Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

http://zszywka.pl/p/love-lt3-8464730.html


W jaki sposób dbam o włosy po ziemie?
Przede wszystkim stawiam na regenerację, bo właśnie tego nasze włosy potrzebują najbardziej. Sięgam również po kosmetyki zawierające keratynę, która ma zbawienny wpływ na kondycję włosa.

Ponadto cenię sobie domowe sposoby do pielęgnacji włosów, które każda z nas może wykonać samodzielnie. Największym plusem takich zabiegów jest tani koszt. Jedną z moich ulubionych maseczek na włosy jest maseczka z żółtek, do której potrzebujemy jedynie: 1-2 żółtek, olej rycynowy i sok z cytryny. Cena olejku rycynowego nie sięga powyżej 3zł, za cytrynę zapłacimy 1zł, zaś z 8-9 pozostałych jajek zafundujemy sobie jeszcze niejedną jajecznicę.
Mimo, że taka mieszanina składników może nie zachęcać to naprawdę działa cuda. Włosy nie puszą się i odzyskują blask.

Co jakiś czas stosuję również płukanki, np. z rumianku. Na moje długie włosy wystarczają trzy zaparzone torebki. Włosy pięknie się podnoszą i robią się lekkie.

Z faktu, że włosy myję codziennie stawiam na lekkie szampony, zaś raz w tygodniu traktuję je szamponem regenerującym.

zweryfikowana
Posty: 112
Ostrzeżenia: 3/5

Fryzura idealna wiosną, a wiosna kojarzy mi się z lekkością, delikatnym upięciem i przede wszystkim warkoczem. Piękna fryzura dla Pani Wiosny : http://zszywka.pl/p/fryzura--8501864.html


Zima, to dla naszych włosów bardzo trudny czas,
suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, ciągłe zmiany temperatury- to je niszczy wówczas.
Nawet przeziębienia, które często zimą łapie nasz organizm, włosy osłabiają,
są suche, pozbawione blasku i często wypadają.
Kiedy nadchodzi wiosna, często czapek wiele z nas nie chce ściągać z głowy,
więc co tu robić, no zacząć od włosów odnowy .
Zabdać o ich kondycję stosując maski z kompresem,
wystarczy maska i zwykły ręcznik- to będzie naszym sukcesem.
Głęboko go odżywi, zadba o jego kondycję,
doda mu blasku, zmiękczy i uniesie.
Na wiosnę warto również pamiętać o odżywieniu koloru,
tu się sprawdzą płukanki ziołowe- jest ich wiele do wyboru.
Delikatny szampon do codziennego mycia także się nada,
bo po co wysuszać skórę głowy silnymi detergentami- no tak nie wypada :)
zabezpieczyć i podcinać końcówki, ale przede wszystkim nie zapominać o odpowiedniej diecie,
stosować się do tych zaleceń i macie piękne wlosy, takie jak chcecie :)



http://zszywka.pl/p/jak-wam-sie-podoba-platynka-8530090.html



Moja pielęgnacja włosów jest zawiła i czasochłonna, ale dzięki temu odratowałam moje włosy nie tylko po zimie, ale też po 3 letnim prostowaniu i farbowaniu. Poniżej opisany 'zabieg' wykonuję co 3 dni (co tyle myję włosy).

Włosy mam suche, ale dzięki pielęgnacji mniej zniszczone. Całą 'zabawę' zaczynam od nałożenia na 2h przed myciem oleju lnianego. Pomaga mi odżywić i wygładzić włosy. Po dwóch godzinkach namaczam głowę i nakładam odżywkę Garnier'a awokado i masło karite. Myję nią włosy i skalp, spłukuję letnią wodą. Następny krok to mycie szamponem. Od roku jestem wierną fanką szamponów bez SLS'ów w składzie, a najlepszy, jaki przetestowałam to ten z rossmanowej serii Babydream dla niemowląt. Po spłukaniu szamponu na godzinę nakładam maskę firmy Farcom Seri Natural Line z miodem i chowam włosy pod czepek. Po godzinie spłukuję, osuszam włosy (koniecznie!!) bawełnianym ręcznikiem, rozczesuję i zostawiam do ich samoistnego wyschnięcia. Po drodze w suszeniu, końcówki rozpieszczam odżywczym eliksirem firmy L'oreal(mój największy KWC).

Cała pielęgnacja pochłania sporo czasu, ale dzięki niej mogę się pochwalić zadbanymi kudłami :)





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-17 14:59 przez xkyokox.

wiec.. moje wlosy mega zniszczone. Staram sie je myc praktycznie codziennie, do tego uzywam szamponu do zniszczonych wlosow firmy loreal. po umyciu uzywam odzywki takze firmy loreal i splukuje zimna woda ( podobno to pomaga) po umyciu lekko susze i nakladam olejek. W rozczesywaniu pomaga mi pianka. Czasami spie w warkoczu dzieki temu mam lekkie fale :)



Przeszłam na pielęgnację naturalną: szampony bez SLS i silikonów (mają lepszy wpływ na moje włosy), czasem kremuję lub stosuję olejki, na zmianę z naturalnym jedwabiem. Byłam również u fryzjera, żeby odświeżyć fryzurę :)

http://zszywka.pl/p/ale-cudne--8563878.html

http://zszywka.pl/p/--8371362.html

Pielęgnuję swoje włosy w następujący sposób :)

Używam szamponu i odżywki zawsze tej samej firmy, ponieważ taki zestaw moim zdaniem się uzupełnia i wzmacnia moje włosy. Na końcówki włosów nakładam zawsze jedwab. Raz na tydzień staram się przyrządzać regenerującą maseczkę, którą nauczyła mnie mama. Maseczka składa się z dwóch łyżek jogurtu naturalnego, łyżki miodu i jednego żółtka. Wszystkie składniki mieszam ze sobą i nakładam na wilgotne umyte już wcześniej włosy. Nakładam czepek owijam ręcznikiem i robię maniciure ;) Po 15 min. zmywam.

Mam włosy rozjaśniane, ale dzięki stosowaniu tej maseczki są w bardzo dobrej kondycji:)Są mięciutkie, podatne na układanie, lśnią w słońcu i pięknie rozświetlają moją twarz:)





Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-17 15:46 przez Perissa36.

http://img.zszywka.pl/0/0260/w_5668/uroda.jpg Idealna fryzura na wiosenną pogodę : delikatnie podpięte fale, których nie rozwieje wiatr :)

Włosy po zimie regeneruję stosując wcierkę w skórę głowy. Robię ją z soku z rzepy, olejku rycynowego i soku z cytryny.Przyspiesza wzrost włosów, nabłyszcza je i delikatnie rozjaśnia nadając słoneczne refleksy :) W majowym słońcu włosy będą się zdrowo prezentować i pięknie lśnić !

http://zszywka.pl/p/--8681513.html

Zimą jak to bywa jest mroźno a chłód nie sprzyja włosom, więc czasami chowamy je do czapki gdzie się "duszą". Potem wchodzimy do ciepłego mieszkanka i niby wszystko ok ale suche ciepłe powietrze też niekorzystnie wpływa na włosy. Dlatego stosuję kilka zasad nie tylko na wiosnę ale na cały rok.
- omijam szerokim łukiem suszarkę, o wiele lepiej reprezentują się moje włosy gdy same wyschną;
- regularnie podcinam końcówki aby lepiej wyglądały;
- w zimę noszę albo kaptur albo czapkę smerfetkę czy krasnalkę (nie wiem jak ją nazwać:) taką luźniejszą aby włosy swobodnie w niej leżały;
- mniej więcej co drugi dzień myję włosy ale też unikam dużej ilości szamponu, zazwyczaj używam go na skórę włosów i na włosy bliżej skóry, końcówki zostawiam bo zawsze jak spłuczę wyglądają dobrze;
- systematycznie dwa razy w tygodniu stosuję maseczkę z oliwy z oliwek i kilku kropel soku z cytryny do nawilżenia moich włosów;
- przeważnie chodzę w rozpuszczonych włosach ale jak muszę związać wybieram spinkę łapkę zamiast gumki do włosów;
- staram się nie spać na włosach, przekładam je na bok lub do góry:D

http://zszywka.pl/p/sliczna-na-lato-fryzurka--8689085.html

[embed_image f1a8f81c5a1af17ca99a3e010fa09497]


Po zimie moje włosy (jak każde inne) potrzebują regeneracji, aby przygotować się z suchej i zimnej pory roku na tę najlepszą, ciepłą, wręcz gorącą porę.

Myjąc włosy używam specjalnego szamponu, który regeneruje końcówki włosów oraz je wzmacnia od środka. Używam też odżywki, która dodaje blasku moim włosom. Na wieczór daję im wypocząć spinając je miękką, dużą staromodną gumką materiałową, dzięki niej o dziwo nie męczą się.
Na słońce zabierać będę kapelusz, a na oczy przeciwsłoneczne okulary, a na włosy spray chroniący przed promieniami UV oraz rozświetlający głębię kolory blond. :)


http://zszywka.pl/p/--8562594.html

Na zdjęciu, piękne i nadal modne ombre hair, które idealnie pasuje na wiosnę/lato. Nadaje włosom świeżości, lekkości oraz wspaniale rozjaśnia nasza buzie.

Staram się dbać o włosy cały rok, jednak po zimie potrzebują one szczególnej pielęgnacji. Po zimie niestety większość z nas cierpi na niedobór witamin, co niestety odbija się na naszych włosach. Moje włosy po zimie stały się matowe, zaczęły się łamać i puszyć. Postanowiłam, zacząć od wzmocnienia ich od środka. Kupiłam suplementy diety które pomogą mi uzupełnić składników których przez zimę zabrakło w moim organizmie. Oprócz suplementów wspomagam się również wcierkami do włosów tymi gotowymi jak i takimi, które mogę sobie przyrządzić sama w domu,(mam tu na myśli np. niezawodna kozieradkę). Myje włosy tylko delikatnymi szamponami które nie zawierają parabenów, barwników, SLS i SLES. Gdy mam tylko więcej czasu to od razu sięgam po maski własnej roboty (np. z żółtka jaja, oliwy z oliwek i cytryny). Staram się również regularnie olejowac moje włosy (zdradzę ze na mnie najlepiej działa olej kokosowy oraz oliwa z oliwek) :) Jeśli jednak nie mam tyle czasu, to sięgam po gotowe maski do włosów, w które zaopatrzam się w sklepie z kosmetykami fryzjerskimi. Jak widać stosuje wiele metod w walce o wymarzona czupryne. Mam nadzieje ze tak skonstruowany plan pielęgnacji włosów, pomoże mi doprowadzić moje włosy do stanu, o którym marze.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-17 16:11 przez Marteczka91.

http://zszywka.pl/p/love-lt3-8464730.html
Nie tylko z długich włosów mogą powstać niezwykle kobiece jak i zarówno dziewczęce fryzurki idealne na wiosnę :)

Po zimie włosy potrzebują przede wszystkim dużo nawilżania, dlatego stosuję dużo masek zarówno roboty domowej jak i kupnych (jednak tylko w aptekach!). Ważne również dla moich włosów było odstawienie suszarki, prostownicy itp.
Daję im naturalnie wyschnąć, co na pewno bardzo im pomaga. Jednak kiedy już muszę wysuszyć włosy stosuję preparaty chroniące włosy przed wysoką temperaturą :) Dużo dało mi również branie witamin, a przede wszystkim tabletki na bazie drożdży, nie wiedziałam że aż tyle pomogą moim włosom. Najważniejsze jest regularne stosowanie odżywek, regularne branie witamin, i to wszystko sprawi że przy idealnej pogodzie włosy będą wydawały się jeszcze piękniejsze :)



http://zszywka.pl/p/--8681389.html

O moje włosy muszę dbać szczególnie ponieważ przez to, że bardzo się puszą są kłopotliwe w życiu codziennym. Po każdym myciu ( 3 razy w tygodniu) aplikuję na włosy jedwab oraz używam odżywki bez spłukiwania. Na co dzień w lecie używam suchych szamponów z firmy batiste, aby włosy zawsze wyglądały świeżo i prezentowały się świetnie o każdej porze dnia. Całkowicie odrzuciłam używanie suszarki, prostownicy czy lokówki. W codziennej pielęgnacji włosów pomaga mi szczotka Tangle Teezer.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-17 16:32 przez wisolka1.

moim zdaniem ta fryzura jest bardzo odpowiednia na wiosne, jest bardzo dziewczęca
dzieki warkoczoki mozemy zebrać przód włosów aby w niczym nam nie przeszkadzał, będzie świetnie wyglądał z wlosami prostymi, jak i pofalowanymi (jak na zdjeciu) i rowniez z kręconymi :)
http://zszywka.pl/p/fale-i-warkocz-8661622.html

o swoje wlosy dbam następująco:
* myję je 3 razy w tygodniu szamponami bez silikonów
* 2 razy w tygodniu stosuję maskę własnej roboty (1 łyżka oleju rycynowowego, 1 żółtko kurzego jaja, 2-3 krople cytryny, 1 łyżka maski regeneracyjnej bez silikonów)
* raz w tygodniu wcieram maskę regenrujące również bez silikonów (z biovaxa, z alltery, kallos latte )
* raz w miesiącu laminuję sama w domu
* mniej wiecej co 2 lub 3 miesiące podcinam końcówki
* włosy mam w 100% naturalne, nigdy nie były niczym malowane
* czesze je bardzo delikatnie, jak wlosy mi sie plącza to rozplontuje je palcami, ewentualnie jak mam bardzo poplątane to używam odżywki bez spłukiwania z Joanny
* raz lub dwa razy w tygodniu stosuję jedwam lub spryskuję włosy olejkiem z Mariona (kuracja z olejkiem arganowym)
* włosy zawsze susze naturalnie ( tylko w szczególnych wypadkach gdy bardzo się spiesze korzystam z suszarki, jednak jest to bardzo rzadkie)
* nie używam prostownicy ani lokówki
* jezeli kręce włosy to tylko naturalnymi sposobami (sama robię papiloty :) )



http://zszywka.pl/p/--8675279.html
[embed_image ba28d218dec589b40576baa85d62cc9e]


Wygodny i dziewczęcy warkocz w sam raz na słoneczne, ciepłe, wiosenne dni :) A co najważniejsze : ZDROWE I ZADBANE WŁOSY. Bez względu na fryzurę zdrowe włosy zawsze będą wyglądały ładnie.


Moja pielęgnacja:
W związku z tym, że zrezygnowałam z farbowania i wracam do mojego naturalnego koloru staram się dbać o włosy najlepiej jak potrafię :)
Włosy podczas mroźnych dni wymagają odpowiedniej pielęgnacji, która nie powinna się kończyć wraz z nadejściem marca.
Rady i plan pielęgnacji, do których się stosuję:
1. Podcinanie końcówek (ok 2cm) przynajmniej raz na 2 miesiące (Odnosi się to głównie do dziewczyn, które mają farbowane włosy, a jak wiemy włosy farbowane są o wiele bardziej podatne na zniszczenie)
2. Olejowanie włosów co 2 mycie (przed myciem, na min. 30 min)- dzięki olejowaniu moje włosy odzyskały sprężystość i blask (tworzy on na włosach ochronną powłoczkę, którą utraciły włosy farbowane)
3.Zwracanie uwagi na sposób mycia włosów tj. nie szarpiemy, nie trzemy ręcznikiem i nie wyrywamy ze szczotką!
4. Odżywianie zarówno od zewnątrz ( odżywki do włosów po każdym myciu) jak i od wewnątrz- wiosna to okres kiedy w końcu możemy cieszyć się świeżymi warzywami i owocami. Jedzmy ich jak najwięcej, dostarczajmy witamin naszemu organizmowi i włosom! A także pijmy dużo wody! :)
5. Rezygnacja z prostownic, lokówek, suszarki używajmy z umiarem
6. Korzystanie z wiosennych owocowych maseczek, które można stosować zarówno na twarz jak i na włosy
7. Zabezpieczenie końcówek olejkowym serum i spryskanie włosów spray'em nabłyszczającym, dzięki czemu nasze włosy będą pięknie mienić się w promieniach wiosennego słońca ;-)

Dzięki zastosowaniu się do tych wszystkich punktów moje włosy zmieniły się nie do poznania :D. Nie osiągnęłam jeszcze wymarzonego efektu, ale dbam o włosy cały czas i nie zamierzam z tego zrezygnować, ponieważ chcę żeby wyglądały one pięknie nie tylko na wiosnę, ale przez cały rok :)





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-17 17:32 przez Annie1207.

http://zszywka.pl/p/--8443241.html - koleżanka mi często taką robi :)

Włosy po zimie wymagają szczególnej uwagi. Aby je zregenerować stosuję się do sześciu prostych zasad. Po pierwsze - nigdy ich nie farbuję. Po drugie - zawsze stosuję kosmetyki z tej samej serii. Ich składniki się uzupełniają i efekt jest lepszy. Po trzecie - oprócz, rzecz jasna, szamponu używam dodatkowo odżywki i maski do włosów. Po czwarte - wybieram te trzy niezbędne kosmetyki odpowiednie do mojego typu włosów, czyli suchych i zniszczonych. Robię tak zawsze, gdyż tylko w tym przypadku pielęgnacja jest skuteczna. Po piąte - skład kosmetyków musi być jak najbardziej naturalny, np. oliwa, masło kakaowe. I w końcu po szóste - czasami skuszę się na domowe maseczki i oleje do włosów, na które przepisy zdradza mi moja babcia ;)



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Rabaty do zgarnięcia! - Zalando, Sephora, Monnari, Deichmann, Douglas