Obecnie rozmawiamy o:

kosmetyki samochodowe

gorący temat

Syfilis?

godzinę temu

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Placek marchewkowy

05 sie 2009 - 10:18:31

Ma ktoś sprawdzony przepis na taki placek? Mam ochotę go zrobić, bo kiedyś jadlam i mi bardzo smakował! Jednak znalazłam jakiś przepis w internecie ale chciałabym sprawdzony przez kogoś :) Pozdrawiam i z góry dziekuje :))

Placek marchewkowy

05 sie 2009 - 13:54:50

Ja kiedyś robiłam, ale jakieś dziwne wyszło, więc nie podam przepisu. Ale Pan kashmir082 ponoć jest dobry w te klocki, więc może On by pomógł? :)

Placek marchewkowy

05 sie 2009 - 13:56:54

Cytat
oleczka83
Ja kiedyś robiłam, ale jakieś dziwne wyszło, więc nie podam przepisu. Ale Pan kashmir082 ponoć jest dobry w te klocki, więc może On by pomógł? :)
Pewnie tak :]

Placek marchewkowy

05 sie 2009 - 13:58:34

Cytat
oleczka83
Ja kiedyś robiłam, ale jakieś dziwne wyszło, więc nie podam przepisu. Ale Pan kashmir082 ponoć jest dobry w te klocki, więc może On by pomógł? :)
Ktoś mnie wywołał do tablicy. Sorki, nie pomoge. Pierwsze słysze o takim placku. Do ust bym nawet nie wział :D

Placek marchewkowy

05 sie 2009 - 14:02:38

Cytat
kashmir082
Cytat
oleczka83
Ja kiedyś robiłam, ale jakieś dziwne wyszło, więc nie podam przepisu. Ale Pan kashmir082 ponoć jest dobry w te klocki, więc może On by pomógł? :)
Ktoś mnie wywołał do tablicy. Sorki, nie pomoge. Pierwsze słysze o takim placku. Do ust bym nawet nie wział :D


kashmir ten placek jest bardzo dobry :-) Choc rozumiem ze marchew w tej formie moze nie zachecac:-)

rowniez podlaczam sie pod prosbe o sprawdzony przepis

Placek marchewkowy

06 sie 2009 - 12:16:07

Heheh :) zrobiłam jednak z pewnego przepisu z neta i powiem Wam jedynie PYCHOTKA :) Polecam :)))

niezweryfikowana
Posty: 996
Ostrzeżenia: 2/5

Placek marchewkowy

06 sie 2009 - 12:20:06

moja babcia kiedyś taki robiła, nie jadłam akurat..ale przyglądam się jak robI:. ROBISZ CIASTO JAK NA NALEŚNIKI I WCIERASZ DODATKOWO W TO MARCHEWKĘ. cos takiego ;p
kashmir082 jak jestes taki obcykany w takich ' rzeczach' to podaj mi lepiej przepis na dobra sałatkę, bo pomysły mi się już wyczerpał y.xD



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-08-06 12:24 przez czerwona_mona.

Placek marchewkowy

06 sie 2009 - 12:30:36

Ja mam już wypróbowany i zaraz znajdę zeszyt z przepisami i Ci wyśle :)

Placek marchewkowy

06 sie 2009 - 12:36:00

ja mam przepis na babke marchewkową ;) proste i pyszne. smakuje podobnie jak piernik ;)

jak ktoś by chciał to piszcie. dodam wtedy przepis, bo narazie nie chce mi się szukać xD

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Placek marchewkowy

06 sie 2009 - 12:38:31

uwielbiam ciasto marchewkowe :)
mam przepisa :D jak chesz mogę ci dać
składniki

* 1 i 1/4 szkl. oleju
* 4 jaja
* 2 szkl. drobno utartej marchewki
* 2 szkl. mąki 2 szkl. cukru
* 2 łyżeczki proszku do pieczenia
* 2 łyżeczki cynamonu
* 2 łyżeczki sody szczypta soli
* orzechy
* rodzynki
polewa: czubata łyżka kakao
* 4 łyżeczki cukru łyżeczka masła
* 2 łyżeczki zimnej wody

Jaja utrzeć z cukrem na puszystą masę. Dodawać stopniowo mąkę i olej, na końcu marchew, proszek do pieczenia, sodę, cynamon, orzechy i rodzynki. Piec w temp. 180 st., ok. 40 min. Polewa: wszystkie składniki połączyć i gotować na bardzo małym ogniu aż do rozpuszczenia cukru. Smarować zimne ciasto.


ja zawsze korzystam z tego przepisu
tylko robię polewę cytrynową z torebki :D



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-08-06 12:41 przez CHRUPEK.

Placek marchewkowy

06 sie 2009 - 12:39:41

Cytat
M_a_d_z_i_a
Ja mam już wypróbowany i zaraz znajdę zeszyt z przepisami i Ci wyśle :)

Ja też bym mogła poprosić przepis na priv? Dzięki:-)

Placek marchewkowy

06 sie 2009 - 12:41:07

Ja kiedys robilam i jadlam i smakowal... jak piernik :D najlepiej poszukaj w internecie przepisu

Placek marchewkowy

06 sie 2009 - 12:45:25

PRZEPIS !

Składniki:
3 szklanki utartej marchwi ,
3 szklanki mąki
1 szklanka cukru
1/2 szklanka oleju
1/2 szklanki orzechów
2 łyżeczki cynamonu
2 łyżeczki sody
2 łyżeczki proszku do pieczenia
5 jaj
Wykonanie:
Białka ubić z cukrem, dodać żółtka, po troszku wlewać oleju, a potem mąkę pomieszaną z sodą, cynamonem i proszkiem do pieczenia i dodać jeszcze orzechów. Jeśli ktoś lubi można wsypać trochę bakalii. Wszystko dokładnie wymieszać i wylać do brytfanki. Piec ok.45 minut - tem. 170-180 stopni.
Smacznego !!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dziwne i nietypowe jedzenie, które lubicie.