Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Syfilis?

godzinę temu

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Całkowita zmiana stylu

01 wrz 2015 - 20:53:03

Cześć dziewczyny :)
Chciałabym Was prosić o radę.
Zdałam sobie sprawę z tego, że mimo że ciuchów mam sporo, to i tak nie podoba mi się większość z nich (serio). W efekcie chodzę w paru rzeczach na okrągło. Moje ubrania są nudne i sama się w nich sobie nie podobam. Chyba nie potrafię łączyć ciuchów w fajne, pasujące zestawy. O ile na co dzień jakoś sobie radzę, to tragedia zaczyna się, gdy mam wyjść na imprezę/piwo/spotkanie ze znajomymi/randkę. W związku z tym planuję (prawie) całkowitą wymianę mojej garderoby. Ale kompletnie nie wiem od czego zacząć - od jakich elementów? W zasadzie nie jestem zupełnie pewna, co mi się podoba. A jeśli wiem, to nie wiem z czym to nosić i czy korzystnie w tym wyglądam.
Pomożecie? :(

Całkowita zmiana stylu

01 wrz 2015 - 21:15:21

Napewno zostaw sobie rzeczy ponadczasowe, ktore beda praktycznie zawsze modne czyli gladkie jeznokolorowe. Z pewnoscia czarne rzeczy bo do czarnego pasuje kazdy kolor i tu nie ma zlych zestawien tak samo jest z ubraniami bialymi byle to byl jeden dodatkowy kolor lub wzor zawsz bedzie dobrze. Napewno pozbadz sie jakis rzeczy z np. z falbanami , baskinkami i wrzozystych.

Całkowita zmiana stylu

01 wrz 2015 - 21:26:14

Czarne rzeczy na pewno zostają - bardzo je lubię i myślę, że dobrze w nich wyglądam. Jak na razie pozbywam się takich, które leżą w szafie i wiem, że już ich nie założę.

Całkowita zmiana stylu

01 wrz 2015 - 21:34:58

I wszystkich zaduzych lub zamalych bo szkoda czekac, ze moze kiedys beda dobre. Nie warto tez zaduzo zostawiac takich troche zniszczone ale po domu beda dobre.

Całkowita zmiana stylu

02 wrz 2015 - 16:18:07

Wywal wszystko z szafy. Weź 3 worki.
Worek 1 - rzeczy zniszczone, nie nadające się do niczego = śmietnik
Worek 2 - rzeczy dobre (niezniszczone) ale ich nie nosisz, które chciałabyś oddać potrzebującym np. do Caritasu
Worek 3 - rzeczy dobre, nowe, ale takie których nie chcesz, a chciałabyś je sprzedać (np. tu na szafie)

Przymierz rzeczy, które masz w szafie. Do odpowiednich worków włóż te za małe, za duże lub takie, w których źle się czujesz.

Ustal jakie kolory lubisz. Ja np. lubię czarny, biały, szary i czerwony. I takie kolory dominują w mojej szafie.
Zostaw sobie rzeczy klasyczne,które są na Ciebie dobre i które lubisz np. jeansy rurki, czarne spodnie, marynarki/żakiety, koszule - białą, sportową, jeansową, jakieś szorty. Sukienki - jakąś elegancką jeśli masz, kilka letnich, jakąs "na wszystkie okazje".

Ja też kiedyś miałam taki sam problem. Zrobiłam tak jak powyżej, bez sentymentów w stylu "a może to jeszcze założe". Wywaliłam, oddałam, sprzedałam 90% szafy.

Obecnie w szafie mam:
- 3 pary jeansów
- 2 pary czarnych spodni
- spodnie garniturowe
- 3 pary szortów (2 jeansowe, 1 eleganckie)
- 5 letnich sukienek w kolorach: granat, róż, czerń, szarość, czerwień (oprócz granatowej wszystkie są gładkie - większa możliwość kombinowania z dodatkami), jedną w kwiaty
- sukienkę typu mała czarna
- sukienkę elegancką rozkloszowaną czerwoną na jakieś wesela, bale, sylwestry itp.
- nie posiadam spódniczek, bo ich nie lubię :) wolę sukienki
- 2 czarne marynarki - jedną elegancką, drugą taką bardziej męską bez zapięcia
- marynarkę różową gładką typu boyfriend
- 8 gładkich t-shirtów i topów - białe, czarne, szare - dobra baza do wielu stylizacji
- 2 t-shirty z nadrukiem
- 3 białe koszule - mniej i bardziej klasyczne
- 3 czarne koszule - jak wyżej
- koszule jeansową
- koszulę w kratę z flaneli
- 6 swetrów w kolorach szary, czarny, czerwony - klasyczne swetry i takie z wydzierganą fakturą
- kilka par butów w tym baleriny eleganckie, szpilki klasyczne, sztyblety, trampki, sandały, kozaki
I to starcza :)

Ja osobiście lubię gładkie ubrania, klasyczne. Wtedy łatwiej mi dobrać poszczególne elementy do siebie, zwłaszcza, że mam trudną sylwetkę i nie we wszystkim wyglądam dobrze.
Pomyśl, jak chcesz się nosic. Czy bardziej sportowo czy bardziej elegancko, czy "podążać za modą"? Spróbuj skompletować kilka stylizacji na różne okazje np. do szkoły/na uczelnie, do pracy, na spacer, na randkę, na wielkie wyjście, na impreze, na zwyklaka :)

a się rozpisałam..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-02 16:18 przez jovita.

Całkowita zmiana stylu

02 wrz 2015 - 19:11:45

podstawa to okreslic jaki masz typ figury, gdybys była z wawy chetnie bym pomogła :)

Całkowita zmiana stylu

24 lis 2015 - 09:11:19

Polecam odzież damska handmade możesz sobie taki styl zrobić i wgl. Ja tak odmieniłam swój styl na handmade dobra sprawa możesz sprawdzić jak to wygląda

niezweryfikowana
Posty: 83
Ostrzeżenia: 7/5

Całkowita zmiana stylu

18 maj 2016 - 12:57:04

Ja ostatnio też postanowiłam zmienić styl. Zauważyłam że bardzo wiele daje zmiana obuwia. Zaczęłam na przykład nosić koturny. Moja rada eksperymentuj.

Całkowita zmiana stylu

20 sty 2017 - 08:22:27

Ja teraz też zmieniam cały styl siebie i ubrań zaczynam wiecej chodzić w spodniach i ubierać się tak wystawnie zobaczymy co z tego będzie
_______________
polecam pasek męski

niezweryfikowana
Posty: 852
Ostrzeżenia: 9/5

Całkowita zmiana stylu

13 sty 2023 - 10:45:47

Sama zastanawiam sie jak na nowo skompletować swoją garderobę

niezweryfikowana
Posty: 574
Ostrzeżenia: 9/5

Całkowita zmiana stylu

13 sty 2023 - 13:15:19

Hej, to u mnie od poczatku - ustalenie swojej kolorystyki - analizę robiłam online darmowo na samopomocowych grupach, ale zajęła mi kilka miesięcy przymiarek tak jak poznanie swojego typu Kibbe, więc wiadomo, ta odplatna to jeden dzień ze specjalistką. Poznanie swoich linii w systemie Kibbe (to tez mozna zrobic odplatnie na szybko)- wiem, że garnitur z crop topem to ja, tak jak wysokie buty na traktorze i szorty, a sukienka w falbany, kwiaty, czy z marszczeniami zawsze będzie wyglądać źle, tak samo spodnie rurki. Ze swojej palety kolorystycznej wybrałam 4 kolory plus dodatki, które ze sobą w każdej konfiguracji grały. W moim wypadku (ciepła jesień) był to czekoladowy brąz oraz cynamonowy, ecru, ciepłe beże, jeans w naturalnym kolorze, khaki i czerń w dodatkach, a nie total looku - np marynarka, czy spodnie do jasniejszej reszty. Wracając do linii, poznajesz wtedy materiały dla swojego typu, rodzaje dekoltów. Ja np nie mogę mieć lejących - ani cienkich swetrowych dzianin, ani wiskoz z elastanem, czy jedwabiu, za to wspaniale lezy na mnie bawełna i wszystko co grubsze. Buty dobierałam proporcjonalnie do nóg, noszę większe, w typie chunky, bo mam rozmiar 38 i wyglądałabym nieproporcjonalnie w małym buciku ze swoim obwodem uda. Fajnie zrobić sobie albumy na Pinterest z zestawami do częsci garderoby, która jest Twoim pewnikiem, u mnie to np spodnie wide leg z wysokim stanem. Reasumując - znając te 10-15 krojów, które leżą na mnie dobrze, swoją kolorystykę, wybierając z tego wszystkiego to, w czym dobrze się czuję, wybór był tak ograniczony, że ciężko o pomyłki.
Polecam polskie marki basicowe http://mybasic.pl/info/bluzki-fioletowe w Mybasic można zamówić na przykłąd świetnej jakości koszulki.
Jeżeli natomiast sylwetka i typ urody pozwala Ci na typową klasykę, to możesz podejrzeć Kamilę Blichowską na Instagramie.

Całkowita zmiana stylu

06 lut 2023 - 09:49:39

Jak zmieniasz styl to warto szukać różnych stron z inspiracjami. Serio sie przydaja :) np. zerknij na stronę https://www.24zabawki.pl/jaka-bluzke-wybrac-na-lato-sprawdz-modne-propozycje/ . Poznasz tam różne propozycje stylizacji modowych.

Całkowita zmiana stylu

28 mar 2023 - 21:08:37

Ja zmieniłam swój mój styl ubierania na kobiecy i tak samo z bielizną nocną
śpię w seksownych halkach nocnych
stawiam na elegancję i typowo kobiecy look

niezweryfikowana
Posty: 43
Ostrzeżenia: 1/5

Całkowita zmiana stylu

06 kwi 2023 - 13:48:58

Może dobrze by było, stworzyć szafę kapsułową? Ja tak zrobiłam, wyrzuciałam wszystko z szafy, zostawiłam ulubione rzeczy, parę unierwsalnych ciuszków kupiłam w sklepie luxusowi.pl i teraz jak tych ciuchów nie połącze, to i tak wyglądam dobrze.

niezweryfikowana
Posty: 852
Ostrzeżenia: 9/5

Całkowita zmiana stylu

25 kwi 2023 - 11:13:44

Na Instagramie profil somethingwhite - Ania pokazuje jak ułożyć swoją garderobe, bez zbędnego dokupowania ubrań.

No i jeśli szukasz poradników na temat budowania szafy, polecam zajrzeć sobie na stronę Matfel https://matfel.pl/pol_m_Ksiazki_Poradniki-2190.html Jest tutaj wiele dobrych porad w tym zakresie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co wybrac? Zdjecia