Obecnie rozmawiamy o:

Nowy grzejnik

gorący temat

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

podgrzewacz do wosku

wczoraj o 18:03

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

stres, o zrobić ?

24 kwi 2016 - 16:04:38

Cześć Wam dziewczyny, liczę , że jakoś mi pomożecie, jestem mamą 3 dzieci, 2 ,5 i 7 letnich dziewczynek. Dodatkowo mam pracę, także mam wiele zadań i naprawdę czasem wysiadam.... od jakiegoś czasu bardzo i kiepsko się czuję tzn. jestem bardzo znerwicowana, wszystko mnie stresuję martwi, i powoduje, że " popadam w nerwicę ". Postanowiłam na razie pomóc sobie w jakiś naturalny ziołowy sposób , pomyślałam o herbatkach. Przeglądałam wiele stron i natrafiłam na <moderacja-spam> taką herbatkę melisową Czy któraś z Was ją stosuje ? Jeśli tak po jakim czasie są jakieś efekty? :))

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-29 15:13 przez moderator.

stres, o zrobić ?

24 kwi 2016 - 17:08:17

Melisa tak, ale napar, a nie syfiaste herbatki. I to tak doraźnie. Jeśli nie wyeliminuje źródła stresu, to niewiele Ci pomoże taka herbatka.

stres, o zrobić ?

24 kwi 2016 - 17:12:40

Pij też dziurawiec. I nie spodziewaj się jakichś spektakularnych efektów. Polecam również kąpiele z dodatkiem olejków eterycznych. Pozwól może dziewczynkom żeby się Tobą zajęły...np pozwól im uczesać sobie włosy, posmarować plecy balsamem i pomasować stopy. Będą zadowolone i ty też. Pozdrawiam

niezweryfikowana
Posty: 219
Ostrzeżenia: 2/5

stres, o zrobić ?

25 kwi 2016 - 20:07:07

Naparów nie lubię, zdecydowanie wolę coś w tabletkach dlatego czasami biorę nervomix, melisa na mnie działa uspokajająco, nie tak że padam ale czuję, ze napięcie ze mnie schodzi :), mniej się wkurzam, podziwiam, ze dajesz radę przy 3 córach :), ja czasami przy jednym wychodzę z siebie i byle co mnie potrafi wyprowadzić z równowagi.

niezweryfikowana
Posty: 255
Ostrzeżenia: 5/5

stres, o zrobić ?

27 kwi 2016 - 11:43:17

Powiem wam, że nic tak nie działa na mój stres jak ciepła herbata i książka. Od razu się wtedy uspokajam.

niezweryfikowana
Posty: 40
Ostrzeżenia: 2/5

stres, o zrobić ?

29 mar 2017 - 01:19:53

Ja ostatnio odkryłam klocki Lego Architecture i pomaga mi się ono odciąć od świata także polecam serdecznie ten sposób ;) A wpadłam na niego zupełnie przypadkiem :D Tutaj macie o tym cały wpis http://strefarelaksacyjna.pl/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-31 18:58 przez Aggatt.

stres, o zrobić ?

29 mar 2017 - 08:48:07

Mam podobnie,z tym ze mam tylko córke ale dochodzą mi tez inne zmartwienia i obowiązki. Polecam melise, naprawde działa uspokajająco jak i również rumianek. Ja piję do południa melisę a po południu rumianek. Magnez też jest bardzo ważny jeżeli chodzi o przemęczenie i stres ale radze zaopatrzyc sie w produkty które go posiadaja np. gorzka czekolada,ciemne kakao itd ponieważ osobiscie nie jestem za tym zeby polykac ta cała chemie czyli tabletki :) o dziurawcu tez słyszalam ale nigdy nie stosowałam. I jeszcze jedna rada wiem ze to trudne przy 3 dzeci ale koniecznie musisz sobie znalezc czas TYLKO dla siebie zeby porobić to co lubisz, np ksiązka, dobry film, ulubiona muzyka czy nawet zakupy :)

Jeszcze jezeli chodzi o melise to polecam kupic w aptece :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-29 08:52 przez daria20g.

stres, o zrobić ?

29 mar 2017 - 16:20:43

powinnaś sobie wygospodarować czas dla ciebie, a gdzie twój mąż ?
czy ty musisz tylko sama się dziećmi zajmować?

stres, o zrobić ?

29 mar 2017 - 16:32:24

zgadzam sie z @banach czas dla siebie rozładuje napiecie. Co do herbatek to zeby melisa zadziałała w Twoim przypadku to musiałabys wypic conajmniej 4 l :) kup sobie magnez z wit b to zniweluje skutki stresu ale trzeba go brac regularnie. Poza tym obowiazki domowe rozdziel na męza, dzieci tez w takim wieku ze powinny zaczac pomagac 5 latek i 7 latek sprzatanie po zabawie, naktywanie do stołu sprzatanie po jedzeniu itp.

polecam ten artykuł do przeczytania http://sekrety-zdrowia.org/magnez-objawy-niedoboru-jak-uzupelnic/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-29 16:34 przez agata74.

stres, o zrobić ?

29 mar 2017 - 18:28:03

Dziewczyny, radzicie czytanie książek czy picie herbatek. Nic nie pomoże jeśli się ma zbyt dużo obowiązków na głowie.
Znam to z własnego doświadczenia.
Człowiek nie wyrabia na zakręcie. Zająć się dziećmi, domem, praca. Radzę zwolnić trochę tempo i wygospodarować chwilę dla siebie na np. odprężającą kąpiel.
Kiedyś musiałam mieć wszystko na cacy. Spałam po 4 godziny na dobę. Praca 8 godzin potem sprzątanie, gotowanie, pranie, prasowanie i zajmowanie się dzieckiem w międzyczasie.
W nocy siedziałam nad książkami bo studiowałam jeszcze zaocznie. Efektem był ciągły stres a w konsekwencji problemy z sercem. Zwolniłam tempo, zorganizowałam swój czas inaczej. Gotuję co 2 dzień, sprzątam 2 razy w tygodniu i świat nie staną na głowie a ja mam więcej czasu na odpoczynek.
Czasem stawiamy sobie po prostu za wysoko poprzeczkę.

stres, o zrobić ?

14 cze 2017 - 20:42:02

Tak zdecydowanie trzeba wszystko pozmieniać w swoim życiu.Po prostu zwolnić tempo.

stres, o zrobić ?

14 cze 2017 - 20:54:06

tak, magnez z wit B6 ...i spiralka, żeby już więcej się nie męczyc :)

stres, o zrobić ?

15 cze 2017 - 14:51:59

Cytat
MickyMK
Powiem wam, że nic tak nie działa na mój stres jak ciepła herbata i książka. Od razu się wtedy uspokajam.

Przy 3-ce dzieci,prowadzeniu domu i pracy???
"Mahne sząse..."uff

Cytat
kukingaku
Dziewczyny, radzicie czytanie książek czy picie herbatek. Nic nie pomoże jeśli się ma zbyt dużo obowiązków na głowie.
Znam to z własnego doświadczenia.
Człowiek nie wyrabia na zakręcie. Zająć się dziećmi, domem, praca. Radzę zwolnić trochę tempo i wygospodarować chwilę dla siebie na np. odprężającą kąpiel.
Kiedyś musiałam mieć wszystko na cacy. Spałam po 4 godziny na dobę. Praca 8 godzin potem sprzątanie, gotowanie, pranie, prasowanie i zajmowanie się dzieckiem w międzyczasie.
W nocy siedziałam nad książkami bo studiowałam jeszcze zaocznie. Efektem był ciągły stres a w konsekwencji problemy z sercem. Zwolniłam tempo, zorganizowałam swój czas inaczej. Gotuję co 2 dzień, sprzątam 2 razy w tygodniu i świat nie staną na głowie a ja mam więcej czasu na odpoczynek.
Czasem stawiamy sobie po prostu za wysoko poprzeczkę.

Oczywiście,że tak.Tu należy pomyśleć o zmianie trybu życia i codziennych obowiązków,bo herbatki,kąpiele itp. niewiele pomogą.brawo



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-15 14:54 przez czarownicaao.

stres, o zrobić ?

08 wrz 2017 - 14:25:34

Już niby po wakacjach ale czasem taki weekendowy wypad działa regenerujaco na przemęczenie i stres. Moze ktoś może zostać z dziewczynkami a wy gdzies wyskoczycie z mężem, połazic po górach albo posiedziec w saunie :)

niezweryfikowana
Posty: 1
Ostrzeżenia: 1/5

stres, o zrobić ?

06 paź 2017 - 09:53:12

Doraźnie pomaga melisa :) moim zdaniem zioła się najlepiej sprawdzają jeżeli chodzi o stres ale trzeba pamiętać że jednorazowe wypicie herbatki z melisy nie da za dużo - trzeba pić systematycznie <moderacja>do poczytania.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-10-11 16:36 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Świnka peppa