Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

gorący temat

Sklep internetowy

10 minut temu

Biznes

14 minut temu

tabernakula sklep

33 minut temu

zakupy internetowe

58 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 16:18:11

Witam Was kochane.
Mam straszną sytuację rodzinną. Mam 20lat i półrocznego synka. Właśnie kończę klasę maturalną.
Mama popadła w ogromne tarapaty. Od ponad miesiąca chodzi dzień w dzień pijana. Jak wróciłam wczoraj ze szkoły Maluszek był nie nakarmiony, zapłakany... Boję się już zostawić go z mamą. Powstała wczoraj ogromna awantura i muszę do jutra wyprowadzić się z domu. Mama już mnie spakowała. Nie mam się gdzie podziać. Pomyślałam o domu samotnej matki. Czy któraś z Was miała gdzieś wśród znajomych kobiety, które korzystały z tej pomocy? Wie ktoś jak wygląda sprawa z moim skończeniem szkoły? Czy mieszkając w takim domu mogę ją skończyć w ogóle? Jakie są wymogi mieszkania w takim domu? I czy w POZNANIU jest w ogóle taki dom? Słyszałam o Kiekrzu, ale martwiłby mnie trochę dojazd. Co możecie mi jeszcze poradzić?

Proszę o nie pisanie komentarzy, że mam się z mamą pogodzić itd. Znam swoją sytuację rodzinną i nie pierwszy raz już to się zdarza, że mama chodzi pijana.
Oraz proszę o niekomentowanie tego, że mam 20lat i już mam dziecko. Nie po to piszę.

Pozdrawiam Was ciepło i licze na jakiekolwiek podpowiedzi i pomoc



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-16 23:36 przez k_komar.

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 16:22:17

nie mam pojęcia, ale podbijam

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 16:23:45

Słyszałam, że we Wiktorowie funkcjonuje taki "Dom" ale nie jestem pewna.. Znajoma mojego kuzyna trafiła do Domu Samotnej Matki i dziś twierdzi, że to była najlepsza decyzja w jej życiu. Nie wiem czy wszędzie tak jest, ale ona trafiła na cudownych ludzi i z pewnością miała tam lepiej niż w rodzinnym domu.

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 16:26:13

Cytat
pla00bunny
Słyszałam, że we Wiktorowie funkcjonuje taki "Dom" ale nie jestem pewna.. Znajoma mojego kuzyna trafiła do Domu Samotnej Matki i dziś twierdzi, że to była najlepsza decyzja w jej życiu. Nie wiem czy wszędzie tak jest, ale ona trafiła na cudownych ludzi i z pewnością miała tam lepiej niż w rodzinnym domu.

Troszkę daleko, bo chciałabym skończyć tą szkołe i się dalej rozwijać. Nie chcę skończyć jak mama. Jednak jeżeli będę musiała gdzies wyjechać, trudno. Byleby Synuś był bezpieczny.

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 16:27:35

Jest taki dom w Poznaniu, przy ulicy, która prowadzi na Rusałkę.
Niestety nie wiem nic więcej.

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 16:27:49

tekst o wsi mnie zwalil z nog...

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 16:28:23

Życzę Ci powodzenia. A co do szkoły, to na pewno będziesz mogła ją skończyć. A może porozmawiaj w swojej szkole z dyrekcją i z wychowawcą, może ci jakoś pomogą i gdzieś cię skierują. Ludzie chętnie pomagają, trzeba tylko dać im znać, że potrzebujesz pomocy..

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 16:29:43

Cytat
mc85
tekst o wsi mnie zwalil z nog...

Nikt nie pytał Cię o zdanie czy zwalił Cię z nóg czy nie. Jeżeli nie masz nic konstruktywnego do powiedziania to po co się wypowadasz? Szukamy sensacji w internecie? Gratuluję.
Cytat
alicja70
Życzę Ci powodzenia. A co do szkoły, to na pewno będziesz mogła ją skończyć. A może porozmawiaj w swojej szkole z dyrekcją i z wychowawcą, może ci jakoś pomogą i gdzieś cię skierują. Ludzie chętnie pomagają, trzeba tylko dać im znać, że potrzebujesz pomocy..

Masz rację. Nie pomyślałam, żeby iść do dyrekcji czy jakkolwiek widzi tą sprawę :) Trafna uwaga, dzięki.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-08 16:30 przez k_komar.

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 16:31:05

Wiesz co, może jacyś ludzie by Ci pomogli, sama mogłabym Cię przygarnąć z maluszkiem na pokój, no ale to kwestia zaufania też...
nie masz rodziny, znajomych?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-08 16:31 przez 02bezkitu11.

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 16:35:18

Nie mam pojęcia jak w Poznaniu ale podbijam, a z nauczycielami pogadaj, ja też miałam taką sytuację, że nie mogłam chodzić do szkoły i dyrekcja wydała zgodę bym uczyła się w domu i chodziła tylko na zaliczenia... Pozdrawiam Cię cieplutko, trzymaj się. Trzymam kciuki za Ciebie :)

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 16:36:04

Cytat
02bezkitu11
Wiesz co, może jacyś ludzie by Ci pomogli, sama mogłabym Cię przygarnąć z maluszkiem na pokój, no ale to kwestia zaufania też...
nie masz rodziny, znajomych?

No w dzisiejszych czasach trudno zaufac ludziom, jednak dziękuję. Tymbardziej, że jak chciałabym kończyć szkołe potrzebuję opieki nad Maluchem.
Właśnie koleżanka zaproponowała mi do niedzieli pobyt u niej, bo wyjeżdża na narty, ale to tylko ten tydzień.
A znajomi? Są, ale znaczna większość mieszka z rodzicami, którzy raczej nie wyrażają zgody na taki układ. Z resztą ciężko mi by było samej zwalić się komuś na głowę.

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 16:37:19

Wielkopolskie Centrum Pomocy Bliźniemu „Markot”
61-304 Poznań, ul. Borówki 8
tel. (0-61) 876-88-38



Fundacja Pomocy Samotnej Matce
ul. św. Marii Magdaleny 12, 61-861 Poznań
tel. (0-61) 66-36-319; 66-39-454; fax 66-38-757

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 16:38:24

Może narazie idź do jakiejś koleżanki czy rodziny chociaz do konca tyg a w pt zorientuj sie w necie gdzie bedzie dobre miejsce odwiedz lub podwon po takich domach. Jestem z Poznania także jak bedziesz potrzebowałą pomocy pisz na privie chetnie ci pomoge ! :)

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 16:39:09

Poszperałam w necie i znalazłam parę adresów, które mogą Ci pomóc:

Wielkopolski Dom Samotnej Matki
(podlegający Fundacji Pomocy Samotnej Matce)
Wiktorowo k. Kostrzyna tel. (0-61) 897-91-65


(wiem że o tym, już pisałaś, ale w razie czego podaje dane)
Dom Samotnej Matki
Kiekrz k. Poznania
ul. Kierska 10 (62-090 Rokietnica)
prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia
dla samotnych, bezdomnych kobiet w ciąży i po porodzie
tel. (0-61) 842-80-04


(to trochę daleko :/)
Dom Matki i Dziecka Caritas
oraz Świetlica Środowiskowa dla Dzieci
ul. Lipowa 33, 64-100 Leszno
tel./fax (0-65) 520-63-37


(tutaj mają chyba też dom)
Fundacja Pomocy Samotnej Matce
ul. św. Marii Magdaleny 12, 61-861 Poznań
tel. (0-61) 66-36-319; 66-39-454; fax 66-38-757

Chociaż tyke mogłam zrobić :( Trzymam kciuki, żeby się poukładało!!!!

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 16:39:35

a może dyrektor załatwi Ci indywidulany tryb nauczania, i bedziesz chodziła dos zkoły kiedy będziesz mogła, ewentualnie na same zaliczenia.
Napewno pójdą Ci na rękę.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

nie wiem co mam powiedzieć :///