Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak zrobić grzańca

31 sty 2016 - 18:22:10

Podzielcie się przepisem na dobrego grzańca. Za chwilę wpada do mnie koleżanka, chciałyśmy wypić coś dobrego ale szczerze mówiąc nigdy nie robiłam grzańca, jakiego wina najlepiej użyć, co dodać i w jakich proporcjach? ;) wiem, że w internecie jest pełno przepisów ale potrzebuję sprawdzonej receptury gotuje

Jak zrobić grzańca

31 sty 2016 - 18:33:45

Ja robię z reguły z wina wytrawnego, dodaje odrobinkę cukru, goździki, pomarańcze. Co kto lubi ;) moze byc tez cynamon, trochę imbiru. Podgrzewam to razem na małym ogniu. Ważne by tego nie zagotować :)

Jak zrobić grzańca

31 sty 2016 - 18:34:14

Polslodkie albo slodkie czerwone wino, gozdziki, pomarancza, albo suszone sliwki. Z przyprawa do piernika tez jest smaczne.
Albo biale z limonka, albo cytryna i listkami miety.
Nie dopusc do ugotowania sie wina.

zweryfikowana
Posty: 685
Ostrzeżenia: 2/5

Jak zrobić grzańca

31 sty 2016 - 18:48:49

A ja zamiast grzańca polecam gorącą czekoladę :) przepis: kupić 2 czekolady (ja lubię wedel), jedną gorzką a drugą mleczną (albo jak kto woli) wlać mleka do garnka podgrzewać razem z połamaną czekoladą aż do rozpuszczenia się czekolady. Proporcje to mnie więcej (na jedną porcję): 170 ml mleka, 2,5 rządka czekolady mlecznej i 1,5 rządka czekolady gorzkiej. Mniam mniam :)

Jak zrobić grzańca

01 lut 2016 - 13:41:25

@niebieskieniebo89 i jak Ci wyszedł ten grzaniec?
jak długo podgrzewacie wino? mi jakoś grzaniec nigdy nie wychodził :(

Jak zrobić grzańca

01 lut 2016 - 13:48:36

Chwile sie podgrzewa, żeby nie dopuścic do zagotowania.
Zawsze wychodzi, to nic trudnego :)

Jak zrobić grzańca

01 lut 2016 - 14:15:22

Grzaniec galicyjski najlepszy!
Dodaje kilka goździków i cynamon podgrzewam i nalewam do glinianego kubeczka :) Wrzucam plasterek pomarańczka i pije :)

Jak zrobić grzańca

13 sty 2017 - 23:04:27

mniam na zimowe wieczory

gotuje

Jak zrobić grzańca

21 lut 2017 - 18:10:33

a próbowałyście grzańca z cydru? ja piłam, chyba z cydrem meli melum - on nie taki słodki jest, z dodatkami, pomarańczą, jabłkiem.....suuuper smak!

Jak zrobić grzańca

30 gru 2020 - 12:42:16

wina grzanego nie piłam, ale piwo owszem, lecz nie posmakowało mnie. Od tamtego czasu nie spożywam napoi wyskokowych.
Za to kupiłam do ogrodu palenisko ogrodowe takie jak te: palenisko ogrodowe Lubimy grzać się przy ogniu i miło spędzać czas relaksując się. Szczerze polecam!!!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Tłusty czwartek pączki,faworki szaleństwo