Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

nie nic nie zwijasz nakładasz warstwami i później kroisz jak ciasto i na talerz:)

a ja proponuję coś co szanowna teściowa jeszcze zapewne nie miała przyjemności zjeść

zakupy

cycki z kuraka
ser zółty
brokuły
przyprawy wedle gustu


cycka 'obrabiasz' jak do kotletów rozcinasz je jak bułkę (nie do konca) i rozbijasz ( do środka dajesz starty żółty ser wymieszany z ugotowanymi brokułami ) i składasz pierś tak zeby z tego wszystkiego powstały kule. brokuły umiesz zapewne gotwać ser zetrzeć -potem doprawić (sol pieprz itp) wrzucasz te swoje gotowe cyckowe kule do piekarnika na około 20min i gotowe (tam gdzie sie coś rozwali -mozesz ratowac sie wykałaczkami a potem po upieczeniu przed podaniem wyciągnąć wykałaczki) wkladasz do średnio nagrzanego piekarnika na jakies 150/170 st. w tym czasie gotujesz ryż ( moze być ten brązowy dziki) -bedzie taki inaczej lub zwykły ( podrasuj go kurkumą dla efektu (bedzie miał fajny żółty kolor) do gotowych kulek mozesz ( a nawet trzeba podać sos) aby ukrucić sobie prace kup gotowy sos z knorra serowo brokułowy (zrób go przed podaniem ponieważ ma taka głupią właściwość ten sos ze dł. świeży nie jest i szybko sie rozwarstwia...) do tego sałatka ( kup paczkę miksu sałatowego z biedronie , -mozesz dokupic sałatę grecką i paczkę szpinaku. wymieszaj całe trawsko ze sobą i zrób sos- 3 łyżki oliwy z olivek 1 łyżka soku z cytryny/limonki pieprz -1 kostka knorr bazylia odrobina czosnku w granulkach ) gotowe! efektowne a tesciowe na bank zatka:D

Cytat
Jolgrze
filety w płatkach polecam, pyszne :P ja mam fajny przepis na kurczaka curry z ryżem, uwielbiam go i zdrowy, wszystko naturalne, żadnych rzeczy z torebek :P jakbyś chciała przepis to pisz na priv to jutro mogę Ci napisać ;)


ostatnio robilam kurczaka curry z ryzem- kurczaka zjedli, ryz zostawili:P
wolimy ziemniaki wiec raczej cos z ziemniakami bede robic:)

zweryfikowana
Posty: 1.682
Ostrzeżenia: 1/5

KURCZACZEK serowo - cebulowy,


piersi kroisz układasz na pergaminie, na to wysypujesz zupke z paczki (serowa lub cebulaowa) jak wolisz, nastepnie smietane takie lyzki gdzie niegdzie, i obficie serem, super!

KLIK!!! pomocy

a'la kotletyzły/u]

1 podwójna pierść
3 łyżki czubate majonezu kieleckiego
1,5 łyżka czubatej mąki ziemniacznej
2 jajka
pieprz, sól lub inne przyprawy kwestia samku

Piersi kroimy w kostki nie duże i mieszamy z pozstałymi składnikami - ala ciasto naleśniowe.
Na rozgrzaną patelnie z olejem nakładamy tak jak placki ziemniaczane.
Często przekładamy podczas smażenia z jednej na druga strone, ale tez i długo nie smarzyku by te ala kotlety nie były
w środku suche.

Cytat
foczka2007
a ja proponuję coś co szanowna teściowa jeszcze zapewne nie miała przyjemności zjeść

zakupy

cycki z kuraka
ser zółty
brokuły
przyprawy wedle gustu


cycka 'obrabiasz' jak do kotletów rozcinasz je jak bułkę (nie do konca) i rozbijasz ( do środka dajesz starty żółty ser wymieszany z ugotowanymi brokułami ) i składasz pierś tak zeby z tego wszystkiego powstały kule. brokuły umiesz zapewne gotwać ser zetrzeć -potem doprawić (sol pieprz itp) wrzucasz te swoje gotowe cyckowe kule do piekarnika na około 20min i gotowe (tam gdzie sie coś rozwali -mozesz ratowac sie wykałaczkami a potem po upieczeniu przed podaniem wyciągnąć wykałaczki) wkladasz do średnio nagrzanego piekarnika na jakies 150/170 st. w tym czasie gotujesz ryż ( moze być ten brązowy dziki) -bedzie taki inaczej lub zwykły ( podrasuj go kurkumą dla efektu (bedzie miał fajny żółty kolor) do gotowych kulek mozesz ( a nawet trzeba podać sos) aby ukrucić sobie prace kup gotowy sos z knorra serowo brokułowy (zrób go przed podaniem ponieważ ma taka głupią właściwość ten sos ze dł. świeży nie jest i szybko sie rozwarstwia...) do tego sałatka ( kup paczkę miksu sałatowego z biedronie , -mozesz dokupic sałatę grecką i paczkę szpinaku. wymieszaj całe trawsko ze sobą i zrób sos- 3 łyżki oliwy z olivek 1 łyżka soku z cytryny/limonki pieprz -1 kostka knorr bazylia odrobina czosnku w granulkach ) gotowe! efektowne a tesciowe na bank zatka:D

Przeczytałam wszystkie przepisy i jakbym była teściową to chętnie zjadłabym taki obiad.. aż się głodna zrobiłam ;)
A jak teściowa nie przepada za ryżem to może ziemniaczki pieczone z przyprawami?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-07 22:27 przez sincere.

Piersi kurczaka w migdałach :

Składniki na 4 porcje
4 pojedyncze filety z piersi kurczaka
200 g płatków migdałowych
2 jajka
3/4 szklanki mąki
sól, pieprz, czosnek suszony, słodka papryka w proszku
olej do smażenia



ETAPY PRZYGOTOWANIA:
1. Filety z kurczaka opłukać, wysuszyć, lekko rozbić. Posolić, popieprzyć świeżo zmielonym pieprzem, z jednej strony lekko posypać suszoym czosnkiem, z drugiej papryką.
2. Jajka roztrzepać z 2 łyżkami zimnej wody, lekko posolić. Przyprawione filety zanurzać najpierw w jajku, później w mące, na koniec w płatkach migdałowych. Płatki docisnąć do mięsa.
3. Na patelni rozgrzać olej. Kłaść przygotowane piersi i smażyć na małym ogniu po ok. 5 minut z każdej strony. Na koniec można dodać na patelnię odrobinę masła co nada przyjemnego aromatu. Filety smażyć bezpośrednio po przygotowaniu!
4. Podawać z ryżem lub frytkami iulubioną surówką.

Sama wypróbuje ! :D

zweryfikowana
Posty: 753
Ostrzeżenia: 1/5

poszukaj czegoś w pomysłach na obiad :) ja robie np z warzywami i makaronem ;)


PS- proszę o pomoc - http://forum.szafa.pl/46/3283956/3283956/oczko.html#msg-3283956

Świetny i prosty przepis! wychodzi rewelacyjnie!
piers z kurczaka (na cztery osoby wez 2 piersi)
poroj w kosteczki rozne, nie wazne czy proste, czy krzywe :P
posyp przyprawa do kurczaka, obtocz w jogurcie naturalnym (bardzo obficie) i pozostaw na ok. 3h
nastepnie roztlucz okolo paczki platkow sniadaniowych corn flakes na bardzo drobne kawalki, i obtocz w nich kurczaka.
wsadz na 15-20min do nagrzanego co 175stopni piekarnika!
jest pyszne!
zrob kilka sosow np. :keczup, majonez + przyprawy, drugi sos: jogurt naturalny+zabek czosnku, 3sos: pomidory w kartonie, z oregano, czosnkiem itp. :)
podaj z frytkami albo pieczonymi ziemniaczkami pycha!

tortilla - placki nalesnikowe, salata, sos czosnkowy, papryka, pomidor, no i podsmażony kurczak drobno pokrojony w przyprawach.

A ja polecam fantazje drobiową9bodajże tak to sie nazywa), gdzie 1 filet kroisz na pół, rozbijasz te dwa płaty, doprawiasz solem i pieprzem. na jednym filecie kłądziesz starty ser wymieszany z porem na to drugi płat fileta na to plastry sera żółtego i polewasz keczupem wymieszanym z majonezem.. potem zapiekasz w piekarniku-PYCHA

W ksiązkach Anastazji sa super przepisy na potrawy:)

zweryfikowana
Posty: 1.270
Ostrzeżenia: 1/5

piersi z kurczaka pokrój w paski, przypraw, na 2 h włóż do jogurtu naturalnego, pokrusz płatki kukurydziane, opanieruj nimi kurczaka, połóż na blaszce, piecz w 180, aż będą dobre. Pychota!

Cytat
sincere
Cytat
foczka2007
a ja proponuję coś co szanowna teściowa jeszcze zapewne nie miała przyjemności zjeść

zakupy

cycki z kuraka
ser zółty
brokuły
przyprawy wedle gustu


cycka 'obrabiasz' jak do kotletów rozcinasz je jak bułkę (nie do konca) i rozbijasz ( do środka dajesz starty żółty ser wymieszany z ugotowanymi brokułami ) i składasz pierś tak zeby z tego wszystkiego powstały kule. brokuły umiesz zapewne gotwać ser zetrzeć -potem doprawić (sol pieprz itp) wrzucasz te swoje gotowe cyckowe kule do piekarnika na około 20min i gotowe (tam gdzie sie coś rozwali -mozesz ratowac sie wykałaczkami a potem po upieczeniu przed podaniem wyciągnąć wykałaczki) wkladasz do średnio nagrzanego piekarnika na jakies 150/170 st. w tym czasie gotujesz ryż ( moze być ten brązowy dziki) -bedzie taki inaczej lub zwykły ( podrasuj go kurkumą dla efektu (bedzie miał fajny żółty kolor) do gotowych kulek mozesz ( a nawet trzeba podać sos) aby ukrucić sobie prace kup gotowy sos z knorra serowo brokułowy (zrób go przed podaniem ponieważ ma taka głupią właściwość ten sos ze dł. świeży nie jest i szybko sie rozwarstwia...) do tego sałatka ( kup paczkę miksu sałatowego z biedronie , -mozesz dokupic sałatę grecką i paczkę szpinaku. wymieszaj całe trawsko ze sobą i zrób sos- 3 łyżki oliwy z olivek 1 łyżka soku z cytryny/limonki pieprz -1 kostka knorr bazylia odrobina czosnku w granulkach ) gotowe! efektowne a tesciowe na bank zatka:D

Przeczytałam wszystkie przepisy i jakbym była teściową to chętnie zjadłabym taki obiad.. aż się głodna zrobiłam ;)
A jak teściowa nie przepada za ryżem to może ziemniaczki pieczone z przyprawami?

narazie czytam wasze propozycje i mysle co z tego wybrac:))
moja tesciowa (no slubu nie mamy wiec tesciowa-nietesciowa) jest wybredna jak cholera:/
sama gotuje nienajlepiej, ale jak ja juz cos zrobie to tak wybrzydza ze az mnie nerwica bierze.....
wybrzydza ale i tak zje, az z dokladka, ale co sie nagada i mi nerwy napsuje to jej.....

zweryfikowana
Posty: 293
Ostrzeżenia: 1/5

A ja polecam porozbijać pierś na małe kotleciki i obtoczyć w jajku (jajko, sól, pieprz, oregano i czosnek granulowany) i .... zwykłych płatkach kukurydzianych (pokruszonych tak jak bułka tarta lub trochę grubiej) no i takie kotleciki usmażyć na głębokim oleju :) do tego ziemniaczki. Szybko, bardzo smacznie i troszkę inaczej :) Pozdrawiam....

Cytat
sincere
Cytat
foczka2007
a ja proponuję coś co szanowna teściowa jeszcze zapewne nie miała przyjemności zjeść

zakupy

cycki z kuraka
ser zółty
brokuły
przyprawy wedle gustu


cycka 'obrabiasz' jak do kotletów rozcinasz je jak bułkę (nie do konca) i rozbijasz ( do środka dajesz starty żółty ser wymieszany z ugotowanymi brokułami ) i składasz pierś tak zeby z tego wszystkiego powstały kule. brokuły umiesz zapewne gotwać ser zetrzeć -potem doprawić (sol pieprz itp) wrzucasz te swoje gotowe cyckowe kule do piekarnika na około 20min i gotowe (tam gdzie sie coś rozwali -mozesz ratowac sie wykałaczkami a potem po upieczeniu przed podaniem wyciągnąć wykałaczki) wkladasz do średnio nagrzanego piekarnika na jakies 150/170 st. w tym czasie gotujesz ryż ( moze być ten brązowy dziki) -bedzie taki inaczej lub zwykły ( podrasuj go kurkumą dla efektu (bedzie miał fajny żółty kolor) do gotowych kulek mozesz ( a nawet trzeba podać sos) aby ukrucić sobie prace kup gotowy sos z knorra serowo brokułowy (zrób go przed podaniem ponieważ ma taka głupią właściwość ten sos ze dł. świeży nie jest i szybko sie rozwarstwia...) do tego sałatka ( kup paczkę miksu sałatowego z biedronie , -mozesz dokupic sałatę grecką i paczkę szpinaku. wymieszaj całe trawsko ze sobą i zrób sos- 3 łyżki oliwy z olivek 1 łyżka soku z cytryny/limonki pieprz -1 kostka knorr bazylia odrobina czosnku w granulkach ) gotowe! efektowne a tesciowe na bank zatka:D

Przeczytałam wszystkie przepisy i jakbym była teściową to chętnie zjadłabym taki obiad.. aż się głodna zrobiłam ;)
A jak teściowa nie przepada za ryżem to może ziemniaczki pieczone z przyprawami?
A DZIĘKUJĘ:d TO DANIE TYPOWO RESTAURACYJNE:) sie pracowało w gastr. sie wie:P i nieskromnie tez mysle ze to najlepeszy przepis:D ELEGANCKI EFEKTOWNY I ZDROWY! ( owszem ryż można zastapić purre byle nie ziemniorami zwykłymi:P purre ma łagodniejszą formę:) (do purre zamiast mleka/śmietany czy masła można dodać oliwę z oliwek)
majka6

e ale moje kulki z kurczaka ja zapewne powalą:P wszystko zależy jaka jest osobą:) czy chcesz ją zaskoczyć czy tylko chcesz aby nie marudziła. wbrew pozorom moj pomysł jest bardzo prostu- dasz rade ja kiedyś nie umiałam nic! nawet nie wiedziałam jak wygląda gotująca woda a dziś świetnie sobie daję rade w kuchni i wymyślam sam nowe przepisy:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-07 22:35 przez foczka2007.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

co na dietytyczny obiad?