Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Parapetowka-pomysly na przekaski

05 maj 2012 - 14:29:27

Dziewczyny-za kilka dni robie parapetowke, jakie macie patenty, by tanio i kolorowo zrobic przekaski (najlepiej takie,ktore nie wymagaja jedzenia na talerzu, choc niekoniecznie-zawsze mozna kupic papierowe) ;) ?
Pomysly na podanie ich?

Parapetowka-pomysly na przekaski

05 maj 2012 - 14:33:38

koreczki, pomidorki koktajlowe nadziewane pasta z sera fety i oliwy z oliwek , krakersy z sosem tzatziki lub czosnkowym, szaszłyki

Parapetowka-pomysly na przekaski

05 maj 2012 - 14:33:45

Koreczki ,w necie jest mnóstwo przepisów i propozycji ,aby je zrobic tak by ciekawie wyglądały.

Re: Parapetowka-pomysly na przekaski

05 maj 2012 - 14:41:33

Albo jeszcze możesz zrobić po prostu grzanki z masłem i przyprawą lub coś z ciasta francuskiego na słono, to też takie do ręki :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-05 15:02 przez niulek.

Parapetowka-pomysly na przekaski

05 maj 2012 - 15:00:31

Dziekuje ;)) Jeszcze jakies pomysly sprawdzone?

Parapetowka-pomysly na przekaski

05 maj 2012 - 15:05:37

kebab domowej roboty - kurczak, kapusta pekińska, pomidor, ogórek etc. + sos np. salsa :D a wszystko w chlebku pita

owoce w czekoladzie na deser - gorąca roztopiona czekolada w rondelku + na wykałaczkach owoce do zamoczenia :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-05 15:09 przez rastagirl.

Parapetowka-pomysly na przekaski

05 maj 2012 - 15:07:47

O jaaaaa moje wypowiedzi mi uciekły! Napiszę w takim razie jeszcze raz...

1. roladki z szynki.
Składniki: szynka (najlepiej gotowana, ja kupuję w biedronce pokrojoną w prostokąty), ziarna słonecznika, serek smakowy (np. czosnkowy).

Słonecznik podsmażyć na patelni. Po ostudzeniu wymieszać z serkiem i tym farszem smarować szynkę, zwinąć w ruloniki i nadziać wykałaczki w każdą roladkę.

2. Jajka faszerowane.
Składniki: jajka, pieczarki, cebula, majonez
Ugotować jajka, przekroić na pół, wydłubać żółtka. Na patelni podsmażyć pieczarki, można z cebulą. Po ostudzeniu wymieszać z żółtkami i odrobiną majonezu. Można posmarować z wierzchu odrobiną majonezu aby nie obeschły.

3. Pomidory z czosnkiem.
Składniki: pomidory, majonez, czosnek, ser
Pomidory pokroić na grube plastry. Wymieszać majonez z czosnkiem. Na każdy plaster pomidora rozsmarować ok. łyżeczkę majonezu. Posypać startym żółtym serem lub fetą. Robić "na świeżo", przed samym przybyciem gości, bo inaczej mogą nasiąknąć wodą.

4. Jeże.
Składniki: jabłko, kabanos.
Kabanosy pokroić na kawałki. Nadziewać na wykałaczki. Wbijać je w jabłko, aby powstały jeże. Ja jeszcze ścinam dół jabłka, aby się nie "bujały".

Parapetowka-pomysly na przekaski

05 maj 2012 - 15:25:30

Bruschetty! Moje ulubione robi się tak:

Pomidory razem ze skórkami kroisz na kostkę, doprawiasz solą, pieprzem, czosnkiem według uznania, oliwą z oliwek i octem balsamicznym, do tego sporo bazylii, najlepiej świeżej. Odstawiasz. Bagietki lub bułeczki kroisz na kawałki, smarujesz masełkiem lub polewasz oliwą, nakładasz na to pomidorowy farsz i z wierzchu posyp jeszcze startym serem. Są boskie!

Polecam również różności z ciastem francuskim, warzywa z dipami, sałatki, domowe bakerollsy itp : )

Parapetowka-pomysly na przekaski

05 maj 2012 - 18:19:28

Dziewczyny, co jeszcze?

Parapetowka-pomysly na przekaski

05 maj 2012 - 18:23:01

parówki w cieście francuskim, jajka w różnej postaci: na twardo, nadziewane. Kanapki takie kolorowe. Pomidor na zmianę z mozarellą polane sosem czosnkowym.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-05 18:24 przez extrashopping.

Parapetowka-pomysly na przekaski

05 maj 2012 - 18:23:32

aż się głodna zrobiłam od tych wszystkich przekąsek:)
u koleżanki na imprezie jadłam kiedyś świetne naleśniki - czekoladowe z marmoladą - zawija się je tak, żeby były podłużne, kroi na około 1cm plasterki i wbija wykałaczkę. nie potrzeba talerza, a marmolada była domowa, więc super pysznie!
zrobiła też taką wersję już normalną z farszem z sera i szpinaku



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-05 18:25 przez ninna.

zweryfikowana
Posty: 600
Ostrzeżenia: 1/5

Parapetowka-pomysly na przekaski

05 maj 2012 - 18:24:04

u mnie kiedys furrorę zrobily kanapeczki z krakersów
krakersy smarujesz serkiem topionym albo jakims camembertem czy inny serek w zaleznosci od upodoban, na to dalam kawalek salaty, plasterek szynki, oliwki, pomidorek, ogorek, zalezyco kto lubi, oglnie robilam kilka wersji "smakowych" i nic nie zostalo :)
mozesz zrobic szaszłyki teraz zaczal sie sezon na grilowanie, mzoesz je upiec na malych patyczkach jak wykalaczki i mozna jesc jak koreczki :)

Parapetowka-pomysly na przekaski

05 maj 2012 - 18:25:49

ugotuj czekoladę ze śmietaną i postaw na podgrzewaczu na stole obok na talerzu pokrojone owoce - kiwi, banany itd nabite na wykałaczki :)

Parapetowka-pomysly na przekaski

05 maj 2012 - 18:30:31

Ja bym zrobiła koreczki, szaszłyki, karkówke grillowaną w końcu okres grillowania mamy :) ja uwielbiam sałatkę gyros i zawsze ją robię na jakąkolwiek imprezę.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ile to jest? nie smiejcie sie;D