Obecnie rozmawiamy o:

Sklep internetowy

5 minut temu

Biznes

9 minut temu

tabernakula sklep

28 minut temu

zakupy internetowe

53 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pomysł na: SERNIK

01 lip 2009 - 09:47:35

Uwielbiam sernik. Niestety dawno go nie robiłam i zawieruszyłam gdzieś swój ulubiony przepis. Czy macie jakieś sprawdzone przepisy?? ja uwielbiam sernik w którym jest mnóstwo puszystego sera, dołu na dobra sprawę mogłoby w ogóle nie być :) Będę bardzo wdzięczna za przepisy :)

pomysł na: SERNIK

01 lip 2009 - 09:57:41

mam przepis na super pyszny serniczek z puszystym serkiem i posypka i brzoskwinkami mniam mniam tradycyjny smak sernika zaraz mogę napisać i zaznaczam że zawsze wychodzi nigdy jeszcze się nie zdarzyło żeby nie wyszedł

pomysł na: SERNIK

01 lip 2009 - 10:21:33

składniki
3kostki białego sera (lub polecam zmielony ser w kubełku z mlekowity waniliowy sernik jest wtedy bardziej wilgotny i mniej roboty z serem )
6 jajek
1 budyń śmietankowy
1,5 szklanki cukru pudru
1 kostka margaryny
1 puszka brzoskwiń
3 łyżeczki proszku do pieczenia
3 szklanki maki


przygotowanie spodu


2/3 kostki margaryny
1/2 szklanki cukru pudru
5 żółtek
3 szklanki mąki i 3 łyżeczki proszku do pieczenia
WSZYSTKO UTRZEĆ SZYBKO I SPRAWNIE CHOĆ CIĘŻKO IDZIE POLECAM W MISCE UCIERAĆ TĄ ŁYŻKĄ ZAKOŃCZONĄ KULĄ DREWNIANĄ BO MIKSER NIE PODOŁA GĘSTE SUCHA WE CIASTO) JA JUŻ WSZYSTKO BĘDZIE JEDNOLITEJ KONSYSTENCJI MASĘ PODZIELIĆ NA 3 RÓWNE CZĘŚCI



przygotowanie masy serowej

SER JEŻELI W KOSTKACH NALEŻY ZEMLEĆ A JAK W KUBEŁKU TO JUŻ NIE TRZEBA BO JEST KREMOWO GŁADKI ,DODAĆ 1 CAŁE JAJKO I 1/3 KOSTKI MARGARYNY ,1/2 SZKLANKI CUKRU PUDRU ,1 BUDYŃ PROSTO Z OPAKOWANIA SYPKI ,WSZYSTKO DOBRZE UTRZEĆ NA JEDNOLITĄ MASĘ


na blaszkę
wyłożyć papierem pergaminowym chyba że posiadacie teflonowe blaszki bądź silikonowe wtedy nie trzeba nawet natłuszczać ani papierów polecam na spód wyłożyć 2 części ciast sprawnie ugniatając bo konsystencja taka powinna wyjść jak już mamy spód wyklejony wykładamy wcześniej przygotowaną masę serowa i na masie układamy ciasno dzwoneczki brzoskwiń (cała puszka wystarcza na blaszkę standardową oczywiście brzoskwinki kroimy na pół księżyce) z pozostałych białek i 1/2 szklanki pozostałego cukru pudru ubijamy na sztywno pianę i wykładamy na brzoskwinie równomierną warstwę ,i ostatnia rzecz przed pieczeniem z reszty ciasta 1/3 części układamy na piance placuszki tak jak kruszonka na ciastach lekko ugniatając w dłoniach

i wstawiamy do LEKKKKKO PODGRZANEGOOOOOO piekarnika na około 1 godzinkę trzeba sprawdzać temperatura 150 do 180 stopni na termo obieg należy po godzince sprawdzić patyczkiem czy spód upieczony i czy góra rumiana jak nie to jeszcze zostawić

POLECAM SERDECZNIE SERNIK JAK BABCINY PYSZOTKA A WCALE WBREW SZEROKIEMU OPISOWI NIEMA Z NIM TYLE ROBOTY A NAPRAWDĘ WARTO



SMACZNEGO

pomysł na: SERNIK

01 lip 2009 - 11:15:14

dziękuję bardzo za przepis
właśnie mój kiedyś też był z budyniem więc może smak będzie podobny :)

pomysł na: SERNIK

01 lip 2009 - 16:15:41

ja uwielbiam taki, lubie wersje bez rodzynek ale jak ktos lubi to poprostu dodac do masy serowej.

CIASTO:
* 3 szkl. mąki
* 30 dag. masła lub margaryny do wypieków
*3 łyżki śmietany
* 3/4 szklanki cukru
* 2 łyżeczki proszku do pieczenia

MASA SEROWA:
* 1 kg sera do serników zwyklego smietankowego (w takim wiaderku)
* 2 szkl. cukru
* 1 cukier waniliowy (lub miąsz z 1 grubej laski wanilii)
* 1 budyń śmietankowy, ale można dodać także waniliowy czy bananowy, jak kto lubi
* 12 jajek
* 25 dag. masła lub margaryny do wypieków

Ciasto zagniatamy ręcznie lub w malakserze - ja robie w malakserze bo szybciej. Blache smarujemy masłem lub margaryną a nastepnie posypujemy bułką tartą lub mocno skruszonymi herbatnikami czy biszkoptami (ale musi z nich powstac proszek). Wykładamy ciasto na blache i zabieramy sie za mase. Maslo, cukier, wanilie lub cukier waniliowy i żółtka miksujemy w malakserze lub ucieramy za pomoca miksera. Miksujac dodajemy po trochu ser. Na koniec dodajemy budyn. jesli robilismy mase w malakserze przelewamy do sporej miski. Ubijamy białka z jajek, ze szczypta soli aby lepiej sie ubilo. Gdy piana jest juz ubita na sztywno dodajemy ja do masy serowej i mieszamy lyzka, nie za szybko, raczej powoli. Dzieki temu serniczek bedzie bardzo puszysty. W tym momencie mozna dodac rodzynki, ja tego nie robie bo nie lubie ich w serniku. Wlewamy mase na wczesniej wylozone ciasto (lepiej zeby byla dosc wysocha blaszka aby sernik nam nie wyplynal). Nagrzewamy piekarnik do 180 stopni, i pieczemy około 40-50 min. w zaleznosci od piekarnika. Polecam serniczek jest bardzo puszysty i pyszniutki :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-07-01 16:23 przez arvona.

pomysł na: SERNIK

02 lip 2009 - 18:29:48

Jesli chcesz miec mniej pracy, uzyj herbatnikow jako "spodu" sa rownie smaczne jesli nie smaczniejsze niz tradycyjne kruche:)

pomysł na: SERNIK

04 lip 2009 - 13:38:11

dzięki za przepisy dzisiaj wypróbuje :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Lato w słoiku :) przepisy na dżemy