Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Menu na wesele

03 lut 2013 - 13:54:45

Moja przyjaciółka w tym roku wychodzi za mąż i już planuje przyjęcie, zastanawiamy się jakie menu zaplanować. Jakie dania u was były lub jakie byście chciały na weselu nawet jako goście? Chodzi nam o wszystko, o zupy, dania ciepłe przystawki

Menu na wesele

03 lut 2013 - 14:24:15

Rosół
Jakieś mięso plus ziemniaki i surówka
Żurek/barszcz czerwony

Na przystawki to sałatki, wędliny, sery, ciasta, owoce

Menu na wesele

03 lut 2013 - 14:26:56

menu to właściciel sali proponuje. zazwyczaj kilka wersji w zależności od kwoty jaką będzie chciała zapłacić za osobę.

Menu na wesele

03 lut 2013 - 14:28:27

Cytat
kasiurek
menu to właściciel sali proponuje. zazwyczaj kilka wersji w zależności od kwoty jaką będzie chciała zapłacić za osobę.

Menu na wesele

03 lut 2013 - 14:28:56

ja wychodze za mąż w październiku i chce tradycyjnie. rosół, kluski. na drugie ziemniaki lub kluski śląskie, ze 4 rodzaje mięs do wybory- schabowy, rolada, karczek i cos tam jeszcze. ze 3 rodzaje surówek.
na stolach zimna płyta czyli jakies sałatki, pieczywo, wędliny, śledzie, koreczki jakieś, owoce, ciasta :)
noo i potem ze 3 dania na ciepło... myśle nad jakims gulaszem , potem moze frytki i jakis devolaj a na koniec zurek

Menu na wesele

03 lut 2013 - 14:31:53

Cytat
k0lorowa
Cytat
kasiurek
menu to właściciel sali proponuje. zazwyczaj kilka wersji w zależności od kwoty jaką będzie chciała zapłacić za osobę.

U nasz tez tak bylo. Oni w sumie wiedza najlepiej co podawac w jakiej kolejnosci i w zaleznsci od dlugosci przyjecia ile dań.

Menu na wesele

03 lut 2013 - 14:32:13

u mnie będą: kotlety, dewolaje, klopsy, zrazy, skrzydełka, udka, rosół, potrawka, surówki, jakieś konserwowe (buraczki, ogórki, inne sałatki)

Menu na wesele

03 lut 2013 - 14:33:43

Cytat
thenelly1507
ja wychodze za mąż w październiku i chce tradycyjnie. rosół, kluski. na drugie ziemniaki lub kluski śląskie, ze 4 rodzaje mięs do wybory- schabowy, rolada, karczek i cos tam jeszcze. ze 3 rodzaje surówek.
na stolach zimna płyta czyli jakies sałatki, pieczywo, wędliny, śledzie, koreczki jakieś, owoce, ciasta :)
noo i potem ze 3 dania na ciepło... myśle nad jakims gulaszem , potem moze frytki i jakis devolaj a na koniec zurek

ja też chcę na swoim weselu miec tradycyjne potrawy, moja koleżanka była na weselu gdzie panstwo młodzki przekombinowali menu, miało być nowobogacko i elegancko a goście byli głodni i zjadali same przystawki bo na obiad były potrawy, które nie smakowały większości gości - owoce morza, kawiory, tajska zupa

Menu na wesele

03 lut 2013 - 14:34:35

takie pospolite dania jak wyżej, chyba, że chce cos dla elity typu kawior, krewetki i takie inne to można wymyslac. Ale uważam, że takie dania muszą być aby się w maire najesc i aby bylo dobre, nie każdy lubi wymyslone. A menu powinna byc zaproponowana przez własciciela restauracji

Menu na wesele

03 lut 2013 - 14:34:48

ja polecam zupę węgierską - u mnie była na 2 dzień, pyszna! babeczki zrobiły według mojego przepisu i wyszła genialna.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-03 14:36 przez j_ulka.

Menu na wesele

03 lut 2013 - 14:34:58

Cytat
kasiurek
menu to właściciel sali proponuje. zazwyczaj kilka wersji w zależności od kwoty jaką będzie chciała zapłacić za osobę.
Właśnie właściciel pyta jakie chcą menu i takie robią albo poroponują zastępcze dania jeśli coś jest nie tak

Menu na wesele

03 lut 2013 - 14:35:11

dokładnie,mi też zaprezentował właściciel restauracji parę opcji,a ja sobie wybrałam;)

Menu na wesele

03 lut 2013 - 14:38:29

zupa strogonowa pysznna:) szaszłyki z ryżem, mięsko:) n i barszcz z krokiecikami mięsnymi:)

Menu na wesele

03 lut 2013 - 14:39:01

Z tego co wiem to pracujące tam kucharki potrafią zrobić wszystko :D

Menu na wesele

03 lut 2013 - 14:39:33

u mojego kuzyna bylo tylko przyjecie w restauracji, na przystawke tatar z lososia, zupa krem z borowikow, danie glowne to pieczony dzik (ktorego sam upolowal), na koniec ciasta i czekoladki
do tego rozne trunki
podobalo mi sie, bo bylo prosto i z klasa, ale wiadomo, ze to nie to samo co wielkie wesele
natomiast u innego kuzynostwa byl rosol, zrazy, flaki, barszczyk z pasztecikami, masa salatek i wedlin, udka z kurczaka, de volaille i ciasta, nic bardzo wyszukanego nie bylo, po prostu normalne jedzenie jak na wiekszosci wesel, chociaz bylam tylko na trzech w zyciu :D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Gulasz