzam nadrobić zaległości książkowe, posprzątać swoją garderobę oraz zadbać o skórę. Maseczka, muzyka i słodkie przekąski mi w tym pomogą. W domowym zaciszu postawię na wygodę i luźny outfit. Ma być praktycznie i spontanicznie! Gdy tylko wyjrzy słońce założę pastelowe trampki i jeansowy total look. Ruszę w miasto swoim ukochanym rowerem, pooddycham świeżym powietrzem i naładuje akumulatory. Odwiedzę przyjaciół i rodzinę, upiekę ciasto z owocami oraz posadzę ziołowy ogródek. Zrobię to wszystko bo chcę, a nie muszę. W majówkę odpocznę, ale aktywnie. Przecież taki długi weekend zdarza się tylko raz w roku!
Moje looki:

W moją majówkę solidnie odpocznę,
Łóżko do południa ją rozpocznie.
Malować nie zamierzam się wcale,
Moja cera będzie czuć się doskonale.
Nałożę maseczkę, wklepię krem,
Pogoda ma być jak pod psem.
Z domu w ogóle nie wyjdę,
Czas na pieczenie znajdę.
Upiekę babeczki dla całej rodziny,
Taka majówka, a w niej długie godziny!



To był naprawdę długi i fajny weekend :)

Plan wykonany niemal w 100%, a był następujący: uśmiechać się dużo, spacerować kilka godzin dziennie z psem, uczestniczyć w imprezach w okolicy, których nie brakowało, no i oczywiście wysypiać się.

I faktycznie uśmiechałam się niemal non stop, imprezy dopisały - zaliczyliśmy z mężem i znajomymi dwa jarmarki, koncert LemON, Tre Voci i kabaret Marcina Dańca, byliśmy nawet w Spa - wejściówkę wygrałam na ostatnim Kinie Kobiet ;) Pies na pewno też jest zadowolony - dużo biegał, chodził po górach, bawił się z innymi psami. Miałam czas na wszystko, na pielęgnację także, choć maseczki na twarz stosowałam tym razem z rana, wieczorami miałam siłę jedynie na idealne oczyszczenie skóry ze wszelkich zanieczyszczeń - żel do mycia, woda oczarowa, olej kokosowy to podstawa plus silnie nawilżający krem. Makijaż w ciągu dnia niemal niewidoczny, ale na imprezy trochę poszalałam - mocno podkreślone oczy to jest to, co kocham!

Jedyne, co mi się nie udało to wysypianie się - pies mi nie pozwolił:)




Majówka byłam dla mnie czasem bardzo intensywnym, cały czas w podróży i rozjazdach, ale właśnie tak najbardziej lubię spędzać czas. Jednak oczywiście podczas tego czasu nie zabrakło chwili na odpowiednią pielęgnacje. W tym czasie przetestowałam nowe maski z Garniera, które natychmiast pokochałam i mogę Wam je ogromnie polecić! Dziewczyny super odżywiają, nawilżają i oczyszczają. Podoba mi się też w nich to, że mają niebieską siateczkę która chroni jedwab przed wysychaniem. Oto jak wyglądają i jak się aplikują. Jedyny minus to trudność w nałożeniu, ale uważam że i tak warto się trochę dla mniej nagimnastykować. Co wam mogę jeszcze polecić z pielęgnacyjnych nowości u mnie oczywiście glinkę chassoul z Nacomii, którą rozrabiam z olejkiem, aby nie zasychała na twarzy lecz odpowiednio nawilżała. Oczywiście polecę Wam mój niezbędnik z którym nigdy się nie rozstaje w podróży czyli woda termalna Uriage i krem głęboko nawilżający z Biodermy. Szczerze kocham i adoruję ten duet. Dodam jeszcze tylko wzmiankę o głęboko nawilżającym i również prze mnie uwielbianym kremie do rąk z Dermiedic, oczywiście zawsze obecnym w mojej torbie. Jeśli chodzi o stylizacji to mam dla Was kilka do zaprezentowania, jedna weselna bo właśnie w sobotniej majówce była na jednym, drugą stylizacje na codzienne podróże, w której byłam w Bieszczadach i nad Soliną (niestety pomimo słońca, wiał dość mroźny wiatr, ale i tak było warto), ostatnią dzisiejszą z wyjścia do mojej ulubionej kawiarni w Krakowie Camielot Cafe, która Wam ogromnie polecam gdy tylko odwiedzicie Kraków. Mają tam jedyne w sowim rodzaju przepyszne jedzenie i ciasta które dogodzą każdemu podniebieniu oraz przesłodkie prawdziwe gorące czekolady z niebanalnymi dodatkami. Na koniec dodaję zdjęcie z mijanych przez nas w Krośnie pięknych balonów z Europejskiego Festiwalu Balonów. ;)





Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-03 23:54 przez noidentity.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kino Kobiet MAJ: „Jutro będziemy szczęśliwi” # Podwójne bilety dla Was!