Obecnie rozmawiamy o:

Gdzie na wakacje

gorący temat

Odżywka do rzęs

22 minut temu

Ślub 2015 cz. II

27 minut temu

Mocne utrwalenie

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Ostrzeżenia: 1/5

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:26:09

male P- Kazdy lubi inaczej:)

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:26:30

Cytat
male_p
Cytat
Tereska90
Cytat
male_p
kurczę, same mięcha w tych menu, a może lżej? jakieś ryby, makarony, ryż, sałaty?
Sałatki będą jako przystawki :)

Będzie jeszcze barman z drinkami :D to jest najlepsze :D

ale to i tak strasznie ciężko i tłusto, mi się takie manu kojarzy z typowym niedzielnym obiadem u dziadków ;)
Cóż ja menu nie podałam tylko czytam propozycje, a większość dziewczyn woli tradycyjne menu.

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:30:25

j_ulka a jaką nazwę nosi ta zupa? kupowałaś alkohol dla barmanów?

niezweryfikowana

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:30:33

Cytat
tink_tink
strasznie dużo tego jedzenia, naprawde aż tyle tego idzie? i wszystko takie ni z gruchy ni z pietruchy. Robi się teraz wybór 5 mięs do obiadu? i tyle dań gorących w trakcie? i jeszcze świniak i kaczka pieczona? Piszę na podstawie jednego z menu tu przedstawionego. niezłe spusty ;) a co później z tym jedzeniem? bo nie wierzę, ze wszystko pójdzie. wyrzucacie?

Idzie:) jestem 4 z rodzenstwa ktora wychodzi za maz:) menu u kazdego rozni sie ale jest podobne,nigdy nie mielismy problemow z tym zeby jedzenie wyrzucac, mamy duza rodzine i zawsze kazdy jest zadowolony bo przynajmniej nikt glodny nie wraca, tak jak z restauracji gdzie nawet nie ma czym po wodce zagrysc. Ja sie nie martwie wiec wy tez sie nie martwcie bo wiem ze menu jest odpowiednie:) nie ide w ciemno menu jest juz z doswiadczenia...

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:30:53

podaję też swoje menu:
MENU
1. Dania obiadowe:
- Zupa krem z brokułów – pycha!
- Łosoś pieczony
- Zraz zawijany
- polędwiczki w sosie kurkowym

2. Dodatki do dań obiadowych:
- Ziemniaki pieczone
- Ryż gotowany
- Ziemniaki z wody
- kasza jęczmienna i gryczana
- Zestaw surówek
- Gotowane warzywa (kalafior, brokuły, mini marchewaka)

3. Dania ciepłe:
- Pieczony kurczak z warzywami
- Zupa węgierska (mój przepis)
- Szaszłyki (schab + papryka + cebula + pieczarki)
- Pieczone żeberka

4. Przekąski:
- Boczek pieczony w miodzie i musztardzie
- Koreczki śledziowe
- Schab w ziołach
- Karkówka faczerowana pieczarkami
- Szparagi w szynce
- Jajko w sosie tatarskim z wędzonym łososiem
- Sałatka greca z serem feta (sałata lodowa, pomidor, ogórek, ser feta, oliwki)
- Pomidory z serem mozzarella
- Sałatka z arbuza i sera feta z miętą
- łosoś wędzony z mozzarellą
- naleśniki nadziewane serkiem i szpinakiem

5. Desery
- Sałatka owocowa (arbuz, jabłko, banan, pomarańcza, truskawki)
- Bita śmietana z borówkami
- Ciasto czekoladowe (mój przepis)
- Ciasta 12 blach
- Owoce w całości

Poprawiny :
- grill (karkówka, udka z kurczaka, kiełbaska biała i zwykła)
- zimne przekąski i inne dania z wesela

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:31:37

większość dziewczyn woli tradycyjne menu, bo robi wesela na które zaprasza się mnóstwo osób, dziadków i wujostwa z odległych wiosek, których w zasadzie zapraszają rodzice a nie młodzi. menu trzeba dostować do tego, kogo się zaprasza. ale pomysł z borowikową zupą i później dziczyzną jest super, do tego domowe wędliny i coś w takim guście myśliwskim. Fajnie, jak jest jakiś motyw tego wszystkiego, że się trzyma do kupy i do siebie pasuje. Lepiej mniej, ale lepszego, tak mi się wydaje. A pomysł z barmanem i drinkami jest super :)

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:33:13

no niestety nie mogę wybrać innego wymyślnego bo sama nie przepadam za różnymi cudami (owoce morza itd) a po drugie mało kto się tym naje a w dodatku jest to drogi interes. z pewnością by się znalazło kilka chętnych na takie dania ale cała reszta by musiała się przyglądać. więc lepiej mieć coś co wszyscy znają i jedzą... a nie wszystkich stać by były tradycyjne dania i jakieś wymyślne

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:33:20

Cytat
ifYOUlike
j_ulka a jaką nazwę nosi ta zupa? kupowałaś alkohol dla barmanów?

Zupa węgierska ;)

W naszym zakresie zakupów dla barmanów było:
- alkohol
- soki
- owoce
- zioła
Oni dawali:
- syropy
- jakieś ekstra dodatki

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:38:12

Cytat
misiek18203

całkowicie to rozumiem. ale ja przykładowo nie jem mięsa, i moja kuzynka zapraszając mnie na swoje wesele zapytała o to - oczywiście nie robiłam problemów, powiedziałam, żeby nic specjalnego nie szykowała - i może warto by było pomyśleć o jakichś potrawach bez mięsa, jeśli będziecie mieć na imprezie większą grupę takich osób.

niezweryfikowana

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:44:39

Cytat
male_p
Cytat
misiek18203

całkowicie to rozumiem. ale ja przykładowo nie jem mięsa, i moja kuzynka zapraszając mnie na swoje wesele zapytała o to - oczywiście nie robiłam problemów, powiedziałam, żeby nic specjalnego nie szykowała - i może warto by było pomyśleć o jakichś potrawach bez mięsa, jeśli będziecie mieć na imprezie większą grupę takich osób.

Znam doskonale swoich najblizszych(zadnych obcych czy znajomych rodzicow nie bedzie, bo to ze ja ma 7 rodzenstwa a moj narzeczony 6 razy 2 wszystkich to juz robi swoje, ogolnie moja najblizsza rodzina jest spora dla info) i wiem ze nie bedzie osob ktore miesa nie jedza, to wszystko jest zaplanowane i w ciemno nie ide:)

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:52:06

Cytat
misiek18203
Cytat
male_p
Cytat
misiek18203

Znam doskonale swoich najblizszych(zadnych obcych czy znajomych rodzicow nie bedzie, bo to ze ja ma 7 rodzenstwa a moj narzeczony 6 razy 2 wszystkich to juz robi swoje, ogolnie moja najblizsza rodzina jest spora dla info) i wiem ze nie bedzie osob ktore miesa nie jedza, to wszystko jest zaplanowane i w ciemno nie ide:)

i super, i wy i goście będą zadowoleni :) a na takim tradycyjnym weselu fajny jest też taki "wiejski stół" - domowe wędliny, jakiś smalec, ogórki, itp

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:52:30

U nas to barman po weselu wystawia rachunek

niezweryfikowana

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:54:49

Cytat
tink_tink
Cytat
misiek18203
Cytat
male_p
Cytat
misiek18203

i super, i wy i goście będą zadowoleni :) a na takim tradycyjnym weselu fajny jest też taki "wiejski stół" - domowe wędliny, jakiś smalec, ogórki, itp

No wlasnie tego nie chcemy wiec jako zamiennik bedzie ten prosiak:)

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:57:02

Cytat
tink_tink
Cytat
misiek18203
Cytat
male_p
Cytat
misiek18203

Wiejki stół był u mojego brata na weselu, fajna sprawa, wszystko domowej roboty, do tego było domowej roboty piwo i kilka rodzai bimbrów :D

niezweryfikowana

Menu na wesele

03 lut 2013 - 16:03:57

Cytat
Tereska90
Cytat
tink_tink
Cytat
misiek18203
Cytat
male_p
Cytat
misiek18203

Wiejki stół był u mojego brata na weselu, fajna sprawa, wszystko domowej roboty, do tego było domowej roboty piwo i kilka rodzai bimbrów :D

Oooo z tego co slyszalam to bimber na weselach to rarytasek:D

Wątek został zarchiwizowany. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub chcesz dodać swój komentarz, załóż nowy wątek:

Dodaj nowy wątek

następna dyskusja:

Gulasz