Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ciekawe pomysły na kolacje

17 sty 2013 - 09:53:58

Ja uwielbiam tartę na kruchym spodzie ze szpinakiem i serem feta (lub gorgonzolą). Przepisu nie wrzucam bo pełno ich w internecie;) ale polecam i to bardzo, smakuje nawet mojemu mężowi:)

ciekawe pomysły na kolacje

19 sty 2013 - 12:50:16

ja bym zrobiła owoce morza,jakies kraby krewetkido tego frytki ,sos czosnkowy i sałatka:)

ciekawe pomysły na kolacje

19 sty 2013 - 16:52:55

Ja mogę polecić taki oto przepis:
Kubełki warzywne
Smaczne i szybko znikają z talerzy,poza tym można podawać i na ciepło jak i zimno :)
Składniki:
*papryka czerwona
*papryka żółta
*papryka zielona
*20 dag szynki
*20 dag żółtego sera
*puszka kukurydzy
*2 pomidory
*bakłażan
*2 szklanki mąki
*200 ml zsiadłego mleka
*1/2 szklanki oleju słonecznikowego
*1 jajko
*sól

Warzywa,szynkę i ser pokroić w drobną kostkę i przyprawić.Prócz soli można dodać także inne przypraw według upodobań.Do tej mieszanki dodać mąkę.Osobno zmieszać mleko,jajko i olej,po czym połączyć z mieszanką warzywną.Masą napełniać foremki(mogą być do muffin)i piec,aż bedą złociste(ok.10 minut).

ciekawe pomysły na kolacje

21 sty 2013 - 12:39:17

Ja ostatnio inspiruję się sałatkami stąd: http://www.saladstory.com/menu/salatki, ale robię je na oko :P

ciekawe pomysły na kolacje

21 sty 2013 - 13:27:10

Aż mi ślinka cieknie! Napewno spróbuje któregoś z przepisów :)

ciekawe pomysły na kolacje

23 sty 2013 - 01:03:47

Nadziewane bułki :)
bułeczki przekroić na pół, wydrążyć miąższ.
pieczarki zetrzec na tarce o grubych oczkach, pokroić cebulkę i poddusić aż puści sok. wyłożyć na miskę, jak ostygnie - dodać starty ser i wydrążony wcześniej miąższ, doprawić do smaku. wymieszać.
napełnić bułeczki a następnie obtoczyć w jajku i w bułce i na patelnie az sie zrumienia :)
mozna podawac z dowolnym sosem :)
bułeczki podczas smażenia zmiekną i beda rozplywac sie w ustach! :)

ciekawe pomysły na kolacje

23 sty 2013 - 23:12:48

Ja ostatnio zrobilam mojemu chlopakowi pyszna i mozna powiedziec troche milosna kolacje :P Zapiekanki wlasnorecznej roboty (nie ze sklepu), frytki, gęsty sos czosnkowy. Było bardzo pyszne bo dał mi sprobowac :P Dodaje zdjęcie jak to wygladalo :)



pyszne to moze było ale ile kalorii

niezweryfikowana
Posty: 457
Ostrzeżenia: 3/5

ciekawe pomysły na kolacje

24 sty 2013 - 09:01:51

O jakich zapiekankach mówisz? Takich jakie sprzedaje się w budkach?

ciekawe pomysły na kolacje

24 sty 2013 - 16:23:48

o kurcze:) jakie tu pysznosci same ;)))
Sama chętnie zrobiłabym cos pysznego na kolacje dla narzeczonego ;):):)
Ja mam przepis jak chcecie na przepysznego migdałowca, ostatnio robiłam, wszysycy się obizywali ;) Mega smaczny, ale nie jest tani ;) z krakersami ;) Łatwy jak budowa cepa ;)

ciekawe pomysły na kolacje

25 sty 2013 - 13:11:30

Frittata może?
Możesz też kupić ciasto filo. Powykrawać z niego kwadraciki (parzystą ilość). Na jednym położyć fetę i krewetkę i nakryć drugim. Wstawić do piekarnika. Zrumienić i jeść ;-D Można też dać ser typu Lazur i makrelę wędzoną lub łososia wędzonego i mozzarellę... Generalnie można dać wszystko, na co się ma smak ;-)
Krewetki w tempurze też są pyszne.
Owoce morza z makaronem i sosem winno - śmietankowo - koperkowym.

ciekawe pomysły na kolacje

25 sty 2013 - 23:56:09

łoooosoś z r. :)

ciekawe pomysły na kolacje

26 sty 2013 - 00:59:26

Jako deser polecam zwijane bułeczki cynamonowe - pięknie pachną i świetnie smakują. A do dekoracji, żeby powstał bardziej intymny klimat, proponuję an odwróconych kieliszkach do wina posutawiać małe podgrzewacze.

ciekawe pomysły na kolacje

27 sty 2013 - 19:47:33

najprościej jak się da, ale szybko i smacznie!
w kromce chleba wykroic dziurkę, posmarowac z obu stron cienko masłem.
patelnię rozgrzac, rozpuscic łyżeczkę masła, wrzucic kromeczkę, obsmażyc delikatnie i do srodka wbic jajko, posolic. 2 w 1! jajecznica i grzanka :) można również pokombinowac i przysmażyc to z kiełbaską, szynką czy pomidorami. smacznego :D

ciekawe pomysły na kolacje

28 sty 2013 - 15:32:31

Cytat
daruskaion
ja dzis robie cannelloni z miesem mielonym w sosie beszamelowym

Uwielbiam !

ja ostatnio robiłam pastę z avokado - zawsze to coś innego niż zwyczajne kanapki :)

dojrzałe avokado (skóra musi być miekka a miąższ niec konsystencję masła)
obieram, rozgniatam widelcem na gładko, polewam kilkoma kroplami soku z limonki lub cytryny, do tego sól i pieprz świeżo zmielony, można dodac odrobine majonezu. Smakje wyśmienicie na kanapkach samo, bądź z serem żółtym, ogórkiem.

ciekawe pomysły na kolacje

28 sty 2013 - 21:47:18

nugetsy z kurczaka knorr z frytkami i sosem czosnkowym / pomidorowym albo tortilla z pieczarkami, kurczakiem i pomidorami i z sosem czosnkowym :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Bułki maślane