Obecnie rozmawiamy o:

dieta organizacja

gorący temat

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Obrączki

14 maj 2014 - 16:29:58

Pytanie do kobiet, które posiadają na swoich palcach obrączki, ale i również do tych, które są w trakcie poszukiwań. My wybraliśmy taki to o to model.
Pytania do Was - Czy nie jest za bardzo wymyślny? Podoba Wam się? Jest to żółte złoto o próbie 333 no i czy z czasem nie będzie się robiło czarne? Jakie Wy macie obrączki? Jesteście zadowolone?



Obrączki

14 maj 2014 - 16:31:00

Śliczne!!!

Obrączki

14 maj 2014 - 16:32:42

My mamy białe złoto próby 333 i nie żółkną, nie ciemnieją ani nie zostawiają nam śladów na palcach. Jako próba - dla nas jest ok :)

A wzór, każdy lubi co innego, dla mnie za dużo się na nich dzieje. Ale To Wasze obrączki i Wy będziecie je nosić :) Wam się mają podobać.

Obrączki

14 maj 2014 - 16:34:22

Nie mam obrączki i pewno nie będę miała:D
Obrączki ładne jedyną rzeczą która średnio mi się widzi to fakt ze kamyczek jest jak by kwadratowy. Wolałabym okrągły, ale to jedynie moje zdanie.

Obrączki

14 maj 2014 - 16:38:44

bardzo ladne, ale ładniej wygladalaby bez tego kamyczka :)

Obrączki

14 maj 2014 - 16:40:12

mam podobne i od razu Ci powiem ze z czasem to matowienie się wybłyszczy. Ale błyszczące cięcie nadal błyszczy.

Obrączki

14 maj 2014 - 16:43:19

Obrączki mają się Wam podobać, a nie nam - to przede wszystkim. Poza tym warto, aby były wygodne.
Co do próby, nie znam się na tym - lepiej spytajcie jubilera czy to ma znaczenia, czy lepiej wybrać coś innego. I jeśli inne próby są z jakiś przyczyn lepsze to nie zastanawiajcie się, tylko wybierzcie lepsze. W końcu macie je nosić do końca życia:)
Nasze obrączki wyglądają tak jak na fotce, tyle, że moja nie ma diamentów. Nie chciałam ich przede wszystkim ze względu na późniejszy brak możliwości zmiany rozmiaru.



Obrączki

14 maj 2014 - 16:45:30

justangel śliczne! No właśnie, a jak to jest.. jeśli są kamyczki to obrączki nie można zmniejszyć ani powiększyć?

Obrączki

14 maj 2014 - 16:50:56

obrączki o probie 333 podobno czarnieją bo jest złoto tylko na zewnątrz i ściera się, tak nam powiedział jubiler dlatego wybralismy wyższą próbę ale z tego co wiem to kazdy twierdzi inaczej :) a co do kamyczka to raz ze nie mozna zmienic rozmiaru a dwa ze czesto wypada :( mnie sie osobiscie bardzo podobal ale moja kuzynka juz 2 razy zzgubila kamyczek i teraz juz go poprostu nie ma, ale obączki maja sie wam podobac i wam maja sluzyc :) zastanowcie sie nad proba bo obraczki sie kupuje raz na cale zycie a nie co rok wiec aby byly trwale :)

Obrączki

14 maj 2014 - 16:51:42

Cytat
aaaniaaa1
justangel śliczne! No właśnie, a jak to jest.. jeśli są kamyczki to obrączki nie można zmniejszyć ani powiększyć?

Z tego co się orientuję to chyba zależy to od sposobu w jaki te kamienie są zamontowane i w niektórych przypadkach (takich jak te moje obrączki) na pewno takiej możliwości nie byłoby. A że za jakiś czas palce mogą się zmienić to wolałam nie ryzykować i wzięłam bez diamentów.
Co do wygody: bardzo wygodne są obrączki, które w środku są wypukłe.Dzięki temu bardzo dobrze się je nosi, są takie jakby "miękkie". Nie wiem jak się to fachowo nazywa (uciekło mi to słowo):)

Obrączki

14 maj 2014 - 16:53:42

Mi się kompletnie nie podobają, wolę klasyczne, całe złote obrączki bez udziwnień. Od ozdabiania są pierścionki zaręczynowe, tak to jest za dużo tego wszystkiego.

Re: Obrączki

14 maj 2014 - 17:01:50

Ja mam takie po kliknięciu w zdjęcie widać lepiej





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-14 17:13 przez Camelia1989.

Obrączki

14 maj 2014 - 17:04:14

bardzo ładne obrączki;)

Obrączki

14 maj 2014 - 17:08:51

Cytat
barbara2101
obrączki o probie 333 podobno czarnieją bo jest złoto tylko na zewnątrz i ściera się, tak nam powiedział jubiler dlatego wybralismy wyższą próbę ale z tego co wiem to kazdy twierdzi inaczej :) a co do kamyczka to raz ze nie mozna zmienic rozmiaru a dwa ze czesto wypada :( mnie sie osobiscie bardzo podobal ale moja kuzynka juz 2 razy zzgubila kamyczek i teraz juz go poprostu nie ma, ale obączki maja sie wam podobac i wam maja sluzyc :) zastanowcie sie nad proba bo obraczki sie kupuje raz na cale zycie a nie co rok wiec aby byly trwale :)

Nie wiem czy jubiler Wam nie opowiedział bzdur. Cyferka 333, 585 oznacza ile złota jest w złocie :) W stopie 333 masz 33% złota, reszta to domieszki innych metali. W próbie 585 masz 58% złota. Czyli jest to stop, a nie,że obrączka jest powlekana złotem. Jeśli jakiś metal jest powleczony złotem na wierzchu to jest to wyrób pozłacany.
Różne są opinie o próbie 333 i 585. Generalnie złoto jest bardzo miękkie. Więc teoretycznie obrączki o niższej próbie powinny być mniej podatne na zarysowania. Ale teoretycznie, bo w sumie to pewnie zależy od całkowitego składu stopu. Ale mają więcej domieszek innych metali co może powodować uczulenie, czernienie ( obrączki lub zostawianie śladów na palcu). Trzeba tę kwestię przemyśleć i podjąć najlepszą dla siebie decyzję.
Obiło mi się też o uszy,że ze zwiększeniem lub zmniejszeniem obrączek o próbie 333 jest problem - podobno jubilerzy nie chcą tego robić. Ale nie jestem pewna, gdzieś usłyszałam, ale nie sprawdziłam :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-14 17:11 przez _littlegirl_.

Obrączki

14 maj 2014 - 17:09:38

No właśnie zastanawiam się nad próbą 585, ale podobno 333 jest trwalsza.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zestawy naszyjnik+bluzka