Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ciasto dla leniuchów:)

18 wrz 2013 - 07:36:15

Wczoraj przy deszczowej pogodzie rozmawialiśmy z koleżankami na przerwie o cieście... dla leniuchów o domowym ciachu ale coś na szybko i nie trudnego. W sklepach niby jest ale nie zawsze świeże i dobre. Jedna z koleżanek wspomniała że jest takie ciasto co to nie trzeba dużo się przykładać a szybko się przyrządza...po prostu LENIWIEC. Dziewczyny czy robiliście je czy faktycznie dobre:)Poproszę o rady oraz przepis?

Ciasto dla leniuchów:)

24 wrz 2013 - 20:19:28

zrób 3 bit jak lubisz słodkości :) też szybkie i proste :)

Ciasto dla leniuchów:)

24 wrz 2013 - 20:25:47

Ja cały dzień się zabieram za zrobienie browniego, ale jakoś nie mogę się zmusić ;p


Ciasto dla leniuchów:)

24 wrz 2013 - 20:32:30

bez zagniatania. potzrebujesz starte soczyste jablka i mieszanka (szklanka kaszy manny, szklanka cukru, szklanka maki) na wysmarowana maslem blache wsypujesz 1/3 mieszanki na to jablka, znowu 1/3mieszanki i jablka, znow mieszanka. na wierzch rzucasz wiorki maslane i pieczesz jak normalny placek w 180st.

Ciasto dla leniuchów:)

24 wrz 2013 - 20:37:14

polecam ciasto na maślance, jest przepyszne a takie proste :)
Składniki:
3 jajka
2,5 szklanki mąki
szklanka cukru
1 cukier waniliowy
szklanka maślanki
3 łyżeczki proszku do pieczenia

Wszystko wkładasz do miski, przez chwilę miksujesz, dodajesz na blachę (wcześniej wyłóż na nią papier śniadaniowy). Dodaj owoce, które lubisz, ja uwielbiam ze śliwkamii a na to kruszonka.
piec w temp. ok 180 stpni przez 45-60 min i gotowe :)

Ciasto dla leniuchów:)

24 wrz 2013 - 20:50:48

igawiga o tez się podpisuję pod ciastem maślankowym.
Ja zawsze wrzucam kawałki czekolady i po upieczeniu posypuję cukrem pudrem- pychota i ta czekoladka.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Ciasto dla leniuchów:)

24 wrz 2013 - 20:54:02

ja robię leniwe babeczki z kajmakiem. Przygotowuje sie 10 minut, piecze się 20, i są przepyszne

Ciasto dla leniuchów:)

24 lut 2014 - 20:45:47

http://poczatkujaca-pani-domu.blogspot.com/2012/06/sernik-bez-pieczenia.html

Ja polecam ten sernik ;) Jest poprostu pyszny! Robiłam w sobotę i cały poszedł w jeden dzień ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jesienne pyszności