Obecnie rozmawiamy o:

Reklama - pomóżcie;)

gorący temat

Pediatra Kielce

godzinę temu

Ginekolog Rzeszów

godzinę temu

Budowa domu

dzisiaj o 9:28

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Za niecały miesiąc moja mama obchodzi 50te urodziny. Zawsze było u nas krucho z kasą i nie urządzałyśmy imprez, ale w tym roku mama postanowiła: "robimy party". Jako część prezentu urodzinowego przygotowuję część kulinarną i zamierzam przyrządzić przekąski, przystawki, bo wygląda to o wiele fajniej niz pieczeń, zurek etc.

Znalazłam kilka fajnych przepisów, które zamierzam przetestować w ciągu najbliższych tygodni, co myślicie, coś probowalyście, coś możecie polecić? :)

sałatka grecka,
szałot śląski mojej mamy,
sałatka makaronowa z tuńczykiem,
sałatka z brokułami, serem feta i kurczakiem.

rolada szpinakowa z łososiem - muszę wypróbowac wygląda pięknie i pysznie.
pizzowe muffinki
Wieżyczki z naleśników,

do tego kanapeczki z bagietek z różnymi nadzieniami,
tortilla pokrojona jak naleśniczki z kurczakiem,
szaszłyki (z piekarnika, są przepyszne).

Do tego wiadomo talerz z serami, szyneczkami, śledzik, ogórek kiszony.

polecicie coś fajnego? :)

zweryfikowana
Posty: 1.349
Ostrzeżenia: 1/5

To nie będzie normalnego obiadu oprócz tego co wymieniłaś?
Wiesz, pewnie rodzina to nie same młodziki, które zjedzą sałatkę, kanapeczkę i przegryza ogórkiem do wódki i się mogą tak bawić do rana..

Propozycje wydaja mi się ok, tylko pomyśl może czy reszta rodziny/znajomych nie chciałaby posilić się też czymś innym niż tylko przystawkami..

Właśnie w tym leży sedno, bo to sa znajomi mamy "z młodą duszą" i nie będą siedzieć do rana, raczej max do 1 w nocy.

zastanawiałam się nad takim głównym daniem, ale o tym musze porozmawiac z mamą, a na razie pytam się o takie przekąski ;)

Taaaaaak! Salatka gyros! Albo takie roladki z lososiem.

Jak robisz sałatkę gyros? ;>
Jest milion przepisów i składnikow, ja też za każdym razem robię inaczej :P

Na takie liczniejsze imprezy, robię zazwyczaj - jakieś potrawki mięsne typu "strogonof", "bogracz", klopsiki w sosie pomidorowym - to tak na ciepło. Przyrządzam również kolorowe kotlety z piersi z kurczaka, papryką i pieczarkami - są pyszne na ciepło, jak i na zimno. Wszelkiego rodzaju sałatki.

Bogracz :) moja mama świetny robiła ;) a menu masz świetne uwielbiam sałatkę brokułami i fetą ;)

Cytat
SunFlower23
Jak robisz sałatkę gyros? ;>
Jest milion przepisów i składnikow, ja też za każdym razem robię inaczej :P
wiec tak: robie warstwami. I na dno miski usmazony w gyrosie kurczak. Na to pekinka, posmarowac majonezem, na to ogorek kiszony, ketchup, cebula, majonez, kukurydza, ketchup i na wierzch pekinka.

Cytat
corkachaosu
Cytat
SunFlower23
Jak robisz sałatkę gyros? ;>
Jest milion przepisów i składnikow, ja też za każdym razem robię inaczej :P
wiec tak: robie warstwami. I na dno miski usmazony w gyrosie kurczak. Na to pekinka, posmarowac majonezem, na to ogorek kiszony, ketchup, cebula, majonez, kukurydza, ketchup i na wierzch pekinka.
ja robię tak samo :) moja siostra jeszcze dodaje czosnek albo zamiast majonezu sos czosnkowy

Z sosem czosnkowym nie jadlam, ale na pewno tez pycha. serce

zweryfikowana
Posty: 1.349
Ostrzeżenia: 1/5

Ja z sałatek mogę polecić jeszcze taką http://planeta-smaku.blogspot.com/2013/05/wiosenna-saatka-z-tortellini.html
Na każdej domówce, której jestem ta sałatka króluje :)

A na deser banany w ciescie albo ciasto szpinakowe albo jablecznik.

Też jestem za tym, żeby jednak jakieś "konkretne" danie na ciepło zrobić, np. na swoje urodziny przygotowałam skrzydełka panierowane (panieruje się tak jak kotlety - jajko i bułka, potem na tłuszcz) z sosem chrzanowym (majonez, śmietana, chrzan, pieprz, trochę soli i soku z cytryny). Bardzo ładnie wyglądają te roladki szpinakowe, muszę kiedyś wypróbować :)

Cytat
corkachaosu
A na deser banany w ciescie albo ciasto szpinakowe albo jablecznik.
a do bananów czekolada :D ostatnio jadłam banany grillowane oblane czekoladą serce

Taaa róbcie mi smaka bananami i czekolada i bóg wie co jeszcze!
Deserami się nie zajmuję, bo nie lubię ich robić.


Idę do sklepu po banany, czekoladę lody i bitą śmietanę. No dzięki:P

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

nietypowe drinki