Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Naleńsniki

12 lut 2016 - 14:06:23

Zastanawiam się jak zrobić dobre naleśniki. Nigdy tego nie robiłem. W internecie jest wiele przepisów lecz jakoś im nie ufam. Mogłybyście napisać jakie kroki podjąć ażeby wyszły smaczne naleśniczki? :)

Naleńsniki

12 lut 2016 - 14:43:33

Mleko, jajka, mąka. Ja dodaję jeszcze trochę proszku do pieczenia i sody oczyszczonej - są wtedy delikatne i puszyste :)
Nie napisałam proporcji, bo zawsze robię wszystko 'na oko' :)

Ważne, żeby konsystencja nie była za gęsta ani zbyt lejąca się...


Powodzenia :)

Naleńsniki

12 lut 2016 - 14:46:04

Na okolo 10 sztuk:

1 szklanka mąki
2 jajka
1 szklanka mleka
3/4 szklanki wody (najlepiej gazowanej)
szczypta soli
3 łyżki masła lub oleju roślinnego





Mąkę wsypać do miski, dodać jajka, mleko, wodę i sól. Zmiksować na gładkie ciasto. Dodać roztopione masło lub olej roślinny i razem zmiksować (lub wykorzystać tłuszcz do smarowania patelni przed smażeniem każdego naleśnika).
Naleśniki smażyć na dobrze rozgrzanej patelni z cienkim dnem np. naleśnikowej. Przewrócić na drugą stronę gdy spód naleśnika będzie już ładnie zrumieniony i ścięty.
Mozesz dodać lyzkę cukru :)

Jesli chcesz jakies inne, nie pszenne, to też mam duzo fajnych przepisów, na np. kukurydziane, lub pelnoziarniste albo owsiane :)

pozdrawiam :)

Naleńsniki

12 lut 2016 - 15:27:22

W naleśnikach żadnej filozofii nie ma ;] więc nie rozumiem co tu możesz nie ufać.

Naleńsniki

12 lut 2016 - 17:15:49

mleko, mąka, jajka, szczypta soli i cukru, jakiś aromat. Jeśli chcesz, żeby były inne możesz dodać kakao/wiórki kokosowe.
Wszystko na oko, mieszam trzepaczką do jajek, zawsze wychodzą :)

Naleńsniki

12 lut 2016 - 18:13:30

Koleżanki, serdecznie dziękuję :)

Najbardziej pomocny jest post wiewiórki, w nim bowiem znalazłem proporcje.

Na oko mi zbyt wiele nie mówi :)

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Naleńsniki

12 lut 2016 - 21:49:37

Cytat
olowki
Na oko mi zbyt wiele nie mówi :)

Na oko tj. bach bach trochę tego i owego, ciach ciach wymieszać i dawaj na patelnie, raz raz i naleśnik.
Przepis: mąka, jajka, mleko, olej. Wszystko bach ... naleśnik ;)

Naleńsniki

12 lut 2016 - 21:59:25

Wsyp do miski mąkę,szczyptę soli,szczyptę cukru,dodaj żółtko,białko też ale wcześniej ubij,mleko,odrobinę kefiru,można wody mineralnej gazowanej,to wymieszaj mikserem na wolniejszych obrotach.Jeśli robisz z serem i np na słodko to jak zawiniesz naleśniczka to lekko go jeszcze obsmaż na odrobince masełka,do tego łyżka śmietany...pycha!!!

Naleńsniki

12 lut 2016 - 22:59:13

Brałam przepis z neta i od babci. Za każdym razem wychodzą ale nie dobre :/

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Naleńsniki

13 lut 2016 - 00:18:34

Cytat
olowki
Koleżanki, serdecznie dziękuję :)

Najbardziej pomocny jest post wiewiórki, w nim bowiem znalazłem proporcje.

Na oko mi zbyt wiele nie mówi :)
Gdy ja się tego uczyłam,doświadczona starsza koleżanka z pracy podpowiedziała mi taki sposób: mleko połączyć z przegotowaną ciepłą wodą w stosunku 1:1. Naleśniki z samym mlekiem lubią się "łamać". Natomiast jeżeli dodamy zimne mleko, to mąka gorzej się rozprowadza. Ja także robię "na oko" ale ostatecznie ciasto powinno mieć konsystencję gęstej śmietany. Gdy jest za rzadkie, po prostu dosypuję mąki do uzyskania właściwej konsystencji.

Naleńsniki

14 lut 2016 - 11:45:07

połowę mleka , do tego mąki wsypując w trakcie mieszania dwa jajka. olej wlewamy do tego jeden duży łyk.
Zarabiamy ciasto -mieszając i delikatnie dokładamy mąki . Troszke soli -kapka.
Naleśnikowe ciasto musi być jak lekko gęsta farba .

zweryfikowana
Posty: 639
Ostrzeżenia: 1/5

Naleńsniki

26 lut 2016 - 18:05:47



a takie z masą z orzeszkami? helio ma dobre masy, a dzięki temu mozna zaoszczędzić czas.

niezweryfikowana
Posty: 17
Ostrzeżenia: 3/5

Naleńsniki

21 wrz 2016 - 13:12:02

Naleśniki to najprostsze danie na świecie;) Uwierz mi, nie ma nic skomplikowanego w ich przygotowaniu. Zależy ile placków potrzebujesz, ale na ok 8-10 ja mam sprawdzoną recepturę: 2 szklanki mąki, 2 szklanki mleka, pół szklanki cukru, 2 łyżki oleju. Wszystko miksujesz i smażysz na rozgrzanej patelni (już bez oleju). Powiem ci, że ja wolę takie mniej słodkie ciasto, bo zazwyczaj naleśniki u nas je się z masłem orzechowym z (bez cukru, glutenu, soi) albo z dżemami truskawkowymi lub malinowymi, które już same w sobie są bardzo słodkie, więc nie ma sensu też przesadzać ze słodzeniem ciasta ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-21 13:27 przez moderator.

Naleńsniki

21 wrz 2016 - 13:23:46

Czy tylko ja uwazam ze facet ktory robi naleśniki to jest nawet słodkie :D

Naleńsniki

21 wrz 2016 - 13:28:38

No i przepadłam. Na jutro na śniadanie będą naleśniki! :D

Ja wrzucam jedno jajko, mąkę, zalewam to mlekiem - tak, żeby swobodnie można było po zmiksowaniu wlać na patelnię, dorzucam szczyptę soli i już :D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dobre, proste, tanie obiady?