Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 27
Ostrzeżenia: 2/5

menu na Sylwestra

08 gru 2013 - 22:35:53

Polećcie dobrego szampana na Sylwestra. Jakie dania można przygotować na ten dzień dla 10 osób? Pozdrawiam.

menu na Sylwestra

08 gru 2013 - 22:39:56

Zależy ile pieniędzy chcesz przeznaczyć, czy to impreza "przy stole" czy będzie tylko bufet, jaki będzie styl. Moim prostym i tanim sposobem na imprezy są tarty, np ze szpinakiem smakuje dobrze też na zimno :) Więcej szczegółów to coś doradzę :)

menu na Sylwestra

08 gru 2013 - 22:42:05

Pierwsze co przyszło mi do głowy to tartinki, jakaś fajna sałatka, wiele osób robi też koreczki. To tak do przegryzienia na stojąco.

menu na Sylwestra

08 gru 2013 - 22:42:15

Mama nadzieje,ze pomoge,mam kilka przekasek,ktore u mnie sie sprawdzają.
-roladki,kupuje szparagi w słoiku oraz boczek taki w biedronce w cieńkich paskach,każdą szparage owijam plasterkiem boczku i zapiekam.
-szaszlyki,zazwyczaj patyczej na szaszłyki dziele na 2 mniejsze,nabijam plasterek cebukli,jakas wedline,pieczarkę,papryke,wedle uznania
-koreczki,ser,oliwki,winogron,wedlina
-jajka faszerowane z pieczarkami
Mam nadzieję,ze pomogłam:)

menu na Sylwestra

08 gru 2013 - 22:42:31

ja także chętnie poczytam :)

menu na Sylwestra

08 gru 2013 - 22:45:49

u mnie będzie mały sylwester bo na 6 osób,udka można upiec w piekarniku, raczej każdy lubi, koleżanka mnie namawia na naleśniki po meksykańsku, a reszta to nie wiem jeszcze, może ktoś podać jakiś fajny przepis na sałatkę?

menu na Sylwestra

08 gru 2013 - 22:46:15

Więcej szczegółów.
Polecam sałatkę: ryż ugotowany, kurczaki podsmażony w carry lub kurkumie (dużo kurkumy/curry) i kukurydza z puszki. Pycha.
Albo sałatka gyros. Koreczki, mini kanapki, jakaś zupa ciepła.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-08 22:48 przez corkachaosu.

menu na Sylwestra

08 gru 2013 - 22:46:29

Fajnie smakuje też szynka zawinięta z serkiem chrzanowym almette :)
pikantne skrzydełka a' la KFC.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-08 22:48 przez dziobaczka.

niezweryfikowana
Posty: 704
Ostrzeżenia: 2/5

menu na Sylwestra

08 gru 2013 - 22:48:32

na pewno jedno danie na poczatek ciepłe by sie przydało areszta to przekąski, zakąski,zimna płyta, podam kilka propozycji przeze mnie sprawdzonych
na słodko
babeczki
muffinki
pianki w czekoladzie

na słono
parówki w ciescie francuskim + dipy
pieczarki w ciescie francuskim
bruhetta zapiekana
muszle faszerowane
sliwki w boczku
ze 2 sąłatki tu juz obojetnie jakie
kulki z mięsa mielonego + dip
bagietka faszerowana
nugetsy + sosy
jajka faszerowane
roladki złososia
mini sucharki z serkiem i plasterkami łososia
faszerowana tortilla
Jak wdizisz jest tego mnóstwooo!!!! wszystko pasuje;)

menu na Sylwestra

08 gru 2013 - 22:50:39

corkachaosu a jaką zupe polecasz?

menu na Sylwestra

08 gru 2013 - 22:52:31

Cytat
Nika1664
u mnie będzie mały sylwester bo na 6 osób,udka można upiec w piekarniku, raczej każdy lubi, koleżanka mnie namawia na naleśniki po meksykańsku, a reszta to nie wiem jeszcze, może ktoś podać jakiś fajny przepis na sałatkę?

Jako dodatek do mięs lubię sałatkę z makaronu ryżowego, ogórek, śmietana, majonez, czosnek.. można dodać pierś z kurczaka jeśli ma to być osobne 'danie'
Zupa krem z groszku zielonego plus groszek ptysiowy lub grzanki.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-08 22:54 przez dziobaczka.

menu na Sylwestra

08 gru 2013 - 22:54:20

Cytat
Nika1664
corkachaosu a jaką zupe polecasz?

rosołek albo barszcz czerwony z uszkami, tak do podania nad ranem, żeby pożywić się trochę :)

menu na Sylwestra

08 gru 2013 - 22:54:48

Cytat
Nika1664
corkachaosu a jaką zupe polecasz?

Pytanie nie do mnie, ale polecam cebulową z grzankami (tania i pyszna), krem z brokułów, krem z papryki (zrobiony w wersji pikantnej). Uwielbiam te zupy :)

menu na Sylwestra

08 gru 2013 - 22:56:12

dziękuję za podpowiedzi;)

menu na Sylwestra

08 gru 2013 - 23:03:34

przepis na MEGA sałatkę
sałata, pomidory, ogórki, rzodkiewka, cebula - generalnie co tam lubimy plus podsmażona BEZ przypraw pierś z kurczaka, po usmażeniu pokrojona w plastry. Wszystko mieszamy i zostawiamy BEZ przypraw.

do tego do polania w osobnym naczyniu sos czosnkowy - śmietana, majonez, czosnek, sól pieprz. I to właśnie w tym sosie mają być wszystkie przyprawy, więc ich nie szczędźmy. Prosta, niepozorna a jest MEGA smaczna.

możesz też zrobić sałatkę gyros, zwykłą tradycyjną jarzynową, ja lubię też taką np. ryż, szynka, kukurydza, szczypior majonez - proste, tanie składniki a jest pyszna.

możesz zrobić jakieś pieczone pierożki, parówki w cieście francuskim, małe kanapeczki, koreczki. A na ciepło może rosół żeby alkohol dobrze wchodził?
i przydałoby się jeszcze jakieś inne ciepłe danie, może pieczone podudzia kurczaka + ziemniaki?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak przyprawiacie pieczonego kurczaka?