Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

MENU HAWAJSKIE

19 lut 2011 - 10:09:30

Szykuje mi się impreza, której motywem przewodnim będą Hawaje, ale kompletnie nie mam pomysłu na to co postawic na stołach. Ponieważ będzie około 40 gości, potrzebuje przepisów na raczej proste i niedrogie przystawki, sałatki, ale też różne owocowe drinki :) Liczę na Waszą pomoc :)

MENU HAWAJSKIE

19 lut 2011 - 10:11:26

Pizza z szynką i ananasem, sałatka z polędwicą,kukrydzą,majonezem i ananasem, wódka z ananasem :D

MENU HAWAJSKIE

19 lut 2011 - 10:13:41

Cytat
ecri16
Pizza z szynką i ananasem, sałatka z polędwicą,kukrydzą,majonezem i ananasem, wódka z ananasem :D

Niezłe pomysły kulinarne :)) Tak z samego rana rozbawiać ludzi :)

MENU HAWAJSKIE

19 lut 2011 - 10:19:35

Poncz:
* 150 ml mocnej herbaty – Hawajskie Delicje „ Czas na Herbatę”
* 100 ml soku ananasowego
* 200 g kawałków ananasa
* sok z jednej cytryny
* 80 ml rumu
* 1 butelka czerwonego wina
* 50 ml sherry
* 100 g cukru
Włóż ananasa do misy ponczowej i polej sherry. Zostaw na 2 godziny. Zaparz mocną herbatę (tu podane nazwy, ale ja robilam ze zwyklej, sypanej) oddziel fusy. Do misy ponczowej dodaj herbatę i cukier, czerwone wino, rum oraz sok z cytryny. Całość dokładnie wymieszaj, aby cukier dokładnie się rozpuścił. Rozłóż na wierzchu kawałki ananasa i dodaj lodu.

MENU HAWAJSKIE

19 lut 2011 - 10:31:03

Cytat
ecri16
Pizza z szynką i ananasem, sałatka z polędwicą,kukrydzą,majonezem i ananasem, wódka z ananasem :D

Zgadzam sie w 100 %!!
Pizza z szynka (ale surowa - tzw. prosciutto crudo-pewnie mozna ja gdzies kupic w hipermarketach w PL) i ananasem. Jest pyszna i lekkostrawna- wiem, bo jem przynajmniej raz w tygodniu :)
Salatka z poledwica, kukurydza i ananasem tez wydaje mi sie super pomyslem, ale zamiast majonezu uzylabym raczej jogurtu naturalnego. Mmmm...pychota!!!
Ewentualnie mozesz tez przygotowac salatke z ryzu i tunczyka i podac ja w wydrazonych polowach ananasa. Miazsz z ananasa (srodek) mozesz dodac do salatki. MNIAM!!!
P.S.Moj kuzyn je na sniadanie tosty hawajskie z serem zoltym, szynka i ananasem. Tez polecam.

MENU HAWAJSKIE

19 lut 2011 - 12:54:14

Na pewno pizza, choć jak to 40 osób, to czy dasz radę to zrobić? Zamiast się bawić robiłabyś pizze.. Więc chyba średni pomysł.

Sałatka o wiele lepsza. Może jakieś koreczki bardziej 'hawajskie' - zamiast standardowych składników ananas, szynka itd? Kolorowe drinki z parasolkami? A może jak chcesz coś konkretniejszego, to jakiś schab z ananasem? Może nie jest to typowa kuchnia hawajska, ale zahacza o te smaki, składniki?

Chyba, że się składacie/każdy coś przynosi, to wtedy można pomyśleć o zamówieniu kilku pizz hawajskich;p



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-19 12:55 przez nasty_89.

MENU HAWAJSKIE

20 lut 2011 - 12:23:08

Też myślałam nad tym żeby wykorzystac typowe przepisy na przystawki i sałatki i tylko jakoś urozmaicic je dodatkami hawajskich owocow i przypraw, zwlaszcza ze do typowych potraw ciezko dostac wszystkie skladniki albo sa one drogie, a to w koncu ma tylko stwarzac klimat hawajski ;d Pomysl z ponczem wykorzystam na pewno, zastanawiam sie tylko gdzie mozna dostac taka misę do ponczów? ;p zamiast kubków do tego myślę, że nadawac się bedą połówki kokosa ;p

MENU HAWAJSKIE

20 lut 2011 - 12:57:17

Pomysł dobry, tylko czy uda Ci się tak rozdzielić kokosy na pół? To raczej nie jest taka prosta sprawa..

MENU HAWAJSKIE

20 lut 2011 - 13:48:10

Cytat
nasty_89
Pomysł dobry, tylko czy uda Ci się tak rozdzielić kokosy na pół? To raczej nie jest taka prosta sprawa..

kiedyś robiłam tak świeczniki, i tata podołał więc myślę, że tym razem też powinien dać radę ;p


Myślałam, żeby poncz podać w wydrążonym arbuzie, ale może macie jeszcze jakiś inny pomysł? Nie chcę kupować specjalnie misy, na jedną okazję, bo raczej nie robię takich rzeczy często ;d

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

lekka sałatka