Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zupy przepisy

20 mar 2015 - 14:04:26

Kochane, nie mam pomysłu na smaczną zupę, podzielicie się sprawdzonymi przepisami? gotuje
Chętnie poznam nowe smaki, może jakieś propozycje na zupy- kremy? ;)

niezweryfikowana
Posty: 117
Ostrzeżenia: 6/5

Zupy przepisy

25 mar 2015 - 09:00:24

Uwielbiam! Zupy krem są mistrzowskie :P Jak dla mnie krem z kalafiora, brokuła, dyni, ciecierzycy mmm :D plus grzanki :) Oczywiście podstawowe kremy potrafiłam robić już dawno, ale dopiero ostatnimi czasy postanowiłam zabrać się za bardziej ambitne przepisy stąd: https://www.maxkuchnie.pl/przepisy/zupy/zupa-krem/ i powiem szczerze, że jak pysznie wyglądają tak i pysznie smakują :) Spróbuj sobie, myślę, że i Ciebie uwiodą :)

Zupy przepisy

26 mar 2015 - 10:28:00

zupa krem z dyni i marchewki! Moja ulubiona! Dodajesz imbir i troszkę papryczki chilli :) Wyśmienita! Ja zazwyczaj potem dodaję kleks z jogurtu naturalnego ;P gotuje pycha!

Zupy przepisy

26 mar 2015 - 10:42:19

Ja uwielbiam czosnkową i brokułową. :)

Zupy przepisy

26 mar 2015 - 10:47:09

Zupa cebulowa, krem z pomidorów z mozarellą, ogólnie zupu kremy pycha :)

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Zupy przepisy

26 mar 2015 - 10:47:16

lubie krem z dyni z imbirem, dobrze zrobiony żurek, zalewajkę, barszcz ukraiński, ale ten prawdziwy, bez octu.

Zupy przepisy

26 mar 2015 - 10:47:35

Cytat
Onyksowa
Ja uwielbiam czosnkową i brokułową. :)

a czosnkowa to jak?

Zupy przepisy

26 mar 2015 - 10:51:10

Czosnkową robię z ziemniakami, żeby była gęsta. Podaję ją z grzankami, posypaną żółtym serem. Jadłam taką w Czechach i bardzo mi posmakowała. :)

Zupy przepisy

26 mar 2015 - 10:59:05

Cytat
Onyksowa
Czosnkową robię z ziemniakami, żeby była gęsta. Podaję ją z grzankami, posypaną żółtym serem. Jadłam taką w Czechach i bardzo mi posmakowała. :)

Dużo dajesz tego czosnku?, przeciskasz?, kroisz?, jako krem?

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Zupy przepisy

26 mar 2015 - 11:01:44

Cytat
Onyksowa
Czosnkową robię z ziemniakami, żeby była gęsta. Podaję ją z grzankami, posypaną żółtym serem. Jadłam taką w Czechach i bardzo mi posmakowała. :)
przesmażasz czosnek wcześniej?

Zupy przepisy

26 mar 2015 - 11:05:05

@MarikaMarikowa Czosnek drobno siekam i wrzucam chwilę na patelnię z odrobiną rozgrzanego masła, cały czas mieszając, by czosnek się nie przypalił. Czosnku daję dużo (całą główkę a nieraz więcej), bo gdy dodasz do tego ziemniaki i wszystko razem potraktujesz blenderem, smak czosnku ginie.

Zupy przepisy

26 mar 2015 - 11:10:36

Cytat
Onyksowa
@MarikaMarikowa Czosnek drobno siekam i wrzucam chwilę na patelnię z odrobiną rozgrzanego masła, cały czas mieszając, by czosnek się nie przypalił. Czosnku daję dużo (całą główkę a nieraz więcej), bo gdy dodasz do tego ziemniaki i wszystko razem potraktujesz blenderem, smak czosnku ginie.

dzięki, zapodałaś mi pomysł na jutro ;)

Zupy przepisy

26 mar 2015 - 11:15:11

@MarikaMarikowa zupę możesz zabielić serkiem topionym. Nadaje jej delikatniejszy smak. :)

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Zupy przepisy

26 mar 2015 - 11:16:26

Super. Zazwyczaj jak jest zjazd rodzinny to gotowanie spada na mnie i juz brakowalo mi pomyslow. A co jeszcze dajezz oprocz czosnku i ziemniakow? Warzywa, miesko, wywar? Marchewka seler pietruszka czy bez? Mi tu jakos por podchodzi, i moze by pod ten ser rzucic troche drobno pokrojonej szynki parmenskiej, czy lepiej nie kombinowac?

Zupy przepisy

26 mar 2015 - 11:18:44

Tą czosnkową można jeszcze serem potraktować i zapiec w piekarniku nie?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

KARKÓWKA , wasze ulubione przepisy