Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
|<- <-- 1 2 ... 14 15 16 17 18 ... 20 21 -->

Coś słodkiego z niczego?

26 maj 2015 - 09:47:14

Ja kiedyś robiłam tak.. w kubeczek 3-4 łyżki śmietany + cukier puder+ kakao i mieszałam dokładnie i tyle.. mi smakowało :)

Coś słodkiego z niczego?

05 cze 2015 - 13:05:58

Szybko i na słodko. Zależy jak słodko i zależy jak słodko. Na słodko lubię racuchy, taki szybki i łatwy przepis http://www.przyjemnegotowanie.pl/Racuchy-ze-zsiadlego-mleka-z-jablkiem-b67.html ale też jako szybkie uznaję oponki, które robię często.
A szybko (tylko długo czekania) ciasto z kaszy manny. Szklankę kaszy gotuję w 1l mleka (i teraz czekanie) ponieważ kasza musi dobrze ostygnąć.
Następnie ucieram masło z 1,5 szklanki cukru, dodaję kaszę dokładnie miksuje - taką masę przekładam do tortownicy - na godzinę do lodówki i jest. Można oczywiście dodać to co lubimy - rodzynki, owoce czy galaretkę

Coś słodkiego z niczego?

29 lip 2015 - 15:59:27

Bardzo proste w wykonaniu ciasto bez pieczenia, ale musi trochę w lodówce poleżeć... Ubijamy kremówkę z cukrem pudrem i cukrem waniliowym, jak się ubije, dodajemy rozpuszczoną w odrobinie wody żelatynę. Foremkę wykładamy herbatnikami, smarujemy tą śmietaną, przykrywamy herbatnikami, znowu śmietana i tak aż do wyczerpania składników. Wierzch ciastuszka posypujemy posiekaną czekoladą, kruszonymi ciastkami, wiórkami kokosowymi (ja posypuje wszystkim naraz). Tak przygotowany deser, wkładamy na parę godzin do lodówki (najlepiej na całą noc). Zamiast wiórkami, można posypać wierzch ciasta kawą rozpuszczalną, można też dodać do jednej warstwy kremu kawę, będzie wtedy ciastko kawowe.

niezweryfikowana
Posty: 341
Ostrzeżenia: 5/5

Coś słodkiego z niczego?

31 lip 2015 - 12:10:04

Często robię placuszki ze składników, które mam w domu i polewam je potem syropem klonowym albo podaję z dżemem.

Coś słodkiego z niczego?

19 sie 2015 - 10:43:24

polecam ciasteczka maślane pyszne i szybkie: mąka, masło i cukier, mieszasz to razem i lepisz takie ciasteczka albo łyżką nakładasz na papier do pieczenia i do piekarnika, pyszne rozpływające się w ustach...

niezweryfikowana
Posty: 40
Ostrzeżenia: 2/5

Coś słodkiego z niczego?

01 wrz 2015 - 01:01:25

Ja planuję w końcu zrobić ciasto z mikrofalówki, ale nie takie kupne gotowe, tylko z domowych produktów :)
A w tej chwili, pomimo godziny, zajadam się Wedlowskim Ptasim Mleczkiem Frappe uwielbiam je :)

niezweryfikowana
Posty: 42
Ostrzeżenia: 6/5

Coś słodkiego z niczego?

01 wrz 2015 - 15:48:09

Serek homogenizowany naturalny + kakao + miód = pyyyszności :D

niezweryfikowana
Posty: 18
Ostrzeżenia: 5/5

Coś słodkiego z niczego?

02 paź 2015 - 22:04:32

ja tam zawsze zajadam się koglem moglem:) no ewentualnie miodzio, na czekoladę mam niestety uczulenie:(

niezweryfikowana
Posty: 66
Ostrzeżenia: 6/5

Coś słodkiego z niczego?

13 paź 2015 - 14:25:42

a może tosty francuskie na słodko? wystarczy obtoczyc chleb w mieszance wody z jajkiem, upiec na maśle, na końcu polać miodkiem :) pycha :D

Coś słodkiego z niczego?

14 paź 2015 - 16:01:11

Może ciasteczka owsiane? To jedyny wypiek, który opanowałem... :)

Coś słodkiego z niczego?

23 lis 2015 - 13:24:06

Cytat
tanioszek
Witajcie :)
Macie jakieś ciekawe przepisy na coś słodkiego ze składników które przeważnie mamy w domach?
tylko żeby to nie byly jakies wymyslne skladniki. Przepis najlepiej jakis szybki.

Ciastka kokosowo-owsiane:
- 2 szkl płatków owsianych (ja używam orkiszowych)
- 2 szkl wiórek kokosowych
- 3-4 łyżki stołowe miodu
- puszka mleczka kokosowego

1. Płatki owsiane zalewamy mleczkiem, mieszamy i odstawiamy na 20min
2. Dodajemy wiórki i miód, mieszamy
3. formujemy placuszki i układamy na blaszce z folią do pieczenia
4. Pieczemy ok 30min w 180stC (do zbrązowienia)

Bardzo niskokaloryczne :)
Wersja z domieszką dowolnych bakalii wg. uznania

Coś słodkiego z niczego?

07 gru 2015 - 11:17:21

Jesli chodzi o słodycze to dobrym rozwiązaniem jest pyszny miód manuka sklep ostatnio zakupiłem i jestem bardzo zadowolona:) Naprawdę bardzo smaczna rzecz , jedna ze zdrowszysch jeśli chodzi o słodycze.

niezweryfikowana
Posty: 15
Ostrzeżenia: 5/5

Coś słodkiego z niczego?

11 gru 2015 - 14:36:48

Tosty francuskie to najlepszy sposób na zrobienie czegoś pysznego, gdy nie ma nic słodkiego w domu. Ewentualnie zawsze ratunkiem może być moja ulubiona cukiernia w Szczecinie (tam mieszkam) i jakieś kokosanki czy inne ciacha. W tym sezonie króluje u mnie piernikowa krajanka! :) Ale potrafię też jak nic nie ma w domu miód czy dżem łyżeczkami wyjadać ^^

Coś słodkiego z niczego?

25 sty 2016 - 10:43:23

Sałatka owocowa... kilka owocow, orzechy, rodzynki, zurawine plus jogurt naturalny i lyzeszka miodu - slodko i zdrowo

niezweryfikowana
Posty: 341
Ostrzeżenia: 5/5

Coś słodkiego z niczego?

27 sty 2016 - 09:22:34

Ja ostatnio robiłam rafaello z kaszy jaglanej. Wystarczyło ugotować ją w mleku, dodać łyżkę masła, miód, wiórki kokosowe i na koniec kuleczki jeszcze w nich obtoczyć.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pomysł na obiad