Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Syfilis?

30 minut temu

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

Kochane!

Mój mężczyzna ostatnio miał urodziny, z tej okazji organizujemy domówkę dla znajomych.
Chciałam się Was spytać, czy macie jakieś sprawdzone przepisy na tego typu imprezy?

Nie będzie to takie siedzenie przy stole z ciepłymi potrawami, raczej impreza "stana" ;)
Chciałam po prostu przyrządzić coś, co można przekąsić na szybko. Najlepiej dużo i sycąco, bo osób może być sporo ;)

Jakieś sałatki, koreczki itp.?
Błagam, pomóżcie, bo to już jutro a ja nie mam zielonego pojęcia, co przyrządzić!

kanapeczki z krakersów ;)
świetna sprawa, na raz do buzi i naprawdę smaczne ;)

można je przyrządzic z czym tylko masz ochotę, ja najbardziej lubie z twarozkiem i ogórkiem zielonym lub z szynka serem lub z pasztetem itp.

poszperaj w innych wątkach, jest tego od groma;)

lasange na zimno z serem i łososiem:)

małe kanapeczki, jakaś szybka sałatka? zmieszaj ze sobą ugotowane tortelini + kukurydza + groszek + fasole (konserwowe oczywiście) + ogórek, papryka i majonez :)
a i jeszcze możesz przygotowac kawałki kurczaka (nugetsy) i do tego sos



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-17 13:35 przez aagacia.

jest taki blog AskiPM= Miłość w brzuchu mam, tu na szafie, ta to robi cuda z banalnych rzeczy :D

koreczki - kabanos ogórek konserwowy ser:) ewentualnie ogórek świeży feta czarne oliwki. W Biedronce sa takie małe sucharki/kanapeczki. Do tego dodajesz co chcesz i jest super.

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

zajrzę na tego bloga :) niestety wyszukiwarka forumowa mi nie wyszukuje podobnych wątków, ale zaraz sie przysiadę i poszukam :)

Możesz zrobić skrzydełka z kurczaka (podziel je na części i zalej MAGGI i trzymaj tak ze 2-3 godziny, potem oprósz mąką i smaż na głębokim oleju ok. 15 min - super przekąska). Do tego możesz zrobić też z kurczaczka piersi (pokroić na małe kawałeczki, rozbić, zalać kefirem też potrzymać 2-3 godziny i obtoczyć w krakersach solonych, piec w piekarniku ok. 20-30 minut). Możesz też zrobić masełko czosnkowe (masło, czosnek, oregano, bazylia, sól) i posmarować nim bagietkę (krążki pociętej bagietki) i wsadzić do piekarnika (możesz też posypać żółtym serem i masz mini zapiekaneczki). a na słodko: kup ciasto francuskie mrożone i zrób np rogaliki z czekoladą lub dżemem.

Jeżeli chcesz te lub inne przepisy zapraszam na priv, mam ich mnóstwo, bo uwielbiam gotować a często robię imprezy i wymyślam i wyszukuję takie cudeńka :)

Małe kanapeczki z pastą z makreli mniam;) Serek śmietankowy z makrelą wędzoną do blendera, przyprawy i gotowe. Można posmarować na bagietkę, grzanki;)

Suszone śliwki kalifornijskie (duże) otulone cieniutkimi pastrami surowego, wędzonego boczku, spięte wykałaczką, smażone krótko na patelni.
Pycha. Na ciepło (lepsze) i na zimno.

Sałatka, która u mnie zawsze cieszy sie powodzeniem. Szybka, syta i tania.
Ser zółty (średnio twardy, np. gouda, ementaler, morski, zamojski) starty na grubych oczkach, brzoskwinia z puszki (odsączona), pokrojona w kostkę,
majonez, sól (ciut), pieprz biały i kilka ząbków czosnku. Ilość ząbków w zalezności od upodobań.

sałatke grecką, gyros

koreczki

malutkie zawijane schabowe z serem, super na zimno

parówki zapiekane w ciescie francuskim, bardzo proste i dobre:)

sałatka z prazonym slonecznikiem, kurczakiem, ananasem, kukurydzą i serem:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-17 16:40 przez kashvi.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Drinki z amaretto