Obecnie rozmawiamy o:

Monitoring domu

gorący temat

Meble do sypialni

dzisiaj o 18:50

Treningi i dieta keto

dzisiaj o 14:02

Pediatra Kielce

dzisiaj o 13:29

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak zrobić bigos?

10 cze 2016 - 10:11:43

Mam taaaaką ochotę na bigos, że chyba pierwszy raz w życiu go zrobię:)
Macie jakieś sprawdzone przepisy, wskazówki? dodajecie grzyby lub pieczarki? pomidorki z puszki?
w ogóle wolicie ze słodkiej czy kiszonej kapusty? a może mieszacie je?
Help! moja zachcianka jest silniejsza ode mnie, wiem że w necie pełno przepisów ale szukam jakiś sprawdzonych wskazówek, żeby był pyszny;)

Jak zrobić bigos?

22 cze 2016 - 12:17:59

też szukałam i znalazłam taki szybki i smaczny z młodej kapusty na youtube :D


Jak zrobić bigos?

22 cze 2016 - 12:25:48

ja to bigos tylko na Boże Narodzenie robię, z grzybami i suszonymi śliwkami koniecznie, bez pomidorów, kapusta kiszona + biała, no i mnóstwo przypraw :)

Jak zrobić bigos?

25 sie 2016 - 09:41:52

ja wolę robić tradycyjny staropolski ;d przepis znalazłam tu:
http://wladca-smaku.pl/przepis-na-bigos/

Jak zrobić bigos?

25 sie 2016 - 09:50:45

Dobra kapusta kiszona to podstawa. Aby była dobrze ukiszona, a nie zalatująca octem. Pieczarki do bigosu to zbrodnia. Tylko suszone grzyby (wcześniej trzeba je namoczyć)i parę śliwek suszonych ewentualnie powidła śliwkowe (jedna czubata łyżka). Pomidory nie do bigosu. Pomidory to do zwykłej kapuchy którą ludzie górnolotnie nazywają bigosem.

Jak zrobić bigos?

25 sie 2016 - 10:47:42

Cytat
alicja70
Dobra kapusta kiszona to podstawa. Aby była dobrze ukiszona, a nie zalatująca octem. Pieczarki do bigosu to zbrodnia. Tylko suszone grzyby (wcześniej trzeba je namoczyć)i parę śliwek suszonych ewentualnie powidła śliwkowe (jedna czubata łyżka). Pomidory nie do bigosu. Pomidory to do zwykłej kapuchy którą ludzie górnolotnie nazywają bigosem.

moja mama zawsze dodaje troszkę pomidorów, ze śliwką nie próbowałam ale chyba się skuszę następnym razem

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 2/5

Jak zrobić bigos?

26 wrz 2016 - 09:16:43

Ja robię własnie z takiej młodej kapusty-pyszny!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Gdzie zjeść w Warszawie na strówce?