Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ciasto :)

20 mar 2010 - 15:06:39

Hej, mogłaby mi ktoras z was dac przepis na proste cisto-tanie! Lub na plesniaka. prosze o szybka odpowiedz.

ciasto :)

20 mar 2010 - 15:10:13

wpisz e google 'szybkie ciasto' ;)

ciasto :)

20 mar 2010 - 15:11:28

Istnieje coś takiego jak google.

zweryfikowana
Posty: 558
Ostrzeżenia: 1/5

ciasto :)

20 mar 2010 - 15:11:32

tą mase mozna wlac do blaszki i upiec jako ciasto :) Składniki na 12 muffinek:

* 250 g mąki
* 2 łyżeczki proszku do pieczenia
* ½ łyżeczki sody
* 2 łyżki kakao dobrej jakości
* 175 g cukru pudru
* 150 g drobinek czekoladowych (chocolate chips), można również posiekać czekoladę
* 250 ml mleka
* 90 ml oleju
* 1 duże jajko
* 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii

W jednym naczyniu wymieszać wszystkie suche składniki, w drugim mokre. Wlać mokre do suchych i wymieszać .

Formę do muffinek wyłożyć papilotkami, wlać do nich ciasto, na górę każdej muffinki dodatkowo rzucić kilka drobinek czekolady.

Piec około 20 minut w temperaturze 200°C. sa naprawde smaczne :)

ciasto :)

20 mar 2010 - 15:12:57

ja dam na pleśniaka

4 żółtka
1kos margaryny
0,5 kg mąki
1,5szkl. cukru
1,5 łyżeczki proszku

zagnieść ciasto podzielić na 2 części , pierwszą rozłożyć na blaszce , drugą połączyć z cacao i włożyć do zamrażalki na ok. 2godz.

Na pierwsze surowe ciasto wyłożyć słoik marmolady albo dżemu i posyppać cynamonem, zapiec w piekarniku ok. 25min. Na upieczone ciasto zetrzeć na tarce część zamrożoną , na ciasto zamrożone wyłożyć ubitą pianę z wiórkami kokosowymi i cukrem , zapiekać do złotego koloru w tem. 180s , smacznego

ciasto :)

20 mar 2010 - 15:13:38

ja mogę Ci podać przepis na ,,salcesona,, . Bardzo szybki i tani z kawałkami jabłek i cynamonem

4 jajka, 1 szkl cukru, cukier waniliowy, po 1 łyżeczce cynamonu - sody oczyszczonej - i proszku do pieczenia.3/4 szkl oleju, 2 szkl mąki, 5 jabłek

Białka ubić z cukrem, dodać żółtka,mąkę i resztę produktów. Jabłka obrać, pokroić w kostkę i dodać do ciasta. Wszystko delikatnie wymieszać. Piec w temp 180 ok 50 min



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-03-20 15:19 przez Aneciocha45.

ciasto :)

20 mar 2010 - 15:13:50

wiem że istnieje coś takiego jak google!...Dziękuję.:P

Cytat
Aneciocha45
ja mogę Ci podać przepis na ,,salcesona,, . Bardzo szybki i tani z kawałkami jabłek i cynamonem
poproszę..:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-03-20 15:15 przez Dusia15.

ciasto :)

20 mar 2010 - 15:17:52

nie ma to jak sprawdzone przepisy a w google jest wszystko i nie zawsze smaczne

ciasto :)

20 mar 2010 - 15:21:28

Cytat
Dusia15
wiem że istnieje coś takiego jak google!...Dziękuję.:P
Cytat
Aneciocha45
ja mogę Ci podać przepis na ,,salcesona,, . Bardzo szybki i tani z kawałkami jabłek i cynamonem
poproszę..:)

już podany:)

ciasto :)

20 mar 2010 - 15:34:29

Dziękuję.
Zrobiłam pleśniak, salceson i szarlotke. Teraz sie pieką, zmeczona jerstem dopiero skończyłam :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-03-20 17:44 przez Dusia15.

ciasto :)

20 mar 2010 - 15:37:46

jak dla mnie super szybkie i nie drogie ciasto, uwielbiam je:))
ja osobiście nie piekę biszkoptów tylko kupuję a chałwy dodaję troszkę więcej. jest naprawdę pyszne!!!!



Tort Chałwowy






Składniki na 1 biszkopt (należy przygotować 2 biszkopty, czyli ilość składników podwoić):

• 4 jajka
• 1 szklanka cukru pudru
• 3 czubate łyżki mąki pszennej
• 2 pełne łyżki kakao
• 1 łyżka mąki ziemniaczanej
• 1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia

do tortownicy o średnicy 26 cm: masło do posmarowania i bułka tarta do posypania

do nasączenia: 3 łyżeczki kawy rozpuszczalnej wymieszanej z 1 i 1/2 szklanki wrzątku, ostudzonej



Masa chałwowa i wiśnie:
• 50 dag masła
• 60 dag chałwy waniliowej
• wymieszane: 1 mały słoiczek konfitury wiśniowej i 1 słoiczek wiśni w syropie (odsączonych), razem około 1 szklanki wiśni
Dekoracja: 1/2 ciemnej czekolady, startej


Przygotowanie:
Biszkopt: Piekarnik nagrzać do 175 - 180 stopni. Mikserem ubijać jajka z cukrem pudrem aż masa będzie gęsta i biała, przez około 10 minut. Przesiać mąkę pszenną razem z kakao, mąką ziemniaczaną i proszkiem do pieczenia, wymieszać i stopniowo dodawać do masy z jajek, delikatnie mieszając łyżką. Masę wyłożyć do posmarowanej masłem i posypanej bułką tartą tortownicy. Piec przez 30 - 35 minut. Wyjąć z piekarnika, ostudzić (około 20 minut), a następnie wyjąć biszkopt z formy. Upiec drugi biszkopt według tej samej procedury.



Masa chałwowa: Masło zmiksować mikserem do białości i stopniowo dodawać pokruszoną chałwę, ciągle miksując aż otrzymamy jednolitą masę.
Każdy biszkopt przekroić na 2 placki (okruszki pozostawić na posypanie boków tortu). Na tortownicę położyć 1 placek, nasączyć go 1/4 ilości rozpuszczonej kawy (ostudzonej) i rozsmarować 1/4 masy chałwowej. Wyłożyć 1/3 ilość wiśni. Położyć drugi placek i powtórzyć z nasączeniem, masą i wiśniami, następnie trzeci i czwarty.
Wierzch tortu nasączyć ostatnią 1/4 częścią kawy i posmarować ostatnią częścią masy, pozostawiając trochę na boki tortu. Posmarowane masą boki posypać okruszkami z biszkoptu a wierzch udekorować startą czekoladą

ciasto :)

20 mar 2010 - 15:41:45

A ja proponuję kupić w sklepie takie prawie gotowe . Takie co się dodaje wode , olej i jajka. Bardzo szybko się je robi i są przepyszne ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

sos czosnkowy da grasso