Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

tabernakula sklep

3 minuty temu

zakupy internetowe

28 minut temu

Budowa domu

32 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Administrator
Posty: 170

Witajcie kochane!
Mamy dla Was kolejne zadanie chat

serce >>> Miesiąc Kobiet trwa! <<< serce



Czekamy na opinie o Waszych ulubionych kosmetykach do włosów! chat
Post należny zamieścić w tym wątku!

Konkurs trwa w dniach 10.03.2017 godz. 14:00 - 13.03.2017 godz. 13:59
Wyniki ogłosimy na stronie konkursowej Miesiąca Kobiet w ciągu 3 dni od momentu zakończenia konkursu.

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-10 11:50 przez KONKURS.

Kosmetyk, który mogę polecić z czystym sercem to Revalid Nutri - Repair Treatment. To kuracja odżywczo regenerująca do włosów, którą nakłada się po umyciu włosów, szczególnie na końce i spłukuje po 5 - 10 minutach. Produkt ten jest przede wszystkim bogaty w substancje (np. białko pszenicy, wyciąg z owsa), które wzmacniają i regenerują włosy. Przy jego regularnym stosowaniu są bardziej gładkie, nie łamią się, a końcówki nie rozdwajają. Produkt ten kosztuje niecałe 20 zł, a jego systematyczne stosowanie przynosi dla włosów naprawdę dużo dobrego.



Kosmetyk do pielęgnacji włosów, który używam i polecam jest jedwab. Stosowałam ten produkt wielu marek i mogę stwierdzić, że prawie każda firma, z którą miałam styczność oferuje ten kosmetyk dobrej jakości. Myślę, że ma na to wpływ sama formuła i działanie produktu. Warto przetestować kilka opcji, by dobrać tę najlepiej dopasowaną do naszych preferencji. Należy zwrócić uwagę na skład, niektóre marki oferują jedwab do włosów bez protein jedwabiu. Takie mięso bez mięsa. :)

Mam problem z kłopotliwymi kosmykami i od zawsze szukałam czegoś, by ujarzmić niesforne włosy. Jedwab sprawia, że moje włosy są miękkie, gładkie i nabłyszczone. Włosy się nie elektryzują, a produkt sprawia, że są bardziej podatne na modelowanie.

Jedwab jest produktem bardzo wydajnym. Jedna-dwie kropelki, w zależności od długości włosów, jest w stanie pokryć całą powierzchnię. Należy jednak uważać, ponieważ zbyt duża ilość użytego jedwabiu sprawia, że włosy choć jedwabiście gładkie w dotyku i pięknie nabłyszczone, wyglądają na nieświeże, lekko przetłuszczone.

Odżywka w sprayu do włosów firmy L'oreal, kupiłam ją w Rossmannie. Jest to odżywka dwu fazowa, u góry pływa przeźroczysty płyn a na dole różowy, przed użyciem trzeba opakowanie wstrząsnąć. Odżywka przyjemnie działa na włosy, mimo użycia samego szamponu. Ułatwia mi rozczesanie włosów a wierzcie ,ze zazwyczaj się z nimi szarpie. Włosy także stają się miękkie i błyszczące. Jestem bardzo zadowolona i zostanie ona ze mną na dłużej. Polecam tę odżywkę również i Wam. ;)

zweryfikowana
Posty: 487
Ostrzeżenia: 1/5

Super odżywka do włosów. Używam jej od bardzo dawna, z przerwami na testowanie innych ale zawsze do niej wracam.
Włosy po niej są bardzo gładkie, nie puszą się. Łatwo się rozczesują, widocznie odżyły. Dobrze nawilża. Pięknie pachnie i zapach utrzymuje się na bardzo długo.
Ku mojemu zdziwieniu włosy się po niej nie przetłuszczają.
Bardzo polecam :)



Moim ulubionym sposobem na zdrowe i piękne włosy jest maska cynamonowa, która zapewnia włosom lekkość, lśniący efekt a przede wszystkim szybszy wzrost. Czasem do takiej maski dodaje kilka kropel z aloesu- włosy wówczas stają sie nieprawdopodobnie mięciutkie. Zwykle spektakularne efekty można uzyskać domowymi sposobami i bardzo to polecam, ponieważ nasze kosmyki nie przepadają za chemią.





Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-10 17:32 przez norawr.

.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-27 14:56 przez adventurous_.

Żel do włosów w sprayu firmy Hegron używam od lat. Po użyciu włosy wyglądają naturalnie, nie ma efektu hełmu i przetłuszczonych włosów. Jest to produkt o bardzo atrakcyjnej cenie. Zdecydowałam się o nim napisać, bo nie jest reklamowany w telewizji, a to produkt który warto polecić.



Na pielęgnację włosów najlepszy sposób:
Drużyna moich olejowych faworytów
sprawia, że wzdycham z zachwytu.
Z ich dobrodziejstw co dzień korzystam,
a jest to dość długa lista.
Olej rycynowy, aby włos od samej cebulki był zdrowy.
Ze słodkich migdałów olejek, by podrażnienia skóry głowy nie zdarzały się.
Ten skromniacha tak włosy zmiękcza, że nie sposób powstrzymać się od dotknięcia!
Razem z nim olej arganowy wykazuje dbałość,
by gładkości stało się zadość.
Nie bez powodu zwany "Złotem Maroka",
pilnuje, by blask moich pukli był ucztą dla oka.
Olejek z młodych pędów bambusa wzmacnia rdzeń każdego włosa.
Olej makadamia dogłębnie skórę i włosy odżywia.
Posłużę dobrą radą: olej z awokado,
z kwasami Omega-3, silnie Wasze włosy nawilży.
Byłabym zapomniała o oleju kokosowym,
co wzmacnia strukturę włosa, hamując utratę składników budulcowych.
Nie lubię jednak wprost olejem ociekać,
korzystam z ich bogactwa zamkniętego w kosmetykach!

Do pielęgnacji włosów używam i polecam tego, czego nie polecili by Wam podczas diety czyli... oleje.
Spożywanie i wewnętrznie i zewnętrznie zdrowych olei świetnie poprawia kondycje skóry głowy i włosów.
Mam kilka swoich faworytów, ale opiszę całość dbania o swoje włosy w kilku krokach, tak by można było coś podpatrzeć :D

1. Ajuwedyjska terapia do włosów - olejek marki Orientana
odkąd pamiętam miałam problemy z wypadaniem włosów, łamliwymi rozdawającymi się końcówkami i włosy wydawały mi się suche i dość sianowate, mimo iż ich nie farbuje, od kwietnia 2016 roku gdy zaczęłam pracować w drogerii zaczęłam też większą wagę przykładać do tego, co wsiąka w moje ciało i zrezygnowałam z chemicznych rzeczy, staram się sięgać tylko po te naturalne i ten olejek taki właśnie jest, ma same naturalne składniki, wspaniale odżywia skórę głowy, włosy szybciej rosną, ładnie się mienią, nie są takie suche i jest ich jakoś optycznie więcej, może to dlatego, że zaczęło mi rosnąć dużo tzw. baby hair
olejek ten jest przeznaczony tylko do skóry głowy, choć początkowo stosowałam go także jak odżywkę, na włosy od ucha w dół
olejek ładnie pachnie, ma konsystencję gotową do użycia, nie podrażnia, nie plącze włosów, zawsze po jego nałożeniu przeczesuje włosy by na pewno nie ominąć żadnego włoska, jedyny minus to taki, który można zarzucić każdemu olejowi czyli trzeba uważać żeby dokładnie go zmyć bo włosy będą tłuste

2. Kokosowa terapia do włosów - olejek marki Orientana
lubię chodzić na saunę i zawsze jak korzystałam z łaźni parowej smarowałam sobie włosy samym olejem kokosowym, jednak to było dla mnie mało i postanowiłam połączyć go z innymi olejami. Początkowo robiłam w domu sama takie mieszadło, jednak później natknęłam się na to i jest fantastyczne, można zabrać jeden pojemniczek, w którym znajdują się dobrodziejstwa wszystkich innych olejków.
Stosuje go w połączeniu z Ajuwedyjską terapią na skórę głowy raz na tydzień-dwa, gdy mam więcej czasu
przepięknie pachnie kokosem, ale jak na prawdziwy olej kokosowy przystało nie jest w formie płynnej i trzeba go podgrzać/ocieplić przed nałożeniem, przez co nie raz się już oparzyłam

3. Olejek arganowy
cudo na rozdwajające się końcówki! wsmarowuje zawsze po umyciu i naprawdę, jak miałam z tym ogromny problem, teraz znacznie się zmniejszył
minus jest taki, że bardzo ciężko trafić na oryginalny, który faktycznie będzie coś robił, a nie dawał efekt placebo, ale pozytywne myślenie też jest ważne, także od czegoś trzeba zacząć :D

4. po półgodzinnym olejowaniu należy czymś porządnie włosy umyć, olej w połączeniu z ciepłą, a nawet gorącą wodą świetnie wypłukuje zanieczyszczenia, jednak przyda się porządny szampon z dużą ilością SLS'u żeby włosy nie wyglądały na tłuste i żeby na pewno wszystko się zmyło - ja używam wtedy próbek/gratisów/mini szamponów z hotelów, które skrupulatnie zbieram na takie okazje

5. w pozostałe mycia, gdy włosów nie natłuszczam myje je fantastycznym i mega tanim szamponem Hipoalergicznym Nawilżające kozie mleko od Białego Jelenia, nie zawiera on SLS, SLES czy innego niekorzystnego składnika, a kosztuje ok 4 zł
nie robi on cudów z włosami, ale nie mam problemów z rozczesywaniem, ma fajny skład i jest bezzapachowy a więcej od szamponu nie wymagam, szczególnie za taką cenę, dodatkowo na plus jest fakt, że nie podrażnia oczu więc mogą stosować go także niemowlaki (dla ciekawostki dodam, że szampony dla dzieci podrażniają bo w większości mają substancje drażniące jak SLS :( )

6. żeby szybko zamknął łuski włosowe używam odżywki tej samej serii co szampon z białego jelenia lub L'biotiki, ale obie nie powaliły mnie na kolana więc jeszcze szukam ideału
Kiedyś kupiłam w Rossmanie Creighton Push Up i to był ideał, jednak go wycofali, a moje włosy naprawdę nabrały przy niej objętości, a pięknie pachniał, miał konsystencje w formie pianki i włosy naprawdę były UP

7. raz na jakiś czas używam także maski, super jest ta z Nacomi z olejem z awokado i z proteinami keratyny, ma ona pozytywne działanie keratyny czyli nawilżenie bez efektu ubocznego jakim jest siano i chwilowo proste włosy
jest w minimalistycznym opakowaniu, nie ma jakiegoś szczególnego zapachu a włosy po niej są miłe i gładkie w dotyku przy czym nie niszczą się moje naturalne delikatne fale

8. mój magiczny składnik to coś znowu związanego z dietą czego dietetyk by Ci nie doradził a ja i owszem... PIWO! spłukanie włosów piwem sprawia, że ślicznie się świecą i wyglądają na o wiele zdrowsze, czasami spłukuje także sokiem 99,9% z aloesu, można często złapać go na promocji za 9 zł, lubię go także pić, chociaż w smaku jest nie za dobry, ale aloes to mój numer 1 wśród roślin

9. nigdy nie katuję włosów zbyt gorącą lub zbyt zimną wodą, przez co lepiej wchłaniają się kosmetyki, odżywki trzymam na głowie pod silikonowym czepkiem i pod grubym ocieplonym suszarką ręcznikiem, nie szarpię włosów, na noc wiążę je w warkocz i uważam, że moje włosy naprawdę odżyły i teraz są dla mnie dumą a nie powodem do zakładania czapki i związywania w kok :)

10. co najmniej raz w miesiącu robię jeszcze jedną fajną rzecz dla swoich włosów, znowu związana z pokarmami :p mianowicie robię peeling kawowy na skórę głowy, czasami też zamiennie z brązowego cukru lub błoto z morza martwego

Na dowód tego, że warto korzystać z naturalnych kosmetyków wrzucam swoje zdjęcie :)

Uwielbiam tematy kosmetyczne więc mogłabym się rozwodzić nad tym godzinami, ale myślę, że wyczerpałam temat całkowicie i poleciłam kilka naprawdę niezłych perełek na włosy :D





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-10 23:15 przez xniunka.

zweryfikowana
Posty: 446
Ostrzeżenia: 1/5

Witam,
jeśli marzy o odżywionych, lśniących jak tafla, zdrowych włosach gorąco polecam Ci domowy zabieg keratynowego prostowania włosów.
Warto wykonać go raz do roku (ja robie go przed latem). Już nie musisz przepłacac w salonie fryzjerskim za ten zabieg, ktory moze spokojnie i bardzo prosto wykonac w domu.

Kosmetyki uzyt do niego to szampon oczyszczajacy i czyta keratyna:


Ten zestaw kosmetyków:

- Leczy

- Odbudowuje

- Nawilża

- Chroni zniszczone włosy

- Eliminuje kręcone włosy

- Zmniejsza objętość włosów

- Sprawia,ze włosy bardziej lśniące

Cytat
lala1986
Witam,
jeśli marzy o odżywionych, lśniących jak tafla, zdrowych włosach gorąco polecam Ci domowy zabieg keratynowego prostowania włosów.
Warto wykonać go raz do roku (ja robie go przed latem). Już nie musisz przepłacac w salonie fryzjerskim za ten zabieg, ktory moze spokojnie i bardzo prosto wykonac w domu.

Kosmetyki uzyt do niego to szampon oczyszczajacy i czysta keratyna:
http://szafa.pl/c24995110-keratynowe-prostowanie-wlosow-hit.html

Ten zestaw kosmetyków:

- Leczy

- Odbudowuje

- Nawilża

- Chroni zniszczone włosy

- Eliminuje kręcone włosy

- Zmniejsza objętość włosów

- Sprawia,ze włosy bardziej lśniące




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-11 12:59 przez lala1986.

Mój number one w kwestii pielęgnacji włosów to zdecydowanie olejek arganowy. Gdy olejowanie włosów stało się modne, drogerie zalane zostały produktami z cząstką argan w nazwie, w związku z czym coraz trudniej jest trafić na dobry jakościowo, nieprzetworzony produkt. Kilka razy dałam się skusić na olejki ze sklepów kosmetycznych, ale w porównaniu do tego oryginalnego, który kupuję na allegro, miały się zupełnie nijak. Mój ulubiony olejek pachnie całkiem brzydko, za to daje rewelacyjne efekty. Nakładam go na zmoczone włosy, po czym po chwili zmywam szamponem, nie nakładając dodatkowo odżywki. Po takiej arganowej kuracji włosy są lekkie, miękkie, puszyste i lśniące.

zweryfikowana
Posty: 446
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
lala1986
Witam,
jeśli marzy o odżywionych, lśniących jak tafla, zdrowych włosach gorąco polecam Ci domowy zabieg keratynowego prostowania włosów.
Warto wykonać go raz do roku (ja robie go przed latem). Już nie musisz przepłacac w salonie fryzjerskim za ten zabieg, ktory moze spokojnie i bardzo prosto wykonac w domu.

Kosmetyki uzyt do niego to szampon oczyszczajacy i czyta keratyna:

Ten zestaw kosmetyków:

- Leczy

- Odbudowuje

- Nawilża

- Chroni zniszczone włosy

- Eliminuje kręcone włosy

- Zmniejsza objętość włosów

- Sprawia,ze włosy bardziej lśniące

Witam,do mojej codziennej pielęgnacji włosów używam szampon i odżywkę firmy palmolive. Szampon i odżywka jest swietna, w dobrej cenie i bardzo wydajna. Nie zapominam także o dobrej diecie, niezbędnej i bogatej w najpotrzebniejsze witaminy. Piję dużo zdrowych świeżych soków, a także dużą ilość wody.Aktywny, zdrowy tryb życia także wypływa na kondycję moich włosów

Absolutnie dla wszystkich kobietek mających problemy ze skórą głowy. Jeśli skalp łuszczy się, swędzi, brakuje mu nawilżenia, szczególnie w okresie grzewczym polecam z czystym sumieniem szampony Natura Siberica. Kosmetyki rosyjskie ostatnio robią sporą furorę na rynku. I słusznie, gdyż są warte uwagi. Ja używam akurat dla włosów farbowanych po którym kolor jest długo piękny a włosy ...Mmmm cudownie nawilżone, puszyste, układają się wprost bezproblemowo. Ochow i achow cała masa :)
Objętościowo 400 ml starcza na bardzo długo co jest dodatkowym plusem. Cena też jakoś szczególnie nie bije po oczach przy takim dobrodziejstwie.
Ja znalazłam nareszcie swój szampon, co nie było proste.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Miesiąc Kobiet - Zadanie #10 - Wygraj podwójne bilety na seans Kina Kobiet