Obecnie rozmawiamy o:

ABORCJA

gorący temat

operacja oczu

16 minut temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

omlety. ; )

02 lip 2010 - 10:21:56

omlety

mmm mam ochotę na omlety.Tylko że jak
robię je według książki kucharskiej mojej to nigdy nie wychodzą mi takie jakie powinny być :(.
A więc zwracam się do was. Znacie przepis sprawdzony,łatwy z którego wychodzą takie pyszne mięciutkie omleciki ?
prosze pisać ;))

omlety. ; )

02 lip 2010 - 10:24:13

a no znamy:D
jak bierzesz np. 3 jajka to dodajesz 3łyżki mleka i 3 łyżki mąki i wszystko łądnie mięszasz:) doprawiasz sola pieprzem itd, do tego mozesz wrzucić podsmażoną wcześniej kiełbaskę(szynkę),paprykę, kukurydze i na koniec żółty ser - polecam serdecznie, omlecik jak pizza wychodzi, pyycha:)

omlety. ; )

02 lip 2010 - 10:32:12

Cytat
milk007
a no znamy:D
jak bierzesz np. 3 jajka to dodajesz 3łyżki mleka i 3 łyżki mąki i wszystko łądnie mięszasz:) doprawiasz sola pieprzem itd, do tego mozesz wrzucić podsmażoną wcześniej kiełbaskę(szynkę),paprykę, kukurydze i na koniec żółty ser - polecam serdecznie, omlecik jak pizza wychodzi, pyycha:)

wszystko do jednej miski wymieszać za jednym razem ?

omlety. ; )

02 lip 2010 - 12:48:15

Cytat
laska5sz
Cytat
milk007
a no znamy:D
jak bierzesz np. 3 jajka to dodajesz 3łyżki mleka i 3 łyżki mąki i wszystko łądnie mięszasz:) doprawiasz sola pieprzem itd, do tego mozesz wrzucić podsmażoną wcześniej kiełbaskę(szynkę),paprykę, kukurydze i na koniec żółty ser - polecam serdecznie, omlecik jak pizza wychodzi, pyycha:)

wszystko do jednej miski wymieszać za jednym razem ?
dokładnie:)

omlety. ; )

02 lip 2010 - 12:46:57

Odmiany omletów:

* Francuskie - przyrządza się z masy jajecznej, a gorące dodatki np. szparagi, ziemniaki, wkłada się do środka usmażonego już i złożonego omletu.
* Hiszpańskie - do surowej masy jajecznej dodaje się różne składniki i smaży razem, a gotowy omlet podaje na talerzu w formie placka.
* Angielskie - żółtka i białka ubija się osobno i po częściowym usmażeniu na patelni, gdy wierzch omletu nie jest jeszcze ścięty, wstawia się całą patelnię do nagrzanego grilla lub piekarnika na 30 - 60 sekund.

Najdelikatniejszą odmianą omletu są suflety - do utartych żółtek dodaje się ubitą na sztywno pianę z białek i i zapieka w piekarniku.

Jak smaży się klasyczny omlet...

Składniki, 1 omlet:

* 2 jaja
* 1 - 2 łyżki masła
* 1 łyżka zimnej wody
* sól, pieprz

Przygotowanie:

* Całe jaja dobrze rozbić widelcem lub sprężynką, dodając wodę, sól i pieprz. Suchą patelnię postawić na bardzo małym ogniu, potem zwiększyć płomień, rozgrzać masło, ale nie rumienić, wlać masę jajeczną. Smażyć bez przykrycia na dużym ogniu, aż brzegi omletu się zetną. Wówczas podważać je łopatką kolejno ze wszystkich stron, aby płynna masa jajeczna znalazła się na dnie patelni. Omlet smaży się nie dłużej niż 2 minuty, z większej ilości jajek trochę dłużej.
* Dodatki przygotowane oddzielnie rozłożyć na jednej połowie omletu. Omlet zsunąć z patelni od strony dodatków; gdy jedna połowa omletu będzie już na talerzu, energicznym ruchem patelni przykryć ją drugą połową, z nadzieniem znajdującym się w środku omletu.


Jeszcze jeden sposób na szybki omlet z dodatkiem mąki, który przekazała mi moja mama:

Na talerz wbić jajko, posolić i roztrzepywać energicznie widelcem przez 30 sekund, jednocześnie dolewając około 50 ml mleka i przesiewając około 3 łyżek mąki. Konsystencja masy powinna być raczej lejąca ale spieniona. Ubijając staram się wbić jak najwięcej powietrza do ciasta. Rozgrzać patelnię, włożyć trochę masła, rozprowadzić je po patelni i wlać masę jajeczną. Omlet smażyć na dużym ogniu. Przekrzywiając patelnię rozprowadzać masę i czekać aż kolejne jej porcje będą się ścinać. Jak tylko cały środek będzie już ścięty a spód omletu lekko zrumieniony zsunąć go na talerz składając na pół.

omlety. ; )

02 lip 2010 - 12:49:11

Ja dodaje masło i tyle samo wody gazowanej i mleka.Białka ubijam

omlety. ; )

02 lip 2010 - 12:49:59

żeby wyszły puszyste, to najlepiej oddzielić zółtka od białek. Białka ubić na pianę do tego dodać żółtka i też lekko razem zmiksować dodać 1 łyżkę mąki na każde jajo. Czyli jesli robisz z 3 jaj, to 3 płaskie łyzki mąki. Dodać do ubitych jajek troche soli, wymieszać i smażyć.

omlety. ; )

23 wrz 2010 - 21:02:59

ja robie tak omlet na słodko
3 jaja
3 łyzki maki
2-3 łyzeczki cukru
1 łyzeczka proszku do pieczenia
1-2 łyzki oleju zeby nie był taki suchy

białka ubijamy dodajemy cukier potem zółtka i mieszamy nastepnie dodac reszte składkników i wymieszac

omlety. ; )

23 wrz 2010 - 21:06:59

możesz dodać kakao i będziesz miała czekoladowego ;)

niezweryfikowana
Posty: 77
Ostrzeżenia: 1/5

omlety. ; )

23 wrz 2010 - 21:19:31

Nie wiem czy będzie to zaskoczeniem czy nie, ale ja jadam omlety bez jajek i bez mleka i (przynajmniej wg. mnie) są zajebiste:) normalne:p

Robie go z mąki, cukru i wody. Proporcji dokładnie nie podam, bo ja dodaje na "oko". Cukru dodaje z pół łyzki, ale to juz wg. uznania, jesli ktos woli słodkie to niech sobie sypie wiecej:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

czekoladowe fondue:)