Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 16:18:11

Witam Was kochane.
Mam straszną sytuację rodzinną. Mam 20lat i półrocznego synka. Właśnie kończę klasę maturalną.
Mama popadła w ogromne tarapaty. Od ponad miesiąca chodzi dzień w dzień pijana. Jak wróciłam wczoraj ze szkoły Maluszek był nie nakarmiony, zapłakany... Boję się już zostawić go z mamą. Powstała wczoraj ogromna awantura i muszę do jutra wyprowadzić się z domu. Mama już mnie spakowała. Nie mam się gdzie podziać. Pomyślałam o domu samotnej matki. Czy któraś z Was miała gdzieś wśród znajomych kobiety, które korzystały z tej pomocy? Wie ktoś jak wygląda sprawa z moim skończeniem szkoły? Czy mieszkając w takim domu mogę ją skończyć w ogóle? Jakie są wymogi mieszkania w takim domu? I czy w POZNANIU jest w ogóle taki dom? Słyszałam o Kiekrzu, ale martwiłby mnie trochę dojazd. Co możecie mi jeszcze poradzić?

Proszę o nie pisanie komentarzy, że mam się z mamą pogodzić itd. Znam swoją sytuację rodzinną i nie pierwszy raz już to się zdarza, że mama chodzi pijana.
Oraz proszę o niekomentowanie tego, że mam 20lat i już mam dziecko. Nie po to piszę.

Pozdrawiam Was ciepło i licze na jakiekolwiek podpowiedzi i pomoc



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-16 23:36 przez k_komar.

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 16:22:17

nie mam pojęcia, ale podbijam

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 16:23:45

Słyszałam, że we Wiktorowie funkcjonuje taki "Dom" ale nie jestem pewna.. Znajoma mojego kuzyna trafiła do Domu Samotnej Matki i dziś twierdzi, że to była najlepsza decyzja w jej życiu. Nie wiem czy wszędzie tak jest, ale ona trafiła na cudownych ludzi i z pewnością miała tam lepiej niż w rodzinnym domu.

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 16:26:13

Cytat
pla00bunny
Słyszałam, że we Wiktorowie funkcjonuje taki "Dom" ale nie jestem pewna.. Znajoma mojego kuzyna trafiła do Domu Samotnej Matki i dziś twierdzi, że to była najlepsza decyzja w jej życiu. Nie wiem czy wszędzie tak jest, ale ona trafiła na cudownych ludzi i z pewnością miała tam lepiej niż w rodzinnym domu.

Troszkę daleko, bo chciałabym skończyć tą szkołe i się dalej rozwijać. Nie chcę skończyć jak mama. Jednak jeżeli będę musiała gdzies wyjechać, trudno. Byleby Synuś był bezpieczny.

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 16:27:35

Jest taki dom w Poznaniu, przy ulicy, która prowadzi na Rusałkę.
Niestety nie wiem nic więcej.

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 16:27:49

tekst o wsi mnie zwalil z nog...

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 16:28:23

Życzę Ci powodzenia. A co do szkoły, to na pewno będziesz mogła ją skończyć. A może porozmawiaj w swojej szkole z dyrekcją i z wychowawcą, może ci jakoś pomogą i gdzieś cię skierują. Ludzie chętnie pomagają, trzeba tylko dać im znać, że potrzebujesz pomocy..

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 16:29:43

Cytat
mc85
tekst o wsi mnie zwalil z nog...

Nikt nie pytał Cię o zdanie czy zwalił Cię z nóg czy nie. Jeżeli nie masz nic konstruktywnego do powiedziania to po co się wypowadasz? Szukamy sensacji w internecie? Gratuluję.
Cytat
alicja70
Życzę Ci powodzenia. A co do szkoły, to na pewno będziesz mogła ją skończyć. A może porozmawiaj w swojej szkole z dyrekcją i z wychowawcą, może ci jakoś pomogą i gdzieś cię skierują. Ludzie chętnie pomagają, trzeba tylko dać im znać, że potrzebujesz pomocy..

Masz rację. Nie pomyślałam, żeby iść do dyrekcji czy jakkolwiek widzi tą sprawę :) Trafna uwaga, dzięki.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-08 16:30 przez k_komar.

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 16:31:05

Wiesz co, może jacyś ludzie by Ci pomogli, sama mogłabym Cię przygarnąć z maluszkiem na pokój, no ale to kwestia zaufania też...
nie masz rodziny, znajomych?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-08 16:31 przez 02bezkitu11.

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 16:35:18

Nie mam pojęcia jak w Poznaniu ale podbijam, a z nauczycielami pogadaj, ja też miałam taką sytuację, że nie mogłam chodzić do szkoły i dyrekcja wydała zgodę bym uczyła się w domu i chodziła tylko na zaliczenia... Pozdrawiam Cię cieplutko, trzymaj się. Trzymam kciuki za Ciebie :)

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 16:36:04

Cytat
02bezkitu11
Wiesz co, może jacyś ludzie by Ci pomogli, sama mogłabym Cię przygarnąć z maluszkiem na pokój, no ale to kwestia zaufania też...
nie masz rodziny, znajomych?

No w dzisiejszych czasach trudno zaufac ludziom, jednak dziękuję. Tymbardziej, że jak chciałabym kończyć szkołe potrzebuję opieki nad Maluchem.
Właśnie koleżanka zaproponowała mi do niedzieli pobyt u niej, bo wyjeżdża na narty, ale to tylko ten tydzień.
A znajomi? Są, ale znaczna większość mieszka z rodzicami, którzy raczej nie wyrażają zgody na taki układ. Z resztą ciężko mi by było samej zwalić się komuś na głowę.

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 16:37:19

Wielkopolskie Centrum Pomocy Bliźniemu „Markot”
61-304 Poznań, ul. Borówki 8
tel. (0-61) 876-88-38



Fundacja Pomocy Samotnej Matce
ul. św. Marii Magdaleny 12, 61-861 Poznań
tel. (0-61) 66-36-319; 66-39-454; fax 66-38-757

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 16:38:24

Może narazie idź do jakiejś koleżanki czy rodziny chociaz do konca tyg a w pt zorientuj sie w necie gdzie bedzie dobre miejsce odwiedz lub podwon po takich domach. Jestem z Poznania także jak bedziesz potrzebowałą pomocy pisz na privie chetnie ci pomoge ! :)

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 16:39:09

Poszperałam w necie i znalazłam parę adresów, które mogą Ci pomóc:

Wielkopolski Dom Samotnej Matki
(podlegający Fundacji Pomocy Samotnej Matce)
Wiktorowo k. Kostrzyna tel. (0-61) 897-91-65


(wiem że o tym, już pisałaś, ale w razie czego podaje dane)
Dom Samotnej Matki
Kiekrz k. Poznania
ul. Kierska 10 (62-090 Rokietnica)
prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia
dla samotnych, bezdomnych kobiet w ciąży i po porodzie
tel. (0-61) 842-80-04


(to trochę daleko :/)
Dom Matki i Dziecka Caritas
oraz Świetlica Środowiskowa dla Dzieci
ul. Lipowa 33, 64-100 Leszno
tel./fax (0-65) 520-63-37


(tutaj mają chyba też dom)
Fundacja Pomocy Samotnej Matce
ul. św. Marii Magdaleny 12, 61-861 Poznań
tel. (0-61) 66-36-319; 66-39-454; fax 66-38-757

Chociaż tyke mogłam zrobić :( Trzymam kciuki, żeby się poukładało!!!!

Dom samotnej Matki - POMOCY!

08 lut 2012 - 16:39:35

a może dyrektor załatwi Ci indywidulany tryb nauczania, i bedziesz chodziła dos zkoły kiedy będziesz mogła, ewentualnie na same zaliczenia.
Napewno pójdą Ci na rękę.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

nie wiem co mam powiedzieć :///