Obecnie rozmawiamy o:

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

rozwód

15 lut 2014 - 15:21:56

witam chciałam uzyskać od was pomoc sprawie rozwodu. jakie pierwsze kroki użyć aby aby otrzymać rozwód oraz miarę możliwości wysokie alimenty.

rozwód

15 lut 2014 - 15:26:29

złożyć pozew rozwodowy we właściwym Sądzie, zaznaczyć czy ma być z orzekaniem o winie, czy nie (czyli czy obie strony się na niego godzą). Od razu w tym pozwie piszesz o alimentach. Koszt wnisienia sprawy chyba 600 zł. Ale wujek google pewnie sporo na ten temat wie... powodzenia.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

rozwód

15 lut 2014 - 15:29:38

Zaczęłabym od wybrania dobrego adwokata i współpracy z nim.
No ale - w zależności od tego ile masz pieniędzy i czy można cokolwiek polubownie czy też będzie wojna na noże.

rozwód

15 lut 2014 - 15:50:48

możliwe jest zwolnienie z kosztów procesu ponosi go małżonek trzeba napisać wniosek można go wysłać pocztą jak też złozyć w biurze podawczym w sadzie..

rozwód

15 lut 2014 - 15:55:32

Cytat
nnikunia
możliwe jest zwolnienie z kosztów procesu ponosi go małżonek trzeba napisać wniosek można go wysłać pocztą jak też złozyć w biurze podawczym w sadzie..

Stosujcie interpunkcje.

rozwód

15 lut 2014 - 21:24:22

ile może wziąć prawnik ?

niezweryfikowana
Posty: 124
Ostrzeżenia: 8/5

rozwód

03 lip 2014 - 06:33:31

Z tego co wiem porady prawne i wzór pozwu rozwodowego z alimentami znajdziesz na http://www.mojrozwod.pl/ Niestety nie wiem ile kosztuje porada ale wzór chyba w granicach 10 złotych. Jak Twój mąż nie będzie robił problemów to powinnaś szybko dostać rozwód.

rozwód

03 lip 2014 - 08:02:27

Cytat
wikciaa
Z tego co wiem porady prawne i wzór pozwu rozwodowego z alimentami znajdziesz na http://www.mojrozwod.pl/ Niestety nie wiem ile kosztuje porada ale wzór chyba w granicach 10 złotych. Jak Twój mąż nie będzie robił problemów to powinnaś szybko dostać rozwód.
Uwielbiam takie nic nie znaczące porady...
O tym, jak szybko otrzymacie rozwód decyduje kilka kwestii:
- posiadanie wspólnych dzieci (w tym przypadku sąd bierze pod uwagę dobro dzieci, a nie wasze, czyli małżonków - dzieci będą badane przez psychologa, aby ustalić prawa do dzieci i harmonogram spotkań)
- charakter wniosku rozwodowego (rozwody "za porozumieniem stron" czyli z winy obopólnej są dawane szybciej, ale takie, gdzie strony chcą udowodnić winę sobie nawzajem mogą się ciągnąć nawet dwa lata)
- wspólny majątek (zazwyczaj sąd nie zajmuje się podziałem majątku, jeśli jest on nie wielki, ale jeśli w grę wchodzi mieszkanie/samochody/firmy to wiadomo, że wszystko trzeba prawnie ustalić)

Dodatkowo połączenie sprawy rozwodowej z alimentacyjną na pewno wydłuży cały proces. Co zaś się tyczy opłat - wystarczy przy składaniu wniosku dodatkowo złożyć wniosek o umorzenie kosztów, uzasadniając go trudną sytuacją finansową (chyba, że pracujesz i osiągasz dochody w przyzwoitych kwotach, wtedy wniosek o umorzenie kosztów zostanie odrzucony). Wzory pozwów można znaleźć na takich portalach jak "chomikuj", jestem też pewna, że wzory wniosków nie trudno znaleźć za darmo z pomocą wyszukiwarki na forach prawnych - ludzie sobie pomagają bezinteresownie.
We wniosku należy uzasadnić w dokladny sposób dlaczego chcemy rozwodu, oraz, jeśli chcemy wezwać świadków, podać ich dane osobowe i adres pobytu.
W sprawie alimentów - ich kwota uzależniona będzie od potrzeb twoich oraz dzieci (o ile je posiadacie) i zarobków partnera. Sąd nie zasądzi 1000zł alimentów, jeśli partner pracuje na pół etatu za najniższą krajową. Nie liczyłabym na to, że utrzymasz siebie i (ewentualne) dzieci z alimentów.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-03 08:08 przez Crewedka.

rozwód

03 lip 2014 - 08:07:10

wysokosc alimentow zalezy od zarobkow obojga rodzicow. Najlepiej udaj sie do prawnika, on za ciebie wszystko zalatwi i wywalczy wiecej. Nie wiem czy to do konca prawda, ale pamietam ze jak moja mama brala prawnika na np. podwyzszenie alimentow, to ojciec musial za to placic (od razu mowie ze tak pamietam, jak bylam mala mama tak mowila :)

rozwód

03 lip 2014 - 08:20:32

Cytat
Crewedka

O tym, jak szybko otrzymacie rozwód decyduje kilka kwestii:
- posiadanie wspólnych dzieci (w tym przypadku sąd bierze pod uwagę dobro dzieci, a nie wasze, czyli małżonków - dzieci będą badane przez psychologa, aby ustalić prawa do dzieci i harmonogram spotkań)
- charakter wniosku rozwodowego (rozwody "za porozumieniem stron" czyli z winy obopólnej są dawane szybciej, ale takie, gdzie strony chcą udowodnić winę sobie nawzajem mogą się ciągnąć nawet dwa lata)
- wspólny majątek (zazwyczaj sąd nie zajmuje się podziałem majątku, jeśli jest on nie wielki, ale jeśli w grę wchodzi mieszkanie/samochody/firmy to wiadomo, że wszystko trzeba prawnie ustalić)

Dodatkowo połączenie sprawy rozwodowej z alimentacyjną na pewno wydłuży cały proces. Co zaś się tyczy opłat - wystarczy przy składaniu wniosku dodatkowo złożyć wniosek o umorzenie kosztów, uzasadniając go trudną sytuacją finansową (chyba, że pracujesz i osiągasz dochody w przyzwoitych kwotach, wtedy wniosek o umorzenie kosztów zostanie odrzucony). Wzory pozwów można znaleźć na takich portalach jak "chomikuj", jestem też pewna, że wzory wniosków nie trudno znaleźć za darmo z pomocą wyszukiwarki na forach prawnych - ludzie sobie pomagają bezinteresownie.
We wniosku należy uzasadnić w dokladny sposób dlaczego chcemy rozwodu, oraz, jeśli chcemy wezwać świadków, podać ich dane osobowe i adres pobytu.
W sprawie alimentów - ich kwota uzależniona będzie od potrzeb twoich oraz dzieci (o ile je posiadacie) i zarobków partnera. Sąd nie zasądzi 1000zł alimentów, jeśli partner pracuje na pół etatu za najniższą krajową. Nie liczyłabym na to, że utrzymasz siebie i (ewentualne) dzieci z alimentów.


Ja mam dziecko i dostałam rozwód w 45 min, żaden psycholog z córką nie rozmawiał. Wszystko zależy od dogadania się.
Co do kosztów i ich umorzenia, tak czy inaczej składając pozew wpłacasz 600 zł, a ewentualne umorzenie czy też przerzucenie kosztów na małżonka odbywa się już po uprawomocnieniu wyroku.
Adwokat również nie jest potrzebny jeśli nie zamierzacie się w sądzie bić.
Świadek wystarczy jeden, główną jego rolą jest poświadczenie, że nastąpił między Wami trwały rozkład pożycia (np. nie mieszkacie razem, nie sypiacie w jednym łóżku czy coś w tym stylu) i najlepiej gdyby była to osoba niespokrewniona z żadną ze stron, bo jest bardziej wiarygodna jako osoba mniej zaangażowana emocjonalnie (u mnie była to sąsiadka).
Alimenty piszesz jakich Ty oczekujesz, jeśli chodzi o alimenty na dziecko, gdyby mąż się z nimi nie zgadzał musisz wykazać miesięczne wydatki, które pokażą, że wydajesz dwa razy tyle na to dziecko (pamiętaj, że nie możesz żądać od męża więcej, niż sama wydajesz, ponieważ koszty utrzymania dziecka rozkłada się na pół, więc jeśli żądasz od męża np. 500 zł to zobowiązujesz się łożyć na dziecko tyle samo).

Rozwodziłam się 1,5 roku temu, mój rozwód akurat był szybki (fakt faktem 2 m-ce po rozwodzie znowu się zeszliśmy ;) ), ale przeżyłam również ze szczegółami rozwód rodziców, przy którym pomagałam mamie w kwestiach formalnych a który ciągnął się prawie 2 lata, więc jeśli masz konkretne pytania służę pomocą w wiadomości prywatnej. Pozdrawiam! :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-03 08:20 przez ajmfree.

rozwód

03 lip 2014 - 09:11:19

Cytat

Wszystko zależy od dogadania się.
Co do kosztów i ich umorzenia, tak czy inaczej składając pozew wpłacasz 600 zł, a ewentualne umorzenie czy też przerzucenie kosztów na małżonka odbywa się już po uprawomocnieniu wyroku.
Właśnie o tym napisałam - w przypadku rozwodu polubownego, gdzie nie "wydziera się sobie nawzajem" dzieci sprawa rozgrywa się szybko. Co innego, jeśli rodzice chcą ograniczyć prawa do dzieci swoim partnerom, co dość często robi się przy rozwodach.
Ze zdaniem w kwestii opłaty się nie zgadzam - wiem, że jeśli przy składaniu wniosku doręczy się wniosek o umorzenie, to nie trzeba wnosić opłaty, jednak TYLKO jeśli jest to rozwód z orzekaniem o winie, bo w przypadku koleżanki, gdy był to rozwód za zgodą obopólną, nie ma możliwości, aby składać wniosek bez uiszczenia opłaty. Jak wspomniałam - wszystko zależy od charakteru sprawy, jeśli oboje będziecie zgodni i nie będziecie się obwiniać ani szarpać o dzieci i majątek, to rozwód dostaniecie na pierwszej sprawie - w każdym innym przypadku będzie tak, jak napisałam wcześniej.

rozwód

03 lip 2014 - 09:20:12

A może autorka wątku powie nam z czyjej winy dochodzi do rozwodu? Bo to też ważne przecież.

rozwód

03 lip 2014 - 09:21:31

Cytat
Crewedka
Cytat

Wszystko zależy od dogadania się.
Co do kosztów i ich umorzenia, tak czy inaczej składając pozew wpłacasz 600 zł, a ewentualne umorzenie czy też przerzucenie kosztów na małżonka odbywa się już po uprawomocnieniu wyroku.
Właśnie o tym napisałam - w przypadku rozwodu polubownego, gdzie nie "wydziera się sobie nawzajem" dzieci sprawa rozgrywa się szybko. Co innego, jeśli rodzice chcą ograniczyć prawa do dzieci swoim partnerom, co dość często robi się przy rozwodach.
Ze zdaniem w kwestii opłaty się nie zgadzam - wiem, że jeśli przy składaniu wniosku doręczy się wniosek o umorzenie, to nie trzeba wnosić opłaty, jednak TYLKO jeśli jest to rozwód z orzekaniem o winie, bo w przypadku koleżanki, gdy był to rozwód za zgodą obopólną, nie ma możliwości, aby składać wniosek bez uiszczenia opłaty. Jak wspomniałam - wszystko zależy od charakteru sprawy, jeśli oboje będziecie zgodni i nie będziecie się obwiniać ani szarpać o dzieci i majątek, to rozwód dostaniecie na pierwszej sprawie - w każdym innym przypadku będzie tak, jak napisałam wcześniej.
Jeszcze jedna sprawa dziewczyny - zanim złoży wniosek musi nastąpić całkowity rozpad pożycia, najlepiej aby małżonkowie nie mieszkali ze sobą co najmniej 3 m-ce, inaczej sąd wniosek oddali. Chyba że będzie to naprawdę wyjątkowa sytuacja.
Honorarium adwokata np. w Podkarpackim to minimum 1000-1300zł, kwota ta jest ruchoma w zależności od ilości rozpraw.

rozwód

10 sie 2014 - 22:57:04

Jeśli rozwód z orzekaniem o winie to koniecznie bym skorzystała z pomocy adwokata a nie z żadnych wzorów - tylko dobrego adwokata jest ich teraz sporo i nie każdy to dobry specjalista poszukaj może na www.wybierzprawnika.com jest to baza z całej Polski ale co ważne z opiniami Klientów. 1000-1300zł za rozwód z orzekaniem o winie to nieco mało. U mnie w Zielonej Górze ceny zaczynają się od 2500zł + każda rozprawa dodatkowo...

rozwód

12 lis 2014 - 06:14:49

A czy pozew o rozwód można napisać samodzielnie? Moja koleżanka podjęła już decyzję o rozwodzie. Czy można skorzystać w dostępnych w necie szablonów - czy lepiej udać się z tym do adwokata?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Działanosć Gospodarcza a zasiłek macierzynski