Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jakie menu na chrzciny?

07 cze 2014 - 22:54:59

Niedługo chrzciny dziecka mojego brata, i jego żona zastanawia się nad menu. I w jej imieniu pytam co polecacie?

Jakie menu na chrzciny?

07 cze 2014 - 23:25:00

Tradycyjne jedzenie jakieś.

Jakie menu na chrzciny?

07 cze 2014 - 23:54:12

W dzisiejszych czasach chrzciny czy komunia to takie "małe wesele" wiec jedzenie powinno być podobne. No chyba że preferują owoce morza no to niech idą w to.

zweryfikowana
Posty: 239
Ostrzeżenia: 1/5

Jakie menu na chrzciny?

08 cze 2014 - 08:20:21

Moja siostra w tamtym roku jak wyprawiala chrzciny,z braku miejsca postanowili zrobić chrzciny na ogrodku.Menu nie bylo jakieś wyszukane,ot kielbaski z grilla,piersi z kurczaka jakies karkowki kaszanki i inne takie miesiwa.Do tego surowki,cos na slodko i ogolnie powiem ci ze wyszlo super.Jak ktos ma ogrodek to mysle ze to dobry pomysl.
A tak w innych sytuacjach to mysle ze tradycyjne menu by pasowalo.W internecie mozna znaleźć rozne propozycje,wystarczy poszukac.

Jakie menu na chrzciny?

08 cze 2014 - 08:53:18

Ale problem - obiad podac w miarę tradycyjny by trafic we wszystkie gusta - dwudaniowy, najpraktyczniejszy rosolek a pozniej jakies mięsiwko z ziemniaczkami mlodymi i suróweczką. Pozniej kawka/herbata i deser - tort i lody. Oczywiście jakieś sałatki i inne "podjadacze" :)

Jakie menu na chrzciny?

08 cze 2014 - 08:59:21

Ja robie chrzciny za 2 tygodnie synkowi i się nie spinam - same swojaki, więc beda ze 3 salatki i grill. Na grillu dla kazdego cos dobrego - kurczak, kielbaski, kaszanka, karczek, boczek, szaszlyki i cukinia. Nie rozumiem tych wystawnych przyjec na takie okazje, przeciez to jest dzien mojego dziecka a ono akurat na pewno bedzie bardzo przejete tym co bedzie do jedzenia :D

Jakie menu na chrzciny?

08 cze 2014 - 10:08:04

tez mysle ze grill jest bardzo fajna opcja, tanio i smacznie. Do tego jakies surowki i kazdy sie naje. O ile maja ogrodek

Jakie menu na chrzciny?

08 cze 2014 - 10:23:30

to wsyzstko zalezy od rodziny i od przyjętych zwyczajów ;) u mnie grill na chrzciny po prostu by nie przeszedł ;)

ja proponuje obiadek- czyli najlepiej rosół i np. 2 rodzaje mięs do wyboru, jakiś filet z kurczaka np. dewolaj albo roladki, i do tego tradycyjnie schabowy, surówki 2 do wyboru, ziemniaczki albo kluski śląskie ;) potem deser- tort i kawa/ herbata i potem już jakaś przekąska ale na ciepło, np żeberka? i lody ;)

zweryfikowana
Posty: 367
Ostrzeżenia: 1/5

Jakie menu na chrzciny?

08 cze 2014 - 10:37:56

rosol, 2 danie - ziemniaki - kotlet (mieso do wyboru) surowki,
wiadomo jakies jajka, sledzie salatki czy pokrojone mieso i ciasto powinny byc na stole caly czas, potem moze barszcz i krokiety, moze jakis gulasz w chlebie w odstepie czasowym zeby jesc cieple :)

Jakie menu na chrzciny?

08 cze 2014 - 10:50:08

Nic ciężkiego, tłustego, ciężkostrawnego - jest lato i takie jedzenie każdego uśpi i zamuli. Najlepiej byłoby na początek podać jakąś zupę krem, na drugie np. piersi z kurczaka z grilla, kilka dosłownie młodych ziemniaczków i dużo wiosennych sałatek ;) Może jakieś efektowne koktajle owocowe?

Jakie menu na chrzciny?

08 cze 2014 - 11:04:21

Myślę że zupka to tradycyjny rosołek do tego lekki filecik z kurczaka i tak jak dziewczyny mówią dużo świeżych surówek :) na stole sporo owoców, sałatek (np z kurczakiem, ryżem i słonecznikiem - lekka i pożywna) i lekkie wiosenne ciasta z owocami (np na biszkopcie z kremem i truskawkami zalane galaretką, lub jakieś drożdżowe z rabarbarem czy innymi owocami) :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-08 11:06 przez Marteczka91.

Jakie menu na chrzciny?

08 cze 2014 - 11:15:16

Ktoś tu wpadł na pomysł z grillem,myślę,że udana opcja,jeśli ma dom z ogrodem. Do tego jakieś sałatki,kawa,herbata ,ciasto i tort.

A jak nie, to tradycyjnie: rosół, i kilka mięsiw do wyboru i też surówki,sałatki,napoje i ciasta.Nie ma co kombinować za dużo,ja bym jednak została przy opcji grilla,jeśli ma taką możliwość.

Jakie menu na chrzciny?

08 cze 2014 - 11:22:55

Cytat
Sasasanka
Ktoś tu wpadł na pomysł z grillem,myślę,że udana opcja,jeśli ma dom z ogrodem. Do tego jakieś sałatki,kawa,herbata ,ciasto i tort.

A jak nie, to tradycyjnie: rosół, i kilka mięsiw do wyboru i też surówki,sałatki,napoje i ciasta.Nie ma co kombinować za dużo,ja bym jednak została przy opcji grilla,jeśli ma taką możliwość.

Dokładnie grill to też dobra sprawa :) jeśli tylko jest ogródek. Jeśli masz dzieci w rodzinie to będą mogły też wybiegać się na świeżym powietrzu zamiast kisić w domu :)

Jakie menu na chrzciny?

08 cze 2014 - 19:34:39

Cytat
Dinka1985
Ale problem - obiad podac w miarę tradycyjny by trafic we wszystkie gusta - dwudaniowy, najpraktyczniejszy rosolek a pozniej jakies mięsiwko z ziemniaczkami mlodymi i suróweczką. Pozniej kawka/herbata i deser - tort i lody. Oczywiście jakieś sałatki i inne "podjadacze" :)
u Ciebie może tak jest...u mnie np rosołu nikt by nie zjadł, flaków tym bardziej.. ziemniaków też np moje młodsze rodzeństwo nie je, w dalszej rodzinie też nie. Więc jak są rodzinne przyjęcia to trzeba trochę pomyśleć nad menu

Jakie menu na chrzciny?

08 cze 2014 - 19:44:57

Większość osób jada tradycyjne obiady,nie każdy ma francuskie podniebienie jak koleżanka wyżej.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

o kuchnia!