Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Co do tortilli ?

15 lut 2011 - 16:20:13

Ja robię zawsze tortille z papryki, kukurydzy, cebuli, kapusty pekinskiej, ogorka konserwowego a sos to mieszanka ketchupu z majonezem

Co do tortilli ?

15 lut 2011 - 16:22:56

fuu cebula? ja daje pomidora ogorka sos czosnkowy+musztarda salata ;)

zweryfikowana
Posty: 267
Ostrzeżenia: 1/5

Co do tortilli ?

15 lut 2011 - 16:23:54

pieczarki

Co do tortilli ?

15 lut 2011 - 16:26:25

.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-02-22 19:28 przez Vendie.

Co do tortilli ?

15 lut 2011 - 16:46:22

Cytat
Vendie
Cytat
iJerk
Cytat
Vendie
Słyszałam, że do tortiji można dodać różne składniki...co się chce :)
tak.bo tortilla to nie cale danie,tylko sam placek.a tortilla z tym co jest w srodku to burrito. i to tortilla na ten placek mowi sie tylko w ameryce lacinskiej ,bo pierwotna tortilla to nic innego jak ziemniaki,cebula,jajka,jakies warzywa i nawet mieso smazone na patelni.ale zeby odroznic je od siebie placek tortilla to tortilla a ta druga tortilla to tzw. tortilla española.

Nareszcie jakaś osoba co się zna :D Mnie strasznie denerwuje jak ktoś wymawia tak jak się pisze...zawsze wymawiam tortija :) W ogóle to kuchnia Ameryki Południowej jest świetna :)
no niestety nie wszyscy wiedza jak,i niestety tortilla jest mylona z burrito.ale przyznam tez ze jak slysze jak ktos mowi tortiLLa a nie tortiJa to bola uszy :).... a z tym ogorkiem to ja nie daje bo raczej nie pasuje,jest zbyt wodnisty i nie wprowadza zadnego aromatu.

zweryfikowana
Posty: 1.302
Ostrzeżenia: 2/5

Co do tortilli ?

15 lut 2011 - 16:49:29

sos czosnkowy i pomidorowy z cebula pokrojona w drobna kostke ;) do tego salata lodowa, pomidor, kurczak, ogorek

Co do tortilli ?

15 lut 2011 - 16:53:51

1.sos,kapusta [ekinska,ogorek,piers z kurczaka
2.majonez kapusta pekinska,pomidor kostkowany,bekon,ser,piers z kurczaka :)

Co do tortilli ?

15 lut 2011 - 17:02:39

sałata lodowa lub pekińska, ogorek papryka, cebula czerwona, ketchup, sos czosnkowy(robie sama- 1/2 szklanki smietany, 1/2 szklanki majonezu, 3 ząbki czosnku lyżeczka musztardy ,suszone zoiłla odrobina vegety)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

smacznie i orientalnie