Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

gorący temat

Dobry psycholog

20 minut temu

Druk ścienny

28 minut temu

Nowy samochód

48 minut temu

Montaż Klimatyzacji

53 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Hej..;) więc tak jak wyżej organizuje urodziny dla siostry, przychodzi kilku znajomych ale nie interesują mnie potrawy na ciepło bardziej na zimno jakieś tanie, szybkie i smaczne przekąski..:) Ale również żeby było to coś nie typowego..;) Mam nadzieje że mi pomożecie licze bardzo na waszą pomoc..;) pozdrawiam..;)

Sałatka warstwowa, koreczki, oczywiście chrupki (to zawsze szybko schodzi;P), bagietka z masłem czosnkowym na ciepło:)

tanio, ale wykwintnie
moje propozycje:
do wyboru, wszystkie pyszne, sprawdzone przepisy

1. sałatka 1
kuskus (ugotowany w wodzie z kostką 'oliwa z ziołami';)
ogórek zielony (bez skórki w kosteczkę)
pomidorki koktajlowe (na pół)
majonez
sól, pieprz

2. sałatka 2
makaron FARFALLE (kokardki)
paluszki krabowe (na kosteczkę)
świeża pietruszka
cytryna
kukurydza
sól pieprz

3. sałatka 3
mix sałat
pomidorki koktajlowe
ciemne winogrona
ser pleśniowy typu lazur
sos balsamiczny

4. sałatka 4
kukurydza
szynka (w kostkę)
por (w kawałeczkach)
seler ze słoika (konserwowy)
majonez
sól pieprz

do tego jakieś super fantazyjne kanapeczki malutkie (z łososiem serkiem camembert i żurawiną)

a na deser absolutny hit - cakepopsy


A ja proponuję roladki z tortilli. Gotowe placki tortilli smarujesz dowolnym serkiem Almette (ja zazwyczaj biorę ze szczypiorkiem lub ziołami, na to układasz duże plastry wędliny (nie musi być na całości placka) a na brzeg kładziesz cienki pasek papryki, po czym zwijasz tortille, obwiń ją w folię aluminiową i na godzinkę do lodówki. Potem wyjmij i pokrój w plastry. U mnie zrobiły furorę:) Nie dość, że wszyscy myśleli, że są to roladki na słodko, bo papryka w środku dała wrażeniegalaretki, a biały serek kremu, to jeszcze wyśmienicie smakują jako przekąska imprezowa:)

Dobre są parówki z serem zawijane w cieście francuskim :)) Wykładasz je na ciasto,dodajesz trochę sera,zawijasz a później tniesz na kawałki i je sklejasz:)

aaa..no i pieczesz przez 20min.

Lub obgotowujesz skrzydełka z kurczaka w osolonej wodzie,potem je ostudzasz.Otaczasz w panierce (najlepiej zrobic samemu,płatki kukurydziane,curry,papryka,mąka i bułka tarta) I smażysz w głębokim tłuszczu:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-03 16:42 przez fruitfun.

A ja np. uwielbiam krakersy z taką prostą pastą z: tuńczyk z puszki, kukurydza i majonez :)) Nakładasz na krakersy i pyyyycha:))

Druga opcja to plasterki wędliny smarujesz serkiem topionym i zwijasz :)) PYCHA!!!

Sałatka z tuńczyka jest szybka do wykonania , najdłużej gotują się jedynie jajka , ale to też nie dłużej jak 5 min. :)
Składniki :

1 puszka tuńczyka w kawałkach w oleju
1 puszka kukurydzy konserwowej
4 jajka na twardo
4 ogórki konserwowe
3 - 4 łyżki jogurtu pomieszanego z 3 łyżkami majonezu
sól , cukier , pieprz mielony
albo sałatka z brokułami, z pamieci:1 brokuł ugotować,1 puszka kukurydzy,5 jajek, majonez i jest pycha:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-03 16:57 przez LosingControl.

--> Koreczki...serek, szynka, oliwki, ogórek konserwowy (a to wszystko nabijasz na wykałaczkę i wbijasz np. w główkę kapusty przekrojoną na pół)
--> krakersy a na to np. twarożek ze szczypiorkiem/pastę/pasztecik.
--> jakieś kolorowe kanapeczki z bagietki
--> no i na pewno jakąś sałatkę , ale to już widzę że masz masę przepisów :))

Pozdrawiam i życzę udanego przyjęcia :)

kurcze dzięki dziewczyny tyle propozycji..;) Na pewno na coś sie skusze wszystko brzmi apetycznie..;);**

u mnie furorę robi cukinia, która teraz kosztuje takie grosze... za wieelką sztukę np 1 zł. Kroję w plastry 0,5-1 cm, posypuję odrobiną vegety i przyprawy grillowej, i teraz albo podpiekam 10 min w 200 stopniach, albo mikrofaluję parę minut na max mocy, albo wrzucam na grilla elektrycznego też parę minut, można smażyć w ogóle w panierce z bułki i jajka

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

potrawy na romantyczna kolacje.