Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Hej..;) więc tak jak wyżej organizuje urodziny dla siostry, przychodzi kilku znajomych ale nie interesują mnie potrawy na ciepło bardziej na zimno jakieś tanie, szybkie i smaczne przekąski..:) Ale również żeby było to coś nie typowego..;) Mam nadzieje że mi pomożecie licze bardzo na waszą pomoc..;) pozdrawiam..;)

Sałatka warstwowa, koreczki, oczywiście chrupki (to zawsze szybko schodzi;P), bagietka z masłem czosnkowym na ciepło:)

tanio, ale wykwintnie
moje propozycje:
do wyboru, wszystkie pyszne, sprawdzone przepisy

1. sałatka 1
kuskus (ugotowany w wodzie z kostką 'oliwa z ziołami';)
ogórek zielony (bez skórki w kosteczkę)
pomidorki koktajlowe (na pół)
majonez
sól, pieprz

2. sałatka 2
makaron FARFALLE (kokardki)
paluszki krabowe (na kosteczkę)
świeża pietruszka
cytryna
kukurydza
sól pieprz

3. sałatka 3
mix sałat
pomidorki koktajlowe
ciemne winogrona
ser pleśniowy typu lazur
sos balsamiczny

4. sałatka 4
kukurydza
szynka (w kostkę)
por (w kawałeczkach)
seler ze słoika (konserwowy)
majonez
sól pieprz

do tego jakieś super fantazyjne kanapeczki malutkie (z łososiem serkiem camembert i żurawiną)

a na deser absolutny hit - cakepopsy


A ja proponuję roladki z tortilli. Gotowe placki tortilli smarujesz dowolnym serkiem Almette (ja zazwyczaj biorę ze szczypiorkiem lub ziołami, na to układasz duże plastry wędliny (nie musi być na całości placka) a na brzeg kładziesz cienki pasek papryki, po czym zwijasz tortille, obwiń ją w folię aluminiową i na godzinkę do lodówki. Potem wyjmij i pokrój w plastry. U mnie zrobiły furorę:) Nie dość, że wszyscy myśleli, że są to roladki na słodko, bo papryka w środku dała wrażeniegalaretki, a biały serek kremu, to jeszcze wyśmienicie smakują jako przekąska imprezowa:)

Dobre są parówki z serem zawijane w cieście francuskim :)) Wykładasz je na ciasto,dodajesz trochę sera,zawijasz a później tniesz na kawałki i je sklejasz:)

aaa..no i pieczesz przez 20min.

Lub obgotowujesz skrzydełka z kurczaka w osolonej wodzie,potem je ostudzasz.Otaczasz w panierce (najlepiej zrobic samemu,płatki kukurydziane,curry,papryka,mąka i bułka tarta) I smażysz w głębokim tłuszczu:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-03 16:42 przez fruitfun.

A ja np. uwielbiam krakersy z taką prostą pastą z: tuńczyk z puszki, kukurydza i majonez :)) Nakładasz na krakersy i pyyyycha:))

Druga opcja to plasterki wędliny smarujesz serkiem topionym i zwijasz :)) PYCHA!!!

Sałatka z tuńczyka jest szybka do wykonania , najdłużej gotują się jedynie jajka , ale to też nie dłużej jak 5 min. :)
Składniki :

1 puszka tuńczyka w kawałkach w oleju
1 puszka kukurydzy konserwowej
4 jajka na twardo
4 ogórki konserwowe
3 - 4 łyżki jogurtu pomieszanego z 3 łyżkami majonezu
sól , cukier , pieprz mielony
albo sałatka z brokułami, z pamieci:1 brokuł ugotować,1 puszka kukurydzy,5 jajek, majonez i jest pycha:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-03 16:57 przez LosingControl.

--> Koreczki...serek, szynka, oliwki, ogórek konserwowy (a to wszystko nabijasz na wykałaczkę i wbijasz np. w główkę kapusty przekrojoną na pół)
--> krakersy a na to np. twarożek ze szczypiorkiem/pastę/pasztecik.
--> jakieś kolorowe kanapeczki z bagietki
--> no i na pewno jakąś sałatkę , ale to już widzę że masz masę przepisów :))

Pozdrawiam i życzę udanego przyjęcia :)

kurcze dzięki dziewczyny tyle propozycji..;) Na pewno na coś sie skusze wszystko brzmi apetycznie..;);**

u mnie furorę robi cukinia, która teraz kosztuje takie grosze... za wieelką sztukę np 1 zł. Kroję w plastry 0,5-1 cm, posypuję odrobiną vegety i przyprawy grillowej, i teraz albo podpiekam 10 min w 200 stopniach, albo mikrofaluję parę minut na max mocy, albo wrzucam na grilla elektrycznego też parę minut, można smażyć w ogóle w panierce z bułki i jajka

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

potrawy na romantyczna kolacje.