Obecnie rozmawiamy o:

Wakacje w Hiszpanii.

gorący temat

Dobry psycholog

26 minut temu

Druk ścienny

34 minut temu

Nowy samochód

54 minut temu

Montaż Klimatyzacji

59 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

Kochane!

Mój mężczyzna ostatnio miał urodziny, z tej okazji organizujemy domówkę dla znajomych.
Chciałam się Was spytać, czy macie jakieś sprawdzone przepisy na tego typu imprezy?

Nie będzie to takie siedzenie przy stole z ciepłymi potrawami, raczej impreza "stana" ;)
Chciałam po prostu przyrządzić coś, co można przekąsić na szybko. Najlepiej dużo i sycąco, bo osób może być sporo ;)

Jakieś sałatki, koreczki itp.?
Błagam, pomóżcie, bo to już jutro a ja nie mam zielonego pojęcia, co przyrządzić!

kanapeczki z krakersów ;)
świetna sprawa, na raz do buzi i naprawdę smaczne ;)

można je przyrządzic z czym tylko masz ochotę, ja najbardziej lubie z twarozkiem i ogórkiem zielonym lub z szynka serem lub z pasztetem itp.

poszperaj w innych wątkach, jest tego od groma;)

lasange na zimno z serem i łososiem:)

małe kanapeczki, jakaś szybka sałatka? zmieszaj ze sobą ugotowane tortelini + kukurydza + groszek + fasole (konserwowe oczywiście) + ogórek, papryka i majonez :)
a i jeszcze możesz przygotowac kawałki kurczaka (nugetsy) i do tego sos



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-17 13:35 przez aagacia.

jest taki blog AskiPM= Miłość w brzuchu mam, tu na szafie, ta to robi cuda z banalnych rzeczy :D

koreczki - kabanos ogórek konserwowy ser:) ewentualnie ogórek świeży feta czarne oliwki. W Biedronce sa takie małe sucharki/kanapeczki. Do tego dodajesz co chcesz i jest super.

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

zajrzę na tego bloga :) niestety wyszukiwarka forumowa mi nie wyszukuje podobnych wątków, ale zaraz sie przysiadę i poszukam :)

Możesz zrobić skrzydełka z kurczaka (podziel je na części i zalej MAGGI i trzymaj tak ze 2-3 godziny, potem oprósz mąką i smaż na głębokim oleju ok. 15 min - super przekąska). Do tego możesz zrobić też z kurczaczka piersi (pokroić na małe kawałeczki, rozbić, zalać kefirem też potrzymać 2-3 godziny i obtoczyć w krakersach solonych, piec w piekarniku ok. 20-30 minut). Możesz też zrobić masełko czosnkowe (masło, czosnek, oregano, bazylia, sól) i posmarować nim bagietkę (krążki pociętej bagietki) i wsadzić do piekarnika (możesz też posypać żółtym serem i masz mini zapiekaneczki). a na słodko: kup ciasto francuskie mrożone i zrób np rogaliki z czekoladą lub dżemem.

Jeżeli chcesz te lub inne przepisy zapraszam na priv, mam ich mnóstwo, bo uwielbiam gotować a często robię imprezy i wymyślam i wyszukuję takie cudeńka :)

Małe kanapeczki z pastą z makreli mniam;) Serek śmietankowy z makrelą wędzoną do blendera, przyprawy i gotowe. Można posmarować na bagietkę, grzanki;)

Suszone śliwki kalifornijskie (duże) otulone cieniutkimi pastrami surowego, wędzonego boczku, spięte wykałaczką, smażone krótko na patelni.
Pycha. Na ciepło (lepsze) i na zimno.

Sałatka, która u mnie zawsze cieszy sie powodzeniem. Szybka, syta i tania.
Ser zółty (średnio twardy, np. gouda, ementaler, morski, zamojski) starty na grubych oczkach, brzoskwinia z puszki (odsączona), pokrojona w kostkę,
majonez, sól (ciut), pieprz biały i kilka ząbków czosnku. Ilość ząbków w zalezności od upodobań.

sałatke grecką, gyros

koreczki

malutkie zawijane schabowe z serem, super na zimno

parówki zapiekane w ciescie francuskim, bardzo proste i dobre:)

sałatka z prazonym slonecznikiem, kurczakiem, ananasem, kukurydzą i serem:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-17 16:40 przez kashvi.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Drinki z amaretto