Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam drogie mamy;)
Chciałabym się dowiedzieć kiedy zaczęłyście podawać swoim niemowlaczkom coś innego do jedzenia niż mleko?
Ile miesięcy dziecko miało? Co zaczęłyście wprowadzać i w jakich ilościach? Czy Wasze niuniom od razu posmakowało, czy wypluwały?
Z góry dziękuję za odpowiedzi:)

moja córcia miała 4 miesiace jak już jej dawałam marchewkę i to nie niewiadomo jak miksowaną tylko rozgniecioną widelcem. W później to już z miesiąca na miesiąc stopniowo jabłuszko, banana, brokuły itd. Ogólnie szybko zaczęłam jej dawać inne rzeczy bo bardzo dobrze wszystko tolerowała.

wszystko zależy na jakim mleku jest obecnie twoje dziecko.. czy modyfikowane czy twoje... przy modyfikowanym to np juz od 3mies. dajesz np mus jabłkowy lub herbatkę dla maluszkow. czy mleku swoim to juz inaczej... duzo duzo później sie podaje cos nowego:)

Moja mała niedługo skończy 4 miesiące, a karmię ją mlekiem modyfikowany bebiko:)

no to już śmiało możesz jej podawać jabłuszko z marchewką albo bananka :)

od 3 mca?! ... o zgrozo - tego nie będę komentować. Niemowlętom rozszerza się dietę po 4mcu. Więc nie w 3, 4 ale w 5.

Cytat
figure_me_out
od 3 mca?! ... o zgrozo - tego nie będę komentować. Niemowlętom rozszerza się dietę po 4mcu. Więc nie w 3, 4 ale w 5.

i tu się mylisz - są nawet dania w słoiczkach, na których wyraźnie pisze, że od 4. miesiąca. Owszem jeżeli dziecko jest karmione piersią to do 6 miesiąca nie potrzebuje nic innego.

nie od 4mca, tylko po 4mcu ;] hehehe :D i się nie mylę :)

mozesz dawac spokojnie danonki te malutkie :) moja jak miala 4 miesiace to juz je palaszowala :)

Cytat
figure_me_out
nie od 4mca, tylko po 4mcu ;] hehehe :D i się nie mylę :)


ok, no to możesz to stosować u swoich maluchów. Ja dawałam od 4 miesiąca a nie po i to po konsultacji z pediatrą i dziecku nic się nie stało, do dzisiaj rośnie zdrowo i nie choruje i nie ma żadnych problemów z ukł. pokarmowym :)

Wszystko też zależy od dzieciaczka, jeżeli nie będzie tolerować to się po prostu odstawia a nietolerancję czegoś u dziecka baaaardzo łatwo poznać :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-18 23:26 przez martischa.

gratuluję pediatry

Cytat
figure_me_out
gratuluję pediatry

a dziękuję bo jest czego gratulować :) Jest bardzo dobrym lekarzem. Z resztą nie Tobie chyba oceniać jej kompetencje prawda? I jak widać nie tylko ja podawałam coś wcześniej niż te kilka dni po 4 miesiącu :)

właśnie widzę, że jest czego gratulować. Tobie też.

dziewczyna pyta a wy już awanture robicie:/ najlepiej spytaj lekarza bo co matka to inne przekonania:) moja mała do 8 mca nie chciala nic jeśc poza mlekiem modyfikowanym:) każde dziecko jest inne ale moim zdaniem dolna granica to 6 mcy niezaleznie co jest na tych "cudownych" sloiczkach:/ i to łyzeczka dwie a nie caly na raz:) pozdrawiam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jak to jest w ciąży