Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Klopsiki!!

25 paź 2016 - 15:49:05

W sobotę wraz z moim R przygotowujemy obiad z okazji jego urodzin dla całej jego rodziny. Problem jest taki ze nie jestem master szefem . Na 1 danie zrobimy rosół a na drugie pomyślałam o klopsikikach w sosie koperkowym. W necie jest cała masa przepisów. Może wy robicie jakieś zajebiste i dacie mi przepis ? Z góry dziękuję

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-25 15:50 przez aga1793.

Klopsiki!!

25 paź 2016 - 15:57:29

ja bym poleciła ci przygotować je dzień wcześniej aby nabrały smaku:) miesko wg uznania przypraw uformuj pulpeciki podsmaż z każdej strony, dodaj odrobinę wody, dużą ilość koperku i duś pod pokrywką dopraw dodaj słodkiej śmietany i gotowe:)

Klopsiki!!

25 paź 2016 - 16:05:18

Cytat
edekzkrainykredek2
ja bym poleciła ci przygotować je dzień wcześniej aby nabrały smaku:) miesko wg uznania przypraw uformuj pulpeciki podsmaż z każdej strony, dodaj odrobinę wody, dużą ilość koperku i duś pod pokrywką dopraw dodaj słodkiej


Ta wodę co mam dodać do podsmazonych pulpecików to ma być ciepła zimna bulion ?

Klopsiki!!

25 paź 2016 - 16:09:16

ja dodaję gorąca wodę, jak ja dodasz do dobrze podsmażonych pulpecików to uzyskasz fajny smaczek:)nie dodawaj bulionu to niepotrzebne i będziesz miałą baze do sosu , dodaj tyle aby siegała do większej połowy pulpetów:)

Klopsiki!!

25 paź 2016 - 16:15:42

Cytat
edekzkrainykredek2
ja bym poleciła ci przygotować je dzień wcześniej aby nabrały smaku:) miesko wg uznania przypraw uformuj pulpeciki podsmaż z każdej strony, dodaj odrobinę wody, dużą ilość koperku i duś pod pokrywką dopraw dodaj słodkiej


Ta wodę co mam dodać do podsmazonych pulpecików to ma być ciepła zimna bulion ?

A co dodajesz do mięsa?

Klopsiki!!

25 paź 2016 - 16:25:55

do mięsa sól pieprz gałka muszkatołowa czosnek, dodajesz wg własnego smaku:) i w zależności jakie mięsko będziesz robiła, duś je długo na małym ogniu i dużo koperku:)

Klopsiki!!

25 paź 2016 - 16:29:52

robisz tak ;
mielone
cebulka podsmażana
jajko
przyprawy sól pieprz tao tao sos do smaku
bułka tarta do srodka mielonego
To wszystko wymieszać i wyrabiać małe kuleczki i wzucać na goracą wodę jak wypłyną to wyjąć , potem robisz sos i wszystko razem wymieszasz.

Klopsiki!!

25 paź 2016 - 17:09:00

ja uformowane klopsiki obtaczam lekko w mące i dopiero obsmażam

Klopsiki!!

25 paź 2016 - 17:14:46

Cytat
agata74
ja uformowane klopsiki obtaczam lekko w mące i dopiero obsmażam
no też tak można ale ona chciała do sosu czyli w sosie .

Klopsiki!!

25 paź 2016 - 17:17:42

Cytat
banach
Cytat
agata74
ja uformowane klopsiki obtaczam lekko w mące i dopiero obsmażam
no też tak można ale ona chciała do sosu czyli w sosie .
i ja potem takie wkładam do sosu z duza iloscia swiezego koperku

Klopsiki!!

25 paź 2016 - 18:12:04

Mnie moj zaskoczyl ze nie zamowil kateringu jak obiecal i mam cos ugotowac na 6 osob. W 3 godziny. Kupilam duzego kurczaka i upieklam calego w przyprawach. Do tego pieczone ziemniaczki w tym samym piekarniku. Wygladalo super. Kurczaka nafaszerowalam warzywami. W sumie pol h roboty i 1,5 pieczenia. Polecam

zweryfikowana
Posty: 136
Ostrzeżenia: 1/5

Klopsiki!!

25 paź 2016 - 21:15:42

Tak się składa,że w niedzielę wyprawiałam swoje urodziny i robiłam klopsiki w sosie smietanowo-koperkowym :)
Przygotowałam sos z klopsikami dzień wcześniej żeby nabrał smaku. Mieso kupiłam z łopatki i szynki. 0,5 kg mięsa przyprawiłam sola i pieprzem, i troszeczkę czosnku granulowanego dodałam 1 jajko, pół cebuli drobno pokrojonej i okolo 4 łyżek bułki tartej (możesz dodać pół bulki wczesniej namoczonej w wodzie i wtedy 2 łyżki bułki tartej ja nie mialam zwyklej więc dodałam sama tartą). Wyszytko wymieszałam i zrobiłam małe kuleczki które lekko podsmazyłam na patelni.
Sos: zagotowałam 0,5 litra wody dodałam płaską łyżeczkę soli 3 kulki ziela angielskiego i 2 listki laurowe, starłam na grubych oczkach jedna srednią marchewkę i dodałam wraz z podmsamożonymi klopsikami do gotujacej wody i gotowałam ok 10-15min na małym ogniu. W między czasie rozrobiłam 100ml słodkiej śmietany w kartoniku 12% z pełną łyżką mąki i 4 łyżkami wody. Jak już klopsiki były dobre przełożyłam je do innego naczynia a wywar zaciągnełam rozrobioną śmietaną energicznie mieszając żeby nie powstały grudki. Na koniec dodałam koperek dość dużo bo bardzo lubie. Zagotowałam doprawiłam jeszcze solą i pieprzem do smaku i na koniec ponownie włożyłam klopsiki żeby przeszły sosem :) (podałam z ziemniakami i buraczkami)
Wszystkim smakował sos jak i klopsiki :D oczko



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-25 21:20 przez _Sylwia88_.

niezweryfikowana
Posty: 341
Ostrzeżenia: 5/5

Klopsiki!!

17 lis 2016 - 12:43:50

Ja lubię klopsiki z mielonego mięsa indyka i z kaszą jaglaną. Są delikatniejsze i nie takie suche.

Klopsiki!!

24 lis 2016 - 16:16:34

ja rzucę trochę klasyką, ale chyba takie przepisy są najlepsze. pulpeciki w sosie śmietanowym albo w sosie pomidorowym. przygotowanie obu banalnie proste, do mięsa dodać cebulę, czosnek i przyprawy, wrzucić do multicookera (kupiłam niedawno na promocji redmonda, mega szybko się w nim robią posiłki i jest prosty w obsłudze), zalać śmietaną albo koncentratem, pół godziny i gotowe. mieszać i pilnować nie trzeba, a będzie mega aromatyczne

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ciasta bez pieczenia