Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

Sprzęt Foto / pytania, porady, opinie

14 paź 2009 - 17:49:20

Jest to wątek zbiorczy na temat sprzętu fotograficznego.

Kompakty, lustrzanki, aparaty analogowe i wszystko co związane jest z tym tematem.
Znajdziecie tu opinie na temat sprzętu z różnych półek cenowych, firm, porady, pytania, co, jak, gdzie, za ile...

Wszystkie inne wątki dotyczące tego tematu będą łączone ze zbiorczym.
Oferty sprzedaży będą usuwane.





Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-05 15:49 przez Sacrum.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

dziś zamówiłam aparat :)

Nikon D60

ja mam canona 450D :)

Ja wczoraj kupiłam Pentaxa K-M i próbuję go ogarnąć ;p

`polecam nikona d80 tyle ze koszt kolo 3 tys. super zdjecia naprawde, miniaturka robiona za jego pomoca;p`

moj brat ma d80, masz racje, jest nie sa mo wi ty ! :))))

a tak naprawde nie liczy się sprzet tylko umiejętnosci:)

Polecam Nikony albo Sony ( kiedys była to Konica Minolta - najlepsze aparaty, ale Sony ich wykupiło i teraz oni widnieją jako producent).

Canon - przerost marki nad jakością niestety.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-17 17:24 przez _yushi_.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

Cytat
_yushi_
Polecam Nikony albo Sony ( kiedys była to Konica Minolta - najlepsze aparaty, ale Sony ich wykupiło i teraz oni widnieją jako producent).

Canon - przerost marki nad jakością niestety.

Ja, co do Sony mam odmienne zdanie... produkują dobre telewizory i niech na tym poprzestaną...

Canon i Nikon to przodujące marki w tym sektorze i można polecać je bez wahania, a wybór modelu zależy od stopnia zaawansowania przyszłego użytkownika.

Może warto jeszcze spojrzeć na stajnię Pentaxa, ale początkującemu bym raczej nie polecała.

Cytat
Sacrum
Cytat
_yushi_
Polecam Nikony albo Sony ( kiedys była to Konica Minolta - najlepsze aparaty, ale Sony ich wykupiło i teraz oni widnieją jako producent).

Canon - przerost marki nad jakością niestety.

Ja, co do Sony mam odmienne zdanie... produkują dobre telewizory i niech na tym poprzestaną...

Canon i Nikon to przodujące marki w tym sektorze i można polecać je bez wahania, a wybór modelu zależy od stopnia zaawansowania przyszłego użytkownika.

Może warto jeszcze spojrzeć na stajnię Pentaxa, ale początkującemu bym raczej nie polecała.

dokładnie jestem tego samego zdania .

Polecam Canona :) Sama mam i uważam, żę jest bardzo dobry, ale zgadzam się z przedmówczyniami, wszystko zależy od umiejętności no i oczywiście od zawartości "kieszeni".

Jeśli chodzi o canona 400d. posiadam, nie koniecznie polecam. ;]

zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

mariposa89 rozwiń swoją myśl.... dlaczego, co jest nie tak, dlaczego nie polecasz, a co jest ok, może komuś będzie to pomocne.....

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.026

A co możecie powiedzieć o firmie Kodak?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

Kodaka mam kapitalne błony formatu 120.... praktycznie zero ziarna :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-17 17:57 przez Sacrum.

ja mam nikona d40 i jestem zadowolona. Kupiłam go 2 lata temu, żeby troszkę się podszkolić i zobaczyć co potrafię. Wiem że są lepsze, ale ja na swoje maleństwo nie narzekam :) zdjęcia (jak na moje potrzeby) robi piękne, i jest w miare prosta w obsłudze (nie mówię tu oczywiście o auto ;) ) Jako amatorka polecam nikona :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

RĘKODZIEŁA / HANDMADE - stylowe czy passe?