Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 12 13 --> ->|

ciekawe pomysły na kolacje

28 mar 2013 - 12:38:14

Bardzo prosty, szybki i smaczny przepis na łososia, polecam:)
Potrzebne składniki:
łosoś wędzony w plastrach
serek mascarpone
musztarda francuska i tyle:)

Na plaster łososia smaruje się warstwę serka, a potem musztardy. Trzeba pamiętać, żeby zostawić przy brzegach ok. 2 cm nie posmarowanych miejsc. Następnie zawija się to jak roladę i wkłada na ok. godzinę do zamrażarki. Nie potrzeba żadnych przypraw, potrawa jest prosta i smaczna. Potem kroi się w plastry, można podawać z chlebem lub grzankami. Podczas jedzenia łososia skrapia się cytryną dla lepszego smaku. Wykonanie zajmuje jakieś 5 minut:)

ciekawe pomysły na kolacje

28 mar 2013 - 14:06:58

ej, przestańcie już z tymi potrawami - język mam na brzuchu z wrażenia, a w lodówce światło :P

ciekawe pomysły na kolacje

29 mar 2013 - 23:22:10

Zapiekanka i te frytas mega, aż mi ślinka poleciała :D

ciekawe pomysły na kolacje

06 kwi 2013 - 00:08:15

najlepsze na kolacje serek ze szczypiorkiem na waze i do tego kielki rzodkiewek mniam pozdrawiam

ciekawe pomysły na kolacje

06 kwi 2013 - 16:08:55

spaghetti carbonara.dzisiaj tez robie:)

ciekawe pomysły na kolacje

08 kwi 2013 - 17:28:00

szybka sałatka z tuńczyka?

- puszka tuńczyka
- 1 cebula
- 3 jajka ugotowane na twardo
- pół puszki kukurydzy
- starty ser żółty
- majonez
- sól i pieprz

Cebule i jajka kroimy w kostkę, tuńczyka rozdrabniamy na kawałki i mieszamy ze sobą wszystkie składniki :)


na moim blogu znajdziesz inne ciekawe i proste pomysły :)
http://waniliowapistacja.blogspot.dk/

ciekawe pomysły na kolacje

14 kwi 2013 - 14:20:34

Cytat
Klarutka
ej, przestańcie już z tymi potrawami - język mam na brzuchu z wrażenia, a w lodówce światło :P

ja tez ;-)

ciekawe pomysły na kolacje

16 kwi 2013 - 18:23:06

bozee!! tak patrze na te zapieknanki i mi slinka leci a dzisiaj to wgl cały dziem jem ;D dasz przepis? :D

ciekawe pomysły na kolacje

16 kwi 2013 - 22:26:49

Sałatka wiosenna : wersja z tuńczykiem lub kurczakiem :)
http://blogi.szafa.pl/killmeagain/post/20148-wiosenny-talerz


ciekawe pomysły na kolacje

17 kwi 2013 - 08:49:04

Ja polecam sałatki owocowe i warzywne, albo surowe warzywa z guacamole. Kolacja powinna być lekkostrawna.

ciekawe pomysły na kolacje

18 kwi 2013 - 20:52:58

ja mam taki fajny przepis na potrawkę z kurczaka
pasuje na kolację ale również na obiad


pierś z kurczaka
papryka
cebula
ząbek czosnku
kapusta pekińska
marchewka
(ilośc składników zależy od tego jaka ma by duża porcja i czy lubicie więcej warzyw czy raczej mniej)


marchewkę kroimy w plasterki i gotujemy, później dodajemy do niej pokrojoną w kawałki pierś z kurczaka i dalej gotujemy. (do smaku można dodac kawałek kostki rosołowej)

na patelnię wrzucamy pokrojoną w piórka cebulę i ząbek czosnku przepuszczony przez praskę. Cebula ma się tylko zeszklic. Później dodajemy do niej pokrojoną paprykę i dusimy tak długo aż będzie miękka.

składniki z patelni wrzucamy do garnka z marchewką i kurczakiem, dodajemy posiekaną kapustę i dusimy jeszcze parę minut.

całośc można zagęścic śmietanką i mąką.

smacznego:)

ciekawe pomysły na kolacje

16 maj 2013 - 22:43:10

makaron cannelloni faszerowany pieczarkami i mięsem mielonym :) do tego jakiś sos, najlepiej ostry :) polecam !

niezweryfikowana
Posty: 82
Ostrzeżenia: 5/5

ciekawe pomysły na kolacje

20 maj 2013 - 14:46:20

Polecam moje ostatnie odkrycia kulinarne: pyszne grzanki z białym winem i zdrową lekka pizzę na spodzie orkiszowym. Na kolację idealne:)

ciekawe pomysły na kolacje

20 maj 2013 - 16:26:01

Zależy też co się lubi, ale np krewetki duszone na masełku i białym winie z dodatkiem tabasco i soku z cytryny a na koniec posiekana natka pietruszki, podajemy z bagietką czosnkową, powstaje rewelacyjny sosik w którym tą bagietkę możemy pomoczyć, to chyba moja ulubiona kolacja ;) Ale też nie każdy lubi krewetki więc może taka opcja: dwie kromeczki chleba pomiędzy które wkładamy pomidorki i mozzarelle solimy, pieprzymy i wkładamy do rozkłóconego jajka, wcześniej do tego jajka dodając troszkę vegety i maggi, tak przygotowane smażymy na masełku, do tego podaję podduszoną i pokrojoną na kawałki cukinię, również świetna opcja ale ciut bardziej kaloryczna, ale kto tam by na to patrzył ;) Albo przeróżne pasty kanapkowe, łososiowa, jajeczna. Jest mnóstwo pomysłów, trzeba tylko odnaleźć swoje smaki :)

ciekawe pomysły na kolacje

31 maj 2013 - 08:50:54

Cytat
ddoonnaa1
Ja ostatnio zrobilam mojemu chlopakowi pyszna i mozna powiedziec troche milosna kolacje :P Zapiekanki wlasnorecznej roboty (nie ze sklepu), frytki, gęsty sos czosnkowy. Było bardzo pyszne bo dał mi sprobowac :P Dodaje zdjęcie jak to wygladalo :)



Pychota !

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jadłyście?