Obecnie rozmawiamy o:

grzejnik do łazienki

gorący temat

Opakowania

godzinę temu

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Administrator
Posty: 391

Czekoladowe przepisy i inspiracje :)

14 kwi 2014 - 08:25:51

Dziewczyny!

Dzień Czekolady już za nami (mam nadzieję, że sobotę obchodziłyście go godnie - w święta nie tuczy! :)).

Przedłużmy jednak to piękne święto i podyskutujmy o naszych ulubionych czekoladowych smakołykach! Wrzucajcie czekoladowe zdjęcia, piszcie o swoich ulubionych czekoladach, wrzucajcie czekoladowe przepisy! W poniedziałkowy poranek porządna dawka endorfin, nawet tych wirtualnych, przyda nam się na pewno! :):)


Dzisiaj pogoda nas nie rozpieszcza, za oknem deszczowo, więc ja podam Wam przepis na moją ulubioną, rozgrzewającą gorącą czekoladę. Taka czekolada to MEGA rozpusta, ale od czasu do czasu można sobie pozwolić. ;)

Tabliczkę dobrej, gorzkiej czekolady (może być też pół na pół z mleczną) rozpuszczamy w kąpieli wodnej, dodajemy pół szklanki śmietanki 30% i odrobinę mleka, jeśli czekolada jest za gęsta. Po zdjęciu z palnika do całości dodajemy... wiśniówkę :) Ilość w zależności od upodobań :)

Smacznego!


Czekam na Wasze czekoladowe inspiracje :)

Czekoladowe przepisy i inspiracje :)

14 kwi 2014 - 08:41:21

Ale fajny wątek :) Ja w takim razie wrzucam ciasto z jednego z blogów, robiłam je już kilka razy, zawsze wychodzi świetnie. Jest przy tym totalnie czekoladowe, wystarczy mały kawałeczek, by zaspokoić ochotę na słodycze :) Pycha!

http://www.kwestiasmaku.com/desery/czekolada/ciasto_czekoladowe/przepis.html



Czekoladowe przepisy i inspiracje :)

14 kwi 2014 - 08:53:00

Cytat
kulka04
Ale fajny wątek :) Ja w takim razie wrzucam ciasto z jednego z blogów, robiłam je już kilka razy, zawsze wychodzi świetnie. Jest przy tym totalnie czekoladowe, wystarczy mały kawałeczek, by zaspokoić ochotę na słodycze :) Pycha!

http://www.kwestiasmaku.com/desery/czekolada/ciasto_czekoladowe/przepis.html
wyglada smakowicie :P sprobuje na pewno ! :)

Czekoladowe przepisy i inspiracje :)

14 kwi 2014 - 09:14:20

czekolady w tym ciescie nie ma, ale za to kakao... BLOK! uwielbiam :)

drugim ciastem jest kopiec kreta;) kakaowe ciasto, bita smietana zmieszana z posiekana czekolada.. mniam



co do ulubionych czekolad do milka karmelowa moj nr 1 oraz marabou daim :P

Czekoladowe przepisy i inspiracje :)

14 kwi 2014 - 20:59:24

Ja uwielbiam czekoldowe pralinki, nie pamiętam dokładnego przepisu, bo często improwizuję, ale: pokruszone herbatniczki (najlepiej trochę herbatników i troche biszkoptow), mascarpone, rozpuszczona czekolada lekko ostudzona, potem do lodówki na chwilę, potem robimy kuleczki, obtaczamy w kakao albo cukrze pudrze i gotowe :)

Czekoladowe przepisy i inspiracje :)

14 kwi 2014 - 21:06:04

o masz nawet nie wiedziałam że był dzień czekolady :( uwielbiam czekolady z milki i gorącą chocolate premium z starbucksa, a jak tort to tylko czekoladowy i najlepiej z wiśniami :)

zweryfikowana
Posty: 334
Ostrzeżenia: 1/5

Czekoladowe przepisy i inspiracje :)

07 maj 2014 - 16:37:18

Kocham czekoladę i wypieki mocno czekoladowe :D
Polecam pyszny torcik czekoladowo-truflowy który robiłam niedawno z internetowego przepisu http://www.panitereska.pl/torcik-czekoladowo-truflowy
Bardzo wszystkim smakował i już mam zamówienie na rodzinne spotkanie :)


Czekoladowe przepisy i inspiracje :)

07 maj 2014 - 16:45:32

ja lubię jak moja babcia robi tort makowy z czekoladą pycha!

Czekoladowe przepisy i inspiracje :)

08 cze 2014 - 11:34:25

Moje ciasto z dzieciństwa :) już o nim praktycznie zapomniałam a w tym roku na Wielkanoc mama mi go upiekła! :) Czekoladowe ciasto z masą i kokosem serce mniaaam



niezweryfikowana
Posty: 341
Ostrzeżenia: 5/5

Czekoladowe przepisy i inspiracje :)

18 cze 2014 - 10:01:35

Może to nie taki typowy przepis ale raczej inspiracja: aby umilić moim łasuchom życie to roztapiam czekoladę i przelewam ją do zabawnych silikonowych foremek do lody - np. w kształcie dinozaurów. Moje dzieciaki uwielbiają je i mówią na nie 'dinożałry'.

Czekoladowe przepisy i inspiracje :)

20 lip 2014 - 14:26:37

jeśli ktoś tak jak ja lubi połączenie czekolady i banana to polecam naleśniki
Jeśli chcecie wykonać to tutaj wrzucam link
http://www.niebojem.pl/nalesniki-bananowo-czekoladowe/

Czekoladowe przepisy i inspiracje :)

22 lip 2014 - 15:42:07

Uwielbiam wszystko co z czekoladą. Wczoraj zainspirował mnie przepis znaleziony na stronie https://www.maxkuchnie.pl/przepisy/ciasta-i-desery/muffiny-z-bananami-i-czekolada-622.htmlna babeczki z bananem i czekoladą. Nie uwierzycie jak szybko się robi :) wszystkie składniki "na oko" wrzuciłam do miski, trochę miksowałam i dodałam na końcu banana :) do tego są na prawdę smaczne :) jeden z lepszych przepisów jaki znalazłam serce



niezweryfikowana
Posty: 341
Ostrzeżenia: 5/5

Czekoladowe przepisy i inspiracje :)

25 lip 2014 - 09:37:57

Ulalala, ale pyszne przepisy! Moje ulubione to czekoladowe brownies z malinami oraz czekoladowe muffiny z nadzieniem z serka mascarpone - oba przepisy zmalałam na Kwestii Smaku i już nieraz je wypróbowywałam.

Czekoladowe przepisy i inspiracje :)

26 lip 2014 - 13:50:43

o mamo, a ja na diecie jestem a tu taki wątek aaaaa (rozpacz!)
ale wyglądają super apetycznie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Najsłodsze łyczeczki ever