Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 1.046
Ostrzeżenia: 1/5

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:26:09

male P- Kazdy lubi inaczej:)

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:26:30

Cytat
male_p
Cytat
Tereska90
Cytat
male_p
kurczę, same mięcha w tych menu, a może lżej? jakieś ryby, makarony, ryż, sałaty?
Sałatki będą jako przystawki :)

Będzie jeszcze barman z drinkami :D to jest najlepsze :D

ale to i tak strasznie ciężko i tłusto, mi się takie manu kojarzy z typowym niedzielnym obiadem u dziadków ;)
Cóż ja menu nie podałam tylko czytam propozycje, a większość dziewczyn woli tradycyjne menu.

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:30:25

j_ulka a jaką nazwę nosi ta zupa? kupowałaś alkohol dla barmanów?

niezweryfikowana
Posty: 1.046
Ostrzeżenia: 1/5

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:30:33

Cytat
tink_tink
strasznie dużo tego jedzenia, naprawde aż tyle tego idzie? i wszystko takie ni z gruchy ni z pietruchy. Robi się teraz wybór 5 mięs do obiadu? i tyle dań gorących w trakcie? i jeszcze świniak i kaczka pieczona? Piszę na podstawie jednego z menu tu przedstawionego. niezłe spusty ;) a co później z tym jedzeniem? bo nie wierzę, ze wszystko pójdzie. wyrzucacie?

Idzie:) jestem 4 z rodzenstwa ktora wychodzi za maz:) menu u kazdego rozni sie ale jest podobne,nigdy nie mielismy problemow z tym zeby jedzenie wyrzucac, mamy duza rodzine i zawsze kazdy jest zadowolony bo przynajmniej nikt glodny nie wraca, tak jak z restauracji gdzie nawet nie ma czym po wodce zagrysc. Ja sie nie martwie wiec wy tez sie nie martwcie bo wiem ze menu jest odpowiednie:) nie ide w ciemno menu jest juz z doswiadczenia...

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:30:53

podaję też swoje menu:
MENU
1. Dania obiadowe:
- Zupa krem z brokułów – pycha!
- Łosoś pieczony
- Zraz zawijany
- polędwiczki w sosie kurkowym

2. Dodatki do dań obiadowych:
- Ziemniaki pieczone
- Ryż gotowany
- Ziemniaki z wody
- kasza jęczmienna i gryczana
- Zestaw surówek
- Gotowane warzywa (kalafior, brokuły, mini marchewaka)

3. Dania ciepłe:
- Pieczony kurczak z warzywami
- Zupa węgierska (mój przepis)
- Szaszłyki (schab + papryka + cebula + pieczarki)
- Pieczone żeberka

4. Przekąski:
- Boczek pieczony w miodzie i musztardzie
- Koreczki śledziowe
- Schab w ziołach
- Karkówka faczerowana pieczarkami
- Szparagi w szynce
- Jajko w sosie tatarskim z wędzonym łososiem
- Sałatka greca z serem feta (sałata lodowa, pomidor, ogórek, ser feta, oliwki)
- Pomidory z serem mozzarella
- Sałatka z arbuza i sera feta z miętą
- łosoś wędzony z mozzarellą
- naleśniki nadziewane serkiem i szpinakiem

5. Desery
- Sałatka owocowa (arbuz, jabłko, banan, pomarańcza, truskawki)
- Bita śmietana z borówkami
- Ciasto czekoladowe (mój przepis)
- Ciasta 12 blach
- Owoce w całości

Poprawiny :
- grill (karkówka, udka z kurczaka, kiełbaska biała i zwykła)
- zimne przekąski i inne dania z wesela

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:31:37

większość dziewczyn woli tradycyjne menu, bo robi wesela na które zaprasza się mnóstwo osób, dziadków i wujostwa z odległych wiosek, których w zasadzie zapraszają rodzice a nie młodzi. menu trzeba dostować do tego, kogo się zaprasza. ale pomysł z borowikową zupą i później dziczyzną jest super, do tego domowe wędliny i coś w takim guście myśliwskim. Fajnie, jak jest jakiś motyw tego wszystkiego, że się trzyma do kupy i do siebie pasuje. Lepiej mniej, ale lepszego, tak mi się wydaje. A pomysł z barmanem i drinkami jest super :)

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:33:13

no niestety nie mogę wybrać innego wymyślnego bo sama nie przepadam za różnymi cudami (owoce morza itd) a po drugie mało kto się tym naje a w dodatku jest to drogi interes. z pewnością by się znalazło kilka chętnych na takie dania ale cała reszta by musiała się przyglądać. więc lepiej mieć coś co wszyscy znają i jedzą... a nie wszystkich stać by były tradycyjne dania i jakieś wymyślne

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:33:20

Cytat
ifYOUlike
j_ulka a jaką nazwę nosi ta zupa? kupowałaś alkohol dla barmanów?

Zupa węgierska ;)

W naszym zakresie zakupów dla barmanów było:
- alkohol
- soki
- owoce
- zioła
Oni dawali:
- syropy
- jakieś ekstra dodatki

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:38:12

Cytat
misiek18203
male P- Kazdy lubi inaczej:)

całkowicie to rozumiem. ale ja przykładowo nie jem mięsa, i moja kuzynka zapraszając mnie na swoje wesele zapytała o to - oczywiście nie robiłam problemów, powiedziałam, żeby nic specjalnego nie szykowała - i może warto by było pomyśleć o jakichś potrawach bez mięsa, jeśli będziecie mieć na imprezie większą grupę takich osób.

niezweryfikowana
Posty: 1.046
Ostrzeżenia: 1/5

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:44:39

Cytat
male_p
Cytat
misiek18203
male P- Kazdy lubi inaczej:)

całkowicie to rozumiem. ale ja przykładowo nie jem mięsa, i moja kuzynka zapraszając mnie na swoje wesele zapytała o to - oczywiście nie robiłam problemów, powiedziałam, żeby nic specjalnego nie szykowała - i może warto by było pomyśleć o jakichś potrawach bez mięsa, jeśli będziecie mieć na imprezie większą grupę takich osób.

Znam doskonale swoich najblizszych(zadnych obcych czy znajomych rodzicow nie bedzie, bo to ze ja ma 7 rodzenstwa a moj narzeczony 6 razy 2 wszystkich to juz robi swoje, ogolnie moja najblizsza rodzina jest spora dla info) i wiem ze nie bedzie osob ktore miesa nie jedza, to wszystko jest zaplanowane i w ciemno nie ide:)

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:52:06

Cytat
misiek18203
Cytat
male_p
Cytat
misiek18203
male P- Kazdy lubi inaczej:)

całkowicie to rozumiem. ale ja przykładowo nie jem mięsa, i moja kuzynka zapraszając mnie na swoje wesele zapytała o to - oczywiście nie robiłam problemów, powiedziałam, żeby nic specjalnego nie szykowała - i może warto by było pomyśleć o jakichś potrawach bez mięsa, jeśli będziecie mieć na imprezie większą grupę takich osób.

Znam doskonale swoich najblizszych(zadnych obcych czy znajomych rodzicow nie bedzie, bo to ze ja ma 7 rodzenstwa a moj narzeczony 6 razy 2 wszystkich to juz robi swoje, ogolnie moja najblizsza rodzina jest spora dla info) i wiem ze nie bedzie osob ktore miesa nie jedza, to wszystko jest zaplanowane i w ciemno nie ide:)

i super, i wy i goście będą zadowoleni :) a na takim tradycyjnym weselu fajny jest też taki "wiejski stół" - domowe wędliny, jakiś smalec, ogórki, itp

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:52:30

U nas to barman po weselu wystawia rachunek

niezweryfikowana
Posty: 1.046
Ostrzeżenia: 1/5

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:54:49

Cytat
tink_tink
Cytat
misiek18203
Cytat
male_p
Cytat
misiek18203
male P- Kazdy lubi inaczej:)

całkowicie to rozumiem. ale ja przykładowo nie jem mięsa, i moja kuzynka zapraszając mnie na swoje wesele zapytała o to - oczywiście nie robiłam problemów, powiedziałam, żeby nic specjalnego nie szykowała - i może warto by było pomyśleć o jakichś potrawach bez mięsa, jeśli będziecie mieć na imprezie większą grupę takich osób.

Znam doskonale swoich najblizszych(zadnych obcych czy znajomych rodzicow nie bedzie, bo to ze ja ma 7 rodzenstwa a moj narzeczony 6 razy 2 wszystkich to juz robi swoje, ogolnie moja najblizsza rodzina jest spora dla info) i wiem ze nie bedzie osob ktore miesa nie jedza, to wszystko jest zaplanowane i w ciemno nie ide:)

i super, i wy i goście będą zadowoleni :) a na takim tradycyjnym weselu fajny jest też taki "wiejski stół" - domowe wędliny, jakiś smalec, ogórki, itp

No wlasnie tego nie chcemy wiec jako zamiennik bedzie ten prosiak:)

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:57:02

Cytat
tink_tink
Cytat
misiek18203
Cytat
male_p
Cytat
misiek18203
male P- Kazdy lubi inaczej:)

całkowicie to rozumiem. ale ja przykładowo nie jem mięsa, i moja kuzynka zapraszając mnie na swoje wesele zapytała o to - oczywiście nie robiłam problemów, powiedziałam, żeby nic specjalnego nie szykowała - i może warto by było pomyśleć o jakichś potrawach bez mięsa, jeśli będziecie mieć na imprezie większą grupę takich osób.

Znam doskonale swoich najblizszych(zadnych obcych czy znajomych rodzicow nie bedzie, bo to ze ja ma 7 rodzenstwa a moj narzeczony 6 razy 2 wszystkich to juz robi swoje, ogolnie moja najblizsza rodzina jest spora dla info) i wiem ze nie bedzie osob ktore miesa nie jedza, to wszystko jest zaplanowane i w ciemno nie ide:)

i super, i wy i goście będą zadowoleni :) a na takim tradycyjnym weselu fajny jest też taki "wiejski stół" - domowe wędliny, jakiś smalec, ogórki, itp
Wiejki stół był u mojego brata na weselu, fajna sprawa, wszystko domowej roboty, do tego było domowej roboty piwo i kilka rodzai bimbrów :D

niezweryfikowana
Posty: 1.046
Ostrzeżenia: 1/5

Menu na wesele

03 lut 2013 - 16:03:57

Cytat
Tereska90
Cytat
tink_tink
Cytat
misiek18203
Cytat
male_p
Cytat
misiek18203
male P- Kazdy lubi inaczej:)

całkowicie to rozumiem. ale ja przykładowo nie jem mięsa, i moja kuzynka zapraszając mnie na swoje wesele zapytała o to - oczywiście nie robiłam problemów, powiedziałam, żeby nic specjalnego nie szykowała - i może warto by było pomyśleć o jakichś potrawach bez mięsa, jeśli będziecie mieć na imprezie większą grupę takich osób.

Znam doskonale swoich najblizszych(zadnych obcych czy znajomych rodzicow nie bedzie, bo to ze ja ma 7 rodzenstwa a moj narzeczony 6 razy 2 wszystkich to juz robi swoje, ogolnie moja najblizsza rodzina jest spora dla info) i wiem ze nie bedzie osob ktore miesa nie jedza, to wszystko jest zaplanowane i w ciemno nie ide:)

i super, i wy i goście będą zadowoleni :) a na takim tradycyjnym weselu fajny jest też taki "wiejski stół" - domowe wędliny, jakiś smalec, ogórki, itp
Wiejki stół był u mojego brata na weselu, fajna sprawa, wszystko domowej roboty, do tego było domowej roboty piwo i kilka rodzai bimbrów :D


Oooo z tego co slyszalam to bimber na weselach to rarytasek:D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Gulasz